امروز: یکشنبه, ۱۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۱۰ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 285679
۵۷۱
۱
۰
نسخه چاپی

شاه چارلز و حقایقی جالب درباره او

۹ حقیقت خواندنی درباره شاه چارلز که جالب است بدانید

چارلز دوم پس از سال های طولانی ولیعهدی انگلیس، در سال ۲۰۲۲ به دنبال مرگ مادر خود، ملکه الیزابت دوم به پادشاهی انگلیس رسید. اما حقایق جالب زیادی درباره ی زندگی او هست که شاید ندانید.

1. وقتی ولیعهد شد تنها ۴ سال داشت

الیزابت دوم پس از مرگ پدرش شاه جورج ششم، در سال ۱۹۵۲ زمانی که ۲۵ سال داشت ملکه ی انگلیس شد و به این ترتیب، بزرگ ترین فرزندش، چارلز ۴ ساله ولیعهد او شد.

با این حال، از ولیعهد شدن چارلز تا نشستنش بر تخت پادشاهی انگلیس ۷۰ سال فاصله بود و او طولانی ترین دوره ی ولیعهدی را در میان تمام ولیعهدهای تاریخ سلطنت انگلیس داشت. چارلز در ۷۴ سالگی پادشاه انگلیس شد.

چارلز

2. علیرغم ولیعهد بودنش، در مدرسه به خاطر ظاهرش مورد تمسخر قرار می گرفت

چارلز اولین ولیعهد پادشاهی انگلیس بود که بیرون از کاخ به مدرسه می رفت. پرنس چارلز کوچک به مدرسه ای در لندن می رفت و در آنجا با دیگر دانش آموزان همکلاسی بود. بعدها به مدرسه ای شبانه روزی در همپشایر فرستاده شد، مدرسه ای که پدرش پرنس فیلیپ زمانی در آن درس خوانده بود.

دوری از خانه و خانواده در مدرسه شبانه روزی پرنس چارلز را دچار دلتنگی می کرد و او هر هفته برای خانواده اش نامه می نوشت. علاوه بر این، گفته می شود در مدرسه از سوی بچه های دیگری که گوش ها و وزنش را تمسخر می کردند، مورد زورگویی قرار می گرفت. چارلز که کودکی حساس بود و از قدرت فیزیکی ویژه ای هم برخوردار نبود، تنهایی را ترجیح می داد و شیفته ی نقاشی کردن بود.

چارلز

3. یکی از موفق ترین نقاشان زنده ی انگلیس محسوب می شود

همچون جد بزرگ مادری اش، ملکه ویکتوریا، چارلز هم علاقه ی زیادی به نقاشی دارد. او با آبرنگ کار می کند و از مناظر طبیعی همچون کوه ها و دریاچه نقاشی می کشد.

او گرچه خود را «یک نقاش آماتور علاقمند» توصیف می کند، اما عضو افتخاری آکادمی سلطنتی هنر و انجمن سلطنتی نقاشان آبرنگ است و تابلوهای نقاشی اش بیش از ۲ میلیون دلار فروش داشته اند.

۹ حقیقت خواندنی درباره شاه چارلز که جالب است بدانید

4. پیش از ازدواجش با پرنسس دایانا تنها ۱۳ بار او را دیده بود

بسیاری از گفتگوهای پیش از ازدواج چارلز و دایانا از طریق تلفن انجام شد. آن ها کمتر از یک سال بعد از آغاز رابطه عاشقانه شان و بعد از تنها ۱۳ ملاقات حضوری، با یکدیگر نامزد کردند.

چارلز و دایانا در سال ۱۹۸۱ در مراسمی که به طور ویژه از تلویزیون پخش شد و آن زمان «عروسی قرن» نام گرفت، باهم ازدواج کردند. نزدیک به ۷۵۰ میلیون نفر در ۷۴ کشور مختلف دنیا مراسم عروسی این زوج را از تلویزیون تماشا کردند. این به علاوه ی ۶۰۰ هزار نفری بود که برای تماشای از نزدیک مراسم ازدواج آن ها در خیابان های لندن صف بسته بودند.

چارلز

5. با حضور در زایمان همسرش سنت شکنی کرد

پرنسس دایانا اولین زن از خاندان سلطنتی انگلیس بود که در یک بیمارستان زایمان کرد. تا پیش از آن، زنان خاندان سلطنتی طبق سنت در کاخ زایمان می کردند. چارلز هم در زمان تولد هر دو پسرش شخصاً حضور داشت که این هم یک سنت شکنی بود.

اینطور که گفته می شود دایانا و چارلز بر سر انتخاب نام پسر اول شان با یکدیگر اختلاف نظر داشتند. چارلز در ابتدا می خواست نام ویلیام را آرتور بگذارد.

چارلز

6. با کامیلا در یک مسابقه ی چوگان آشنا شده بود

چارلز پیش از دایانا با کامیلا آشنا شده بود، در یک مسابقه ی چوگان در سال ۱۹۷۰ که در قصر وینزور برگزار شده بود. آن ها به یکدیگر علاقمند شدند اما همه چیز زمانی خراب شد که چارلز در سال ۱۹۷۲برای گذراندن دوران سربازی خود به نیروی دریایی پادشاهی انگلیس پیوست. پس از آن، چارلز رابطه ی خود را با پرنسس دایانا آغاز کرد که بعداً همسر او شد.

چارلز

7. رابطه ی خارج از ازدواجش با کامیلا تیتر روزنامه های انگلیس شد

در سال ۱۹۹۲ متن مکالمه ی تلفنی خصوصی چارلز و کامیلا در روزنامه های انگلیس منتشر شد. این مکالمه ی تلفنی که حاوی یک شوخی جنسی توسط چارلز بود، جنجال برانگیز شد و برای خاندان سلطنتی رسوایی به بار آورد.

بعد از افشای این خیانت، چارلز و دایانا در سال ۱۹۹۶، بعد از ۱۵ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند.

شاه چارلز و حقایقی جالب درباره او

8. بعد از مرگ پرنسس دایانا، شخصاً به پاریس رفت تا پیکر او را به انگلیس بازگرداند

پرنسس دایانا روز ۳۱ اوت سال ۱۹۹۷ در حالی که تنها ۳۶ سال داشت، در یک سانحه ی رانندگی در شهر پاریس جان خود را از دست داد. پس از این حادثه، چارلز فوراً به پاریس رفت تا پیکر همسر سابقش را تحویل بگیرد و به انگلیس بازگرداند.

علاوه بر این، به دنبال مرگ دایانا، چارلز برنامه ی خود برای معرفی رسمی کامیلا به عنوان شریک زندگی جدیدش را متوقف کرد.

دایانا

9. طرفدار سرسخت محیط زیست و یک محیط بان رسمی است

چارلز بارها از علاقه ی خود به باغبانی و طبیعت گفته است.

او در سال ۱۹۸۶ در مصاحبه ای گفته بود که با گل ها و گیاهان صحبت می کند و معتقد است که آن ها پاسخش را می دهند. چارلز همچنین اخیراً تلاش های پسرش پرنس هری برای آگاهی بخشی درباره ی مقوله ی تغییرات آب و هوایی و همینطور تلاش مؤسسه ی خیریه ی او برای به صفر رساندن گازهای گلخانه ای تولیدی خود را ستوده است.

چارلز حالا مسئولیتی که زمانی به عهده ی پدر فقیدش، پرنس فیلیپ بود را برعهده گرفته و محیط بان رسمی پارک بزرگ وینزور است که یکی از قدیمی ترین مستغلات انگلیس محسوب می شود.

چارلز

  • منبع
  • روزیاتو

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید