امروز: چهارشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 282771
۵۴۲
۱
۰
نسخه چاپی

انار و اینهمه فواید برای مردان

انار و اینهمه فواید برای مردان

انار به عنوان یک میوه فوق العاده با فواید مختلف شناخته شده است، فواید معرفی شده در زیر، خواص انار و آب انار برای مردان است.

خواص انار به عنوان ضد سرطان پروستات

مطالعات نشان می دهد انار به مبارزه با شایع ترین سرطان در مردان، یعنی "سرطان پروستات" کمک می کند. این به دلیل توانایی انار در کند کردن تکثیر سلول های سرطانی و حتی القای آپوپتوز (مرگ سلولی) در سلول های سرطانی است.

خواص انار برای درمان اختلال نعوظ

انار و آب انار با ترکیبی از اثرات مثبت ذکر شده در مطالب قبلی، مانند بهبود سلامت قلب و عروق، کاهش فشار خون همراه با توانایی افزایش تولید اکسید نیتریک می تواند منجر به بهبود شگفت انگیز توان جنسی و درمان نعوظ شود.

خواص انار در تقویت سلول های اسپرم

مطالعات نشان داده اند که آب انار می تواند سلامت باروری را تقویت کند. انار میوه ای فوق العاده است که از نظر بالینی ثابت شده است که اسپرم مردان را تقویت و سلامت جنسی را تقویت می کند. اگر در نعوظ مشکل دارید یا می خواهید برای افزایش میل جنسی خود راه حل طبیعی داشته باشید، به طور مرتب انار مصرف کنید.

بررسی ها نشان داده است که مصرف مرتب انار برای سلامت جنسی مردان مفید است.

خواص انار در تنظیم استروژن

طبق تحقیقات علمی، انار دارای مقادیر بالایی از الاژیتانین است. الاژیتانین ها به ترکیباتی تبدیل می شوند که احتمال تبدیل آندروژن ها به استروژن را کاهش می دهند. این بدان معناست که هرچه انار بیشتری مصرف کنید، استروژنی که بدن شما قادر به تولید آن است کاهش می یابد.

مردان و زنان هر دو به تولید تستوسترون و همچنین استروژن نیاز دارند، اما تولید بیش از حد استروژن برای هر دو جنس مضر است. برای مردان، می تواند میل جنسی و همچنین سلامت جنسی را مختل کند و در مورد زنان، می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد.

خواص انار به عنوان منبع ویتامین C

ویتامین C نقش زیادی در تولید اکسید نیتریک دارد زیرا ویتامین C نیتریت ها را به اکسید نیتریک تبدیل می کند. پزشکان عنوان کردند که "ویتامین C یک پاک کننده موثر نیتریت است، آن را به اکسید نیتریک کاهش می دهد و از تشکیل نیتروزامین جلوگیری می کند." این یعنی چی؟

این بدان معناست که به دلیل افزایش تولید اکسید نیتریک، جریان خون بیشتری در ماهیچه ها از جمله آلت تناسلی ایجاد خواهد شد و همین امر راهی برای کاهش مشکلات جنسی مردان و اختلال نعوظ محسو می شود.

خواص انار برای کاهش فشار خون

فشار خون می تواند به شریان های شما آسیب برساند و باعث ضخیم تر شدن یا حتی پارگی آنها شود. یکی از عوامل موثر در تشدید اختلال نعوظ، فشار خون نامناسب است از طرفی برخی از داروهای فشار خون نیز می توانند باعث اختلال نعوظ شوند. انار با تنظیم فشار خون از این مشکلات جلوگیری میکند.

خواص انار برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی مردان

آب انار سرشار از آنتی اکسیدان است و می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد. پلی فنل ها، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آب انار بسیار بیشتر از سایر آب میوه ها است. آب انار می تواند به کاهش کلسترول کمک، رسوبات شریانی کلسترول بد LDL را حذف، التهاب را محدود و محیط قلبی عروقی سالم تری را ایجاد کرده و در نهایت فشار خون و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

خواص انار برای افزایش سطح اکسید نیتریک

اکسید نیتریک ماده شیمیایی داخل بدن است که مسئول بخشی از فعالیت و انعطاف عضلات داخل اندام تناسلی است. اگر بدن به اندازه کافی اکسید نیتریک تولید نکند، فعالیت این عضو دچار مشکل خواهد شد. انار و آب انار با داشتن اکسید نیتریک کافی مانع از این مشکل می شود.

انار سطح اکسید نیتریک را به ویژه در افرادی که دارای محتوای بالای پلاک شریانی هستند، افزایش می دهد. هرچه آب انار بیشتری مصرف کنید، پلاک های شریانی در رگ های شما کاهش می یابد. انار گردش خون سالمی را حفظ می کند که برای میل جنسی قوی و پیشگیری از اختلال نعوظ ضروری است.

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید