امروز: چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 267398
۶۱۶
۱
۰
نسخه چاپی
عضو مجمع تشخیص مصلحت

ظریف قوی ترین وزیر خارجه ای است که جمهوری اسلامی به خود دیده است

سید محمد صدر درباره هجمه های صورت گرفته علیه اظهارات محمد جواد ظریف در خصوص موضوع مبارزه با پولشویی، به وجود برخی مخالفت ها توسط افراد و جریان های خاص در موضوع برجام اشاره کرد و گفت: این افراد و گروه ها با لوایح مرتبط به FATF مخالف هستند که این نشان از مواضع آن ها در جهت تامین خواسته های رییس جمهوری آمریکا است که باید آن را اصلاح کنند

ظریف قوی ترین وزیر خارجه ای است که جمهوری اسلامی به خود دیده است

حقوق نیوز - سید محمد صدر درباره هجمه های صورت گرفته علیه اظهارات محمد جواد ظریف در خصوص موضوع مبارزه با پولشویی، به وجود برخی مخالفت ها توسط افراد و جریان های خاص در موضوع برجام اشاره کرد و گفت: این افراد و گروه ها با لوایح مرتبط به FATF مخالف هستند که این نشان از مواضع آن ها در جهت تامین خواسته های رییس جمهوری آمریکا است که باید آن را اصلاح کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت به هجمه های ایجاد شده علیه وزیر امور خارجه کشورمان اشاره کرد و اظهار داشت: این نوع سخنان که توسط برخی افراد علیه ظریف گفته می شود، غیر از اتهام چیز دیگری نیست و نشان می دهد مواضع آن ها در جهت منافع آمریکا و خواسته های ترامپ است.
صدر با اشاره به اینکه مهم تر از همه چیز خواسته و نظر مردم است، گفت: هر چه بیشتر این افراد علیه ظریف سخن بگویند، بیشتر خود را افشا می کنند و اتهاماتی که وارد می کنند یک نوع خود افشاگری است که نشان می دهند که به اصول اسلامی و اخلاقی پایبند نیستند.
وی یادآور شد: خیلی خوب است که مردم این افراد را می بینند. آنها می دانند اگر زمانی این افراد بر قدرت باشند چه بلایی بر سر مملکت خواهند آورد.
صدر در ادامه تاکید کرد: ظریف بهترین و قوی ترین وزیر خارجه ای است که جمهوری اسلامی به خود دیده است.
وی با اشاره به تجربه سی و چند ساله ظریف در امور سیاسی و بین المللی، افزود: ایشان مراحل ارتقا را از پایین ترین به بالاترین سطح کسب کرد و تحصیلات خود را در همین رابطه به دست آورده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به سابقه دوستی 30 ساله خود با ظریف اشاره و تاکید کرد: وی فردی مومن، انقلابی و به معنای واقعی طرفدار نظام است و به همین دلیل در ماموریت های دشوار منافع جمهوری اسلامی را دنبال کرده و آن را به دست آورده است.
صدر از مذاکرات وزیر امور خارجه در موضوعات افغانستان و عراق تمجید کرد و اظهار داشت: انجام مذاکرات در جهت ایجاد حکومت مطلوب در افغانستان برای مردم این کشور و دفع خطر طالبان در مرزهای شرقی کشور، از زحمات او بود.
وی با بیان این که در شرق و غرب کشور خطراتی جمهوری اسلامی ایران را تهدید می کرد، خاطرنشان کرد: پس از سقوط صدام و طالبان ظریف از طریق دیپلماسی به گونه ای عمل کرد که منافع جمهوری اسلامی به صورت کامل تامین شد.
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام تاکید کرد: وجود اعتقاد مخلصانه و تامین منافع جمهوری اسلامی دلیل محکمی برای تایید ظریف توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.
صدر به موضوع برجام هم اشاره کرد و گفت: برجام حاصل 12 سال مذاکره با غرب بود که در آن منافع جمهوری اسلامی تامین و باعث شد بسیاری از آشفتگی های اقتصادی که در نتیجه دولت های نهم و دهم به وجود آمده بود، برطرف شود.
وی ادامه داد: با توجه به منافع تامین شده ایران در برجام، ترامپ تلاش می کند در مقابل این منافع بایستد و آن ها را از بین ببرد؛ رییس جمهوری آمریکا در مصاحبه های خود همیشه اعلام می کند که برجام یک موافقتنامه بسیار بد است که هیچ نوع منافع از آمریکا را تامین نمی کند.
به گزارش ایرنا، وزیر خارجه کشورمان در گفت وگو با یکی از خبرگزاری ها درباره فضاسازی هایی که علیه لوایح FATF در کشور صورت می گیرد، گفت: اعتقاد دارم خیلی از این نگرانی ها صادقانه است؛ یعنی دوستان ما نگرانی صادقانه دارند. اما فکر می‌کنم پشت برخی از این نگرانی ها منافع اقتصادی است. وی افزود: بالاخره پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی ها از پولشویی منفعت می‌برند.
ظریف تاکید کرد: من هیچ دستگاهی را متهم نمی کنم؛ من افرادی که در این قضیه منافع دارند را پشت القا این تصورات می دانم.
این سخنان وزیر امور خارجه موجب انتقاد برخی رسانه ها و چهره های سیاسی از او شد.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایرنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید