امروز: یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 272419
۳۳۹
۱
۰
نسخه چاپی
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی

اگر ورودی مسافر به خراسان رضوی افزایش یابد، ممنوعیت اعمال خواهد شد/ از مردم سراسر کشور خواهش می‌کنیم به مشهد تشریف نیاورند

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به فضاآرایی شهری توسط شهرداری مشهد، اظهار کرد: مشهد مانند هر سال فضاآرایی شهری و نصب المان‌های شهری را انجام می‌دهد، اما امسال این اقدامات برای مجاوران خواهد بود. بنابراین از مردم سراسر کشور خواهش می‌کنیم به مشهد تشریف نیاورند

 از مردم سراسر کشور خواهش می‌کنیم به مشهد تشریف نیاورند

پایگاه خبری حقوق نیوز

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در حال حاضر در ورودی‌های استان محدودیت اعمال شده؛ اما اگر ورودی مسافر افزایش یابد، ممنوعیت اعمال خواهد شد.

محمدصادق براتی در پنجمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با بیان این مطلب، اظهار کرد: تاکنون پنج جلسه طی هفته گذشته برای پیشگیری از کرونا برگزار شده و براساس گزارش کمیته‌های ستاد پیشگیری از کرونا، بخش خصوصی و دولتی همراهی خوبی دارند و برنامه‌ها به نحو احسن اجرا می شود.

وی با اشاره به برنامه‌های خروج از بحران، اظهار کرد: تمامی دستگاه‌ها همکاری و تعامل خوبی دارند و با ادامه همین روند از بحران خارج خواهیم شد.

براتی با بیان این که خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارد، ادامه داد: امسال شرایط مشهد به گونه‌ای است که از زائران خواهش می‌کنیم حداقل تا پایان فرودین‌ماه سال آینده به مشهد مشرف نشوند، چون جابه‌جایی این جمعیت موجب انتقال بیماری می‌شود.

وی با بیان این که در تمامی مبادی ورودی مشهد شامل فرودگاه، راه‌آهن و پایانه مسافربری مشهد مسافران تب‌سنجی و غربالگری می‌شوند، گفت: با هماهنگی صورت گرفته تب‌سنجی برای مسافران به مقصد مشهد در مبدأ نیز انجام می‌شود تا از انتقال ویروس جلوگیری و چرخه جابه‌جایی ویروس کرونا قطع شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به فضاآرایی شهری توسط شهرداری مشهد، اظهار کرد: مشهد مانند هر سال فضاآرایی شهری و نصب المان‌های شهری را انجام می‌دهد، اما امسال این اقدامات برای مجاوران خواهد بود. بنابراین از مردم سراسر کشور خواهش می‌کنیم به مشهد تشریف نیاورند.

براتی افزود: اقامت در زائرسراها، مهمانسراهای دولتی و دیگر مراکز اسکان غیر رسمی را تعطیل کرده‌ایم، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان نیز نظارت را تقویت کرده تا اگر مراکزی پذیرش دارند، پلمب شود. در این مورد هیچ عذری هم پذیرفته نیست با متخلفان به صورت جدی برخورد می‌شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به لغو رزروهای تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی یادآوری کرد: براساس بخشنامه تمام لغو رزروها باید بدون جریمه انجام شود. لذا میراث فرهنگی، نظارت کند که همه کنسلی‌های هتل‌ها و بلیت‌ها بدون دریافت وجه انجام شود.

وی درباره فعالیت هتل‌ها و مراکز اقامتی رسمی در استان، اظهار کرد: دستورالعمل برای نحوه فعالیت این واحدها ابلاغ شده است. در صورتی که می‌توانند این دستورالعمل را رعایت کنند، فعالیت کنند و اگر حتی یک بند را هم نمی‌توانند اجرا کنند، داوطلبانه تعطیل کنند تا برای زائر و مسافر مشکلی پیش نیاید، ما این واحدها را تعطیل نمی‌کنیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، براتی با تاکید بر این که وضعیت استان قرمز و شرایط نامناسب است، یادآور شد: نوروزگاه‌ها که در چندین نقطه استان قرار بود برگزار شود، لغو شده و در هیچ نقطه‌ای از استان برنامه تجمعی نخواهیم داشت.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایسنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید