امروز: سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 278281
۸۸
۱
۰
نسخه چاپی

آیا می دانید ارضا نشدن در مردان چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

انزال و ارضای جنسی، از مهم‌ترین نیازهای مردان بوده و اگر اتفاق نیفتد می‌تواند آسیب‌های جسمی و روانی را برای آن‌ها و رابطه با همسر به همراه داشته باشد. البته ارضا نشدن در طی رابطه جنسی نسبت به محرومیت مطلق از رابطه جنسی بعد از ازدواج دارای عوارض بیشتری است.

ارضا نشدن در مردان

ارضا نشدن در مردان

نگرانی از عوارض ارضا نشدن مردان در رابطه جنسی یکی از مسائلی است که این روزها زوجین را به جلسات مشاوره می‌کشاند. انزال و ارضای جنسی، از مهم‌ترین نیازهای مردان بوده و اگر اتفاق نیفتد می‌تواند آسیب‌های جسمی و روانی را برای آن‌ها و رابطه با همسر به همراه داشته باشد. البته ارضا نشدن در طی رابطه جنسی نسبت به محرومیت مطلق از رابطه جنسی بعد از ازدواج دارای عوارض بیشتری است. استرس و فشار روانی اصلی‌ترین عامل این اتفاق است و به تبع فشار روانی بیشتری را نیز مسبب می‌شود.

دلایل ارضا نشدن مردان

عوامل زیادی موجب ارضا نشدن مردان می‌شود. عدم ارضا در رابطه جنسی مشکل بسیار مهمی است که با دانستن علت‌ها و برطرف کردن آن‌ها، می‌توانید به کاهش عوارض آن کمک کنید. در ادامه مهم‌ترین دلایل ارضا نشدن مردان را بیان می کنیم:

1. خودارضایی

خود ارضایی در مردان به میزان زیاد باعث می‌شود به همان حالت خاصی که خود ارضایی می‌کنند عادت کرده و فقط در همان حالت ارضا شوند. معمولا همسران این مردان، از روشی که باعث ارضای همسرشان می‌شود اطلاع ندارند و یا نمی‌توانند او را به همان روش مورد انتظار مرد انجام دهند، همین مسئله باعث می‌شود که مردان در طول رابطه جنسی ارضا نشوند.

2. استرس و فشار روانی

مهم‌ترین علل ارضا نشدن مردان، استرس است. باورهای جنسی غلط درباره ارضا شدن مرد و مایع منی، عصبانی بودن مرد، مشکلات مالی و فرزندان و... همه و همه باعث مشکلات نعوظ و عدم ارضای مرد می‌شود.

3. مرد نباید لذت ببرد

بر اساس آموخته‌های غلط، برخی از مردان فکر می‌کنند فقط باید به زنشان لذت بدهند و این را تنها وظیفه خود تلقی می‌کنند. بنابراین تمرکزشان را روی لذت بردن همسرشان می‌گذارند و از تحریک مناسب خود غافل می‌شوند، همین مسئله باعث مشکلاتی در ارضای جنسی می‌شود. لازم است زن و مرد آموزش‌های زناشویی را قبل از ازدواج دریافت کنند و هردو در رابطه جنسی به ارضای یکدیگر بپردازند.

4. داروها و مشکلات جسمانی

برخی داروها و مواد مخدر، باعث به تاخیر افتادن و حتی عدم ارضای مردان می‌شود. همچنین بیماری‌های جنسی و جسمی، باعث ایجاد مشکلاتی در گیرنده‌های آلت تناسلی و تحریک، نعوظ و انزال می‌شوند.

5. افزایش سن

با افزایش سن، آلت مردانه به تحریک بیشتر برای ارضا شدن نیاز دارد، این مسئله‌ای طبیعی است. همین مسئله ممکن است باعث نگرانی‌ها و استرس‌هایی شود که مشکلات ارضای جنسی را دو چندان می‌کند.

ارضا نشدن در مردان

عوارض و مشکلات ارضا نشدن مردان

انزال، مقدمات و مؤخراتی دارد که باید به طور کامل انجام شود. ارضا نشدن مردان موجب مشکلات جسمانی و مشکلات روانی می‌شود. دلزدگی زناشویی نیز یکی از مهم‌ترین عواقب ارضا نشدن مردان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دلزدگی زناشویی کلیک کنید. برخی دیگر از عوارض ارضا نشدن مردان به شرح زیر هستند:

1. سرطان پرستات

در هنگام تحریک، تراکم خون در مجاری ادرار و بیضه ایجاد می‌شود. در صورتی که انزال اتفاق نیفتد یا ناقص اتفاق بیفتد و تمام مایع منی از بدن خارج نشود، این تراکم خون و مایع منی، باعث ورم بیضه و آسیب دیدن غده پروستات و حتی سرطان پروستات می‌شود.

2. آسیب روحی

در اثر رابطه جنسی سالم، تحریک روانی زن و مرد به اوج می‌رسد و نوعی تخلیه روانی اتفاق می‌افتد. این تخلیه روانی برای کاهش استرس، تنش‌ها و اضطراب‌های بدن است و در صورتی که انزال اتفاق نیفتد، سیستم عصبی با مشکل روبرو می‌شود و اگر دائم این موضوع تکرار شود می‌تواند حتی تا ناتوانی جنسی نیز پیش برود. تنفر مرد از همسر، افسردگی، اضطراب فراگیر و پرخاشگری شایع‌ترین مشکلات روحی این مردان است.

3. آسیب دیدن رابطه

زن و مرد در صورتی که به ارگاسم و انزال کامل نرسند، به مرور زمان کم طاقت شده و حساسیت‌های آن‌ها بالا می‌رود. همین مسئله می‌تواند نارضایتی زن و عصبی شدن مرد را به همراه داشته باشد و اگر به آنها توجه نشود، مشکلات حادی را به همراه خواهد داشت. معاشقه و عشق بازی در حین رابطه می‌تواند از بار منفی مسئله برای هر دو طرف بکاهد. مشاوره روابط زناشویی نیز کم شدن عوارض و درمان کمک خواهد کرد.

4. کم شدن مقاومت در برابر بیماری‌ها

رابطه جنسی و انزال کامل، باعث تقویت سیستم ایمنی شده و مقابله شما را با بیماری‌های میکروبی بیشتر می‌کند. ایمونوگلوبین A در افرادی که یک تا دو بار در هفته رابطه جنسی کامل دارند، تا 30 درصد بیشتر از افرادی است که به ندرت رابطه دارند یا اصلا ندارند.

5. افزایش احتمال اختلال نعوظ

کم بودن رابطه جنسی و نداشتن انزال، باعث می‌شود به مرور زمان فرد دچار مشکلات نعوظ شوند. آلت تناسلی یک ماهیچه است و باید تقویت شده یا قدرت آن حفظ شود. رابطه جنسی، تمرین ماهیچه آلت تناسلی است و اگر صحیح و کامل اتفاق نیفتد منجر به اختلال نعوظ خواهد شد.

ارضا نشدن مردان

درمان ارضا نشدن مردان

پیش از هر چیز لازم است علت زمینه‌ای ارضا نشدن را بیابید. بیماری‌هایی مانند ام اس، دیابت و یا مشکلات مرتبط با اعصاب لگنی که در ارضا نشدن نقش دارند، باید به طور تخصصی مورد درمان‌های دارویی و درمان‌های دیگر قرار بگیرند. اما در بسیاری موارد منشأ اختلالات جنسی مشکلات روحی روانی است و هیچ مشکل جسمانی وجود ندارد. با یک مشاور جنسی صحبت کنید تا منشأ ارضا نشدن خود را بیابید؛ پس از آن می‌توانید برای درمان مشکلات روحی روانی از مشاور روانشناس و یا روانپزشک کمک بگیرید؛ جلسات روان درمانی و رفتار درمانی به شما کمک می‌کنند بر استرس و فشارهای روانی خود غلبه کرده و رابطه جنسی لذت‌ بخش‌ تری را تجربه کنید.

  • منبع
  • هنر زندگی

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید