امروز: سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 278359
۷۷
۱
۰
نسخه چاپی

چه دلایلی باعث کاهش رضایت، در روابط زناشویی می شوند؟!

راضی نبودن در رابطه جنسی، مسئله ای است که می تواند یک زندگی مشترک را به نقطه ی پایانی برساند. در حال حاضر بسیاری از طلاق های جامعه ما به دلیل راضی نبودن از رابطه جنسی است!

کاهش رضایت زناشویی

کاهش رضایت در روابط زناشویی

راضی نبودن در رابطه جنسی، مسئله ای است که می تواند یک زندگی مشترک را به نقطه ی پایانی برساند. در حال حاضر بسیاری از طلاق های جامعه ما به دلیل راضی نبودن از روابط جنسی است! با توجه به چنین مسئله ای به خوبی می توان به میزان اهمیت رابطه زناشویی و کیفیت آن پی برد. به صورت کلی دلایل متنوعی وجود دارد که در نهایت باعث کاهش رضایت زناشویی می شود.

عدم توجه به خواسته های فرد مقابل در رابطه جنسی

توجه به خواسته های همسرتان، نوعی از بیان عشق و محبت است. اگر در رختخواب کاملا خودخواه هستید و هیچ توجهی به همسرتان ندارید به سادگی شاهد سرد شدن و کاهش رضایت او از رابطه خواهید بود. مهم نیست که این خواسته های چه مسئله ای باشند بلکه نوع برخورد شما در برابر شنیدن خواسته های منطقی یا غیر منطقی بسیار اهمیت دارد. به طور مثال استفاده از کاندوم برای برقراری مشا، می تواند یکی از مهم ترین مسائل برای فرد مقابل باشد.

در صورتی که هیچگاه به این خواسته احترام نگذارید و به صورت منطقی برخورد نکنید شاهد سرد شدن همسرتان خواهید بود. می توانید با صحبت کردن، خواسته هایتان را به یک مسیر مشابه هدایت کنید. به طور مثال اگر استفاده از کاندوم مردانه برای شما لذت بخش نیست، کاندوم زنانه را امتحان کنید یا روش های دیگر جلوگیری از بارداری را بیاموزید. به صورت کلی حتی اگر یک خواسته مطابق با میل شما نیست، باید روش اصولی برای اعلام مخالفت را یاد بگیرید. اگر در چنین مسائلی توانایی کافی ندارید، قطعا صحبت با یک مشاور زناشویی می تواند راه حل خوبی باشد.

اتفاق های خارج از رابطه زناشویی که تاثیر مستقیم بر کیفیت رابطه تان دارد!

متاسفانه باور اشتباهی درباره رابطه زناشویی وجود دارد که در نتیجه باعث کاهش رضایت رابطه می شود. این باور اشتباه درباره دلیل کم شدن رضایت زوجین است. اگر فکر می کنید که اصلی ترین مشکل کاهش رضایت جنسی خود یا همسرتان مربوط به لحظاتی است که در رختخواب هستید، باید بگوییم که کاملا اشتباه می کنید.

تنوع، آرامش و عشق ورزیدن در رابطه زناشویی بسیار مهم است اما به تنهایی کافی نیست. مشکلاتی که خارج از اتاق خواب به وجود می آید به سادگی می تواند بر کیفیت رابطه ی زناشویی تاثیر گذار باشد. از این رو در صورتی که به سادگی به همسر خود بی احترامی می کنید، توانایی های او را نمی بینید و خارج از اتاق خواب به او عشق نمی ورزید، باید انتظار کاهش کیفیت در رابطه زناشویی را داشته باشید. موارد بسیاری در زندگی مشترک وجود دارد که در نهایت میزان عشق و علاقه بین زوجین را کاهش می دهد. اگر در رابطه عاطفی خود دچار اختلال شده اید، به احتمال زیاد رابطه زناشویی تان هم تحت تاثیر قرار می گیرد.

مهم ترین راه حلی که برای این موضوع می توان در نظر گرفت، شرکت در جلسات مشاوره زناشویی است.

ناتوانی جنسی و عدم درمان آن رایج ترین دلیل کاهش رضایت زناشویی

از رایج ترین دلایل کاهش میزان رضایت زن و مرد در رابطه زناشویی می توان به انواع ناتوانی های جنسی اشاره کرد. اختلال در نعوظ، انزال زودرس یا دیررس و موارد دیگر می توانند در این دسته از مشکلات قرار بگیرند. فرقی ندارد که چنین مشکلاتی برای زنان ایجاد شود یا مردان؛ بلکه نحوه تلاش فرد برای حل آن مسئله ی مهم تری است! اگر با چنین مشکلی مواجه هستید از همسرتان بخواهید که شما را درک کند و در فرآیند درمان این مشکل کنارتان باشد. اما در صورتی که چنین مسائلی برای همسرتان پیش آمده و صبرتان تمام شده، بهتر است زمان خود را برای مشاوره زناشویی و صحبت با یک متخصص خالی کنید.

کاهش رضایت در روابط زناشویی

عدم شناخت کامل روحیات خود و همسرتان چطور باعث راضی نبودن از رابطه جنسی می شود؟

شاید برایتان عجیب باشد اما کنترل احساسات و هیجان، به صورت مستقیم بر کیفیت رابطه زناشویی تاثیرگذار خواهد بود. معمولا پس از سال های اول زندگی مشترک (به خصوص با به دنیا آمدن فرزند)، روجین دچار چرخه ای از تکرار خواهند شد که در نهایت باعث ایجاد احساسات متفاوتی می شود. به طور مثال ترس از مردان برای سکس بعد از زایمان یکی از مواردی است که اگر درباره آن صحبت نشود می تواند به مسئله ای بزرگ تبدیل شود. در صورتی که اگر مردان پیش از مرحله ی زایمان و در ابتدای مراحل آشنایی با همسر خود به خوبی روحیات او را کنکاش کرده باشند، برای چنین روزهایی آمادگی کامل دارند و می توانند احساسات خود و همسرشان را درک کنند. معمولا افرادی که در این مسئله دچار مشکل هستند، در مواردی مانند تربیت جنسی فرزند نیز به خوبی نمی توانند عمل کنند. در صورتی که اهمیت چنین مواردی در زندگی زناشویی بسیار زیاد است.

صحبت نکردن درباره خواسته ها و نشان ندادن رضایت از رابطه جنسی

یکی از عواملی که در نهایت ذوق طرف مقابلتان را کور می کند، تشکر نکردن است! اگر حس خوبی دارید درباره آن صحبت کنید. اگر بعد از هر رابطه ای آرامش بیشتری بدست آورده اید و حالتان خوب شده است درباره آن صحبت کنید. حتی اگر کاملا از رابطه خود رضایت دارید بهتر است تا شریک جنسی خود را در جریان بگذارید. گاهی اوقات نشان ندادن رضایتتان و سکوت کردن، در نهایت باعث می شود که همسرتان به رضایت نداشتن از رابطه جنسی فکر کند؛ در صورتی که همه چیز برای شما به بهترین شکل ممکن پیش رفته است.

  • منبع
  • ایران اچ آی وی

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید