امروز: سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 278254
۶۹
۱
۰
نسخه چاپی

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

قرار دادن لباسی که بوی بدن شما را گرفته است در کمد لباس باعث ایجاد بوی نامطبوع در تمام لباس‌ها می‌شود. همچنین بعضی از اوقات شما زمان کافی برای شست‌وشوی لباس‌ها ندارید اما نمی‌توانید آن‌ها را با بوی عرق در کنار لباس‌های دیگر یا در کیف خود قرار دهید. به همین دلیل نیاز به روش‌هایی دارید که با آن بتوانید بوی نامطبوع لباس را از بین برده و همیشه لباس‌های خوشبو داشته باشید

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

چگونه بدون شستشو بوی عرق را از لباس دور کنید؟

قرار دادن لباسی که بوی بدن شما را گرفته است در کمد لباس باعث ایجاد بوی نامطبوع در تمام لباس‌ها می‌شود. همچنین بعضی از اوقات شما زمان کافی برای شست‌وشوی لباس‌ها ندارید اما نمی‌توانید آن‌ها را با بوی عرق در کنار لباس‌های دیگر یا در کیف خود قرار دهید. به همین دلیل نیاز به روش‌هایی دارید که با آن بتوانید بوی نامطبوع لباس را از بین برده و همیشه لباس‌های خوشبو داشته باشید.

در این مطلب ۸ ترفند کاربردی و خانگی برای داشتن لباس‌های خوشبو آموزش داده‌ایم.

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

۱. استفاده از سرکه سفید

لباس‌هایی که بوی تن یا عرق به خود گرفته‌اند را روی یک سطح صاف پهن کنید و روی آن‌ها مخلوط آب و سرکه‌ی سفید اسپری کنید. به میزان مساوی آب و سرکه‌ی سفید را در یک بطری تمیز با هم مخلوط کنید و سپس استفاده کنید. وقتی لباس خشک شد، بوی بد هم از بین می‌رود. دقت کنید که نباید از سرکه‌ی سیب استفاده کنید چون بعد از خشک شدن لکه‌ی آن روی لباس باقی می‌ماند.

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

۲. اسپری آبلیمو

در ۱۸۰ میلی‌لیتر آب ۱۵ میلی‌لیتر آبلیموی تازه بریزید و آن‌ها را با هم مخلوط کنید. سپس تمام سطح لباس‌هایی که بوی ناخوشایند دارند بپاشید و لباس‌ها را در معرض جریان هوا آویزان کنید تا خشک شوند و بوی بدشان از بین برود. بهتر است از این مخلوط فقط برای لباس‌های سفید استفاده کنید چون آبلیمو روی لباس‌های رنگی لکه‌های سفید به جا می‌گذارد.

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

۳. لباس‌های بدبو را در فریزر قرار دهید

لباس‌های خود را تا کنید و در یک کیسه‌ی پلاستیکی قرار داده و در آن را محکم ببندید. سپس کیسه را به مدت یک شب در فریزر قرار دهید. فردا صبح هیچ خبری از بوی بد روی لباس‌ها نیست. این‌طور به نظر می‌رسد که سرما باکتری‌هایی که باعث ایجاد بوی بد می‌شوند را از بین می‌برد. پس اگر لباس‌هایی دارید که بوی عرق به خورد تار و پود آن‌ها رفته است از این روش استفاده کنید.

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

۴. لباس‌ها را در معرض جریان هوا قرار دهید

لباس‌هایی که بوی ناخوشایند دارند را محکم تکان داده و در هوای آزاد و زیر نور آفتاب قرار دهید. اگر لباس ورزش شما به عرق آغشته است و زمان کافی برای شست‌وشو ندارید آن‌ها را پس از تعویض لباس در کیف ورزشی قرار ندهید.

بهتر است لباس‌های ورزشی را روی قفسه‌ی خشک‌کن یا روی طنابی که زیر نور آفتاب قرار دارد پهن کنید تا بوی بد عرق از بین برود. بعد از چند ساعت لباس‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید بو از بین رفته و می‌توانید آن‌ها را در کیف قرار دهید.

نور خورشید می‌تواند باکتری‌هایی را که روی لباس جمع شده‌اند از بین ببرد اما ممکن است رنگ لباس را هم از بین برده و ظاهر آن را خراب کند. پس اگر می‌خواهید رنگ لباستان حفظ شود می‌توانید لباس‌های رنگی را در سایه یا بر روی قفسه‌ی خشک‌کن قرار دهید.

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

۵. از اسپری خوشبو کننده‌ی ضدباکتری استفاده کنید

لباس‌هایی که بوی عرق می‌دهند را روی سطحی پهن کرده و اسپری خوشبوکننده‌ی ضد باکتری را به تمام سطح آن بپاشید. با این کار بلافاصله بوی بد از لباس خارج می‌شود. اگر شما ورزشکار هستید و به صورت مداوم به باشگاه می‌روید، همیشه یکی از این اسپری‌ها همراه خود داشته باشید.

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

۶. استفاده از خمیر جوش شیرین

چند قاشق آب را با کمی جوش شیرین مخلوط کنید تا تبدیل به خمیری غلیظ شود. لباس‌های خود را پشت و رو کنید و خمیر را روی قسمت‌هایی که بوی عرق می‌دهند بزنید. مثلا یکی از قسمت‌هایی که باید حتما به این خمیر آغشته شود زیر بغل لباس است. وقتی خمیر خشک شد، آن را با کمک یک برس از سطح پارچه جدا کرده و یا با آب بشویید. سپس با خیال آسوده از لباس استفاده کنید.

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

۷. لباس‌هایتان را همراه با زغال یا کیسه‌ی معطر نگهداری کنید

یک کیسه‌ی پارچه‌ای کوچک را پر از ذغال یا پودر ذغال کنید و در کنار لباس‌ها قرار دهید. با این کار بوی بد از لباس‌ها جدا می‌شود. این کار به‌خصوص برای لباس‌هایی که در کمد قرار دارند بسیار کاربردی است چون در کمد هوا جریان ندارد. اگر به زغال دسترسی ندارید می‌توانید کمی برنج خام یا شاخه‌ی گیاهانی مانند رزماری و اسطوخودوس را در این کیسه‌ها گذاشته و در کمد لباس‌ها قرار دهید.

برنج خام علاوه بر جذب بوی نامطبوع می‌تواند رطوبت کمد را هم جذب کند تا لباس‌های شما بوی نم نگیرد. اگر ساکن شهرهایی هستید که در مناطقی نزدیک به دریا یا مناطق شرجی قرار دارند، حتما از این روش استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که تأثیرگذاری این روش سریع نیست اما به مرور زمان اثر آن را مشاهده خواهید کرد.

روش های خانگی از بین بردن بوی عرق از لباس بدون شستشو

۸. کیسه‌ی معطر مخصوص خودتان را درست کنید

یک کیسه‌ی توری یا پارچه‌ای را انتخاب کرده و در آن گیاهان معطری که دوست دارید را بریزید. سپس کیسه را در کمد یا کشوی لباس قرار دهید. همچنین می‌توانید یک کیسه‌ی کوچک معطر مخصوص چمدانتان آماده کنید تا در زمان سفر هم لباس‌های خوشبو داشته باشید. پیشنهاد ما به شما استفاده از ترکیب زیر است؛

  • ۲ فنجان برنج خام
  • ۴۰ قطره از روغن‌های معطر مثل روغن اسطوخودس
  • ۱ فنجان رزماری خشک

  • منبع
  • دیجی کالا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید