امروز: جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 267146
۵۴۷
۱
۰
نسخه چاپی
دونالد ترامپ

از توضیحات عربستان درباره مرگ خاشقچی راضی نیستم

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد، از توضیحات عربستان سعودی در خصوص مرگ جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی حتی پس از گفت‌وگو با ولیعهد این کشور نیز راضی نشده است

از توضیحات عربستان درباره مرگ خاشقچی راضی نیستم

حقوق نیوز - رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد، از توضیحات عربستان سعودی در خصوص مرگ جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی حتی پس از گفت‌وگو با ولیعهد این کشور نیز راضی نشده است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: پس از کشته شدن جمال خاشقجی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی صحبت کردم و از پادشاهی این کشورم خواستم تا درباره نحوه کشته شدن این روزنامه‌نگار توضیحات بیشتری ارائه دهد.

ترامپ به خبرنگاران در کاخ سفید پیش از سفر به تگزاس برای شرکت در یک سخنرانی انتخاباتی گفت: از آنچه که شنیدم راضی و خرسند نشدم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین اشاره کرد که درخواست عربستان برای گرفتن یک ماه مهلت به منظور تکمیل تحقیقاتش در خصوص مرگ جمال خاشقجی را قبول نخواهد کرد.

وی افزود: به نظر من این یک زمان طولانی است و دلیلی ندارد که تحقیقات در این باره این اندازه طول بکشد.

ترامپ متعهد شد که تا آخر، مسئله مرگ خاشقجی را پیگیری خواهد کرد و گفت: می‌دانم که امروز (سه شنبه) پس از بازگشت مقامات اطلاعاتی ارشد از ترکیه به آمریکا اطلاعات بیشتری به دست می‌آورم.

اما رئیس جمهور آمریکا در عین حال بر عدم تمایل خود برای لغو یا تعلیق فروش تسلیحات به عرستان سعودی تاکید کرد و بدون ارائه اسناد و مدارک مدعی شد که از دست دادن سرمایه‌گذاری‌های عربستان در آمریکا منجر به لغو یک میلیون شغل در کشورش می‌شود.

ترامپ گفت: من نمی‌خواهم تمامی سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در کشورمان را از دست بدهم. من نمی‌خواهم یک میلیون شغل در کشورمان منحل شود.

ترامپ به شدت در تلاش است تا انتقادات از واکنشش به مرگ خاشقجی را پس بزند؛ روزنامه‌نگاری که در تاریخ 2 اکتبر سال جاری میلادی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید.

انتهای پیام

  • منبع
  • ایسنا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید