امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 284584
۲۳۷
۱
۰
نسخه چاپی

۱۱ بازیگر که با کم‌تر از ۳۰ دقیقه ایفای نقش برنده اسکار شدند

 ۱۱ بازیگر که با کم‌تر از ۳۰ دقیقه ایفای نقش برنده اسکار شدند

برنده شدن جایزه‌ی اسکار برای خیلی از بازیگران یک دست آورد بزرگ به شمار می‌آید. بسیاری از بازیگران با تجربه سال‌های طولانی و نقش‌های گوناگون را پشت سر می‌گذارند تا به این جایزه برسند. برخی از بازیگران نیز در همان نخستین ایفای نقش‌های خود، هنگامی که به یک نقش مهم و پررنگ جان می‌بخشند، به اسکار دست پیدا می‌کنند. ولی بازیگرانی نیز هستند که به شکل دیگری برنده‌ی این جایزه معتبر می‌شوند؛ با یک حضور کوتاه! درست است، بازیگرانی وجود دارند که حتی با کم‌تر از ۳۰ دقیقه ایفای نیز نقش توانسته‌اند برنده‌ی اسکار شوند و در این لیست به سراغ این دست بازیگران خواهیم رفت.

جرد لتو

یکی از نقاط اوج کارنامه‌ی بازیگری لتو مربوط به فیلم Dallas Buyers Club می‌شود. این بازیگر که در سال‌های اخیر انتخاب‌های خوبی نداشته است توانسته بود در اسکار هشتاد و ششم فقط با ۲۱ دقیقه حضور در برابر دوربین‌ها برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شود.

جرد لتو

ان هتوی

هتوی در فیلم موزیکال Les Misérables سال ۲۰۱۲ ایفای نقش شخصیت فانتین را بر عهده داشت. هر چند که این بازیگر تنها برای ۱۵ دقیقه در این ساخته ایفای نقش کرد ولی همین میزان زمان کافی بود تا جایزه‌ی اسکار را مال خود کند.

ان هتوی

پنه‌ لوپه کروز

این بازیگر اسپانیایی برای بردن تنها جایزه‌ی اسکار خود در فیلم Vicky Cristina Barcelona که در اسپانیا جریان داشت ایفای نقش کرد. پنه‌لوپه کروز برای بردن بهترین بازیگر نقش مکمل زن تنها به ۱۵ دقیقه حضور در جلوی دوربین‌ها نیاز داشت.

پنه‌ لوپه کروز

آلن آرکین

آلن آرکین تنها برای ۱۴ دقیقه نقش پدربزرگ خانواده هوور را در فیلم Little Miss Sunshine بازی کرد ولی همین میزان زمان برای بردن جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در هفتاد و هشتمین مراسم جوایز آکادمی کافی بود.

آلن آرکین

نیکول کیدمن

این بازیگر با تجربه که سابقه ۵ نامزدی اسکار را نیز در کارنامه دارد، در سال ۲۰۰۳ با حضور ۲۳ دقیقه‌ای در فیلم The Hours توانست برنده‌ی اسکار بهترین بازیگر زن در هفتاد و پنجمین مراسم جوایز آکادمی شود.

نیکول کیدمن

جودی دنچ

جودی دنچ بریتانیایی در فیلم Shakespeare in Love یک نقش مکمل زن را بر عهده داشت. این هنرمند در این ساخته فقط ۸ دقیقه ایفای نقش کرد ولی همین میزان حضور در فیلم برای بردن اسکار هفتاد و یکم برای او کافی بود.

جودی دنچ

کیم بیسینگر

با این که کیم بیسینگر فقط ۱۵ دقیقه در فیلم L.A. Confidential ایفای نقش کرده بود ولی همین میزان زمان نیز کافی بود تا او تنها نامزدی و برد جایزه‌ی اسکار خود را برای این نقش مکمل به دست آورد.

کیم بیسینگر

فرانسیس مک‌دورمند

این بازیگر در سال ۱۹۹۶ با فیلم Fargo برادران کوئن روی پرده‌های نقره‌ای سینما قرار گرفت. او تنها ۲۶ دقیقه از این فیلم را جلوی دوربین‌ها گذراند ولی با همین میزان ایفای نقش نیز دومین نامزدی و نخستین برد جایزه‌ی اسکار را کسب کرد.

فرانسیس مک‌دورمند

آنتونی هاپکینز

سر آنتونی هاپکینز در جان بخشیدن پرآوازه‌اش به دکتر هانیبال لکتر در فیلم The Silence of the Lambs تنها با حضور ۱۶ دقیقه‌ای در برابر دوربین‌ها توانست نخستین جایزه‌ی اسکار خود را به دست آورد.

آنتونی هاپکینز

دیوید نیون

در سی و یکمین مراسم اسکار، دیوید نیون که تنها ۱۵ دقیقه در فیلم Separate Tables سال ۱۹۵۸ در برابر دوربین‌ها قرار داشت توانست برنده‌ی جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد در سال ۱۹۵۹ شود.

دیوید نیون

بیاتریس استرایت

این بازیگر آمریکایی یک رکورد به خود اختصاص داده است. بیاتریس استرایت فقط و فقط با پنج دقیقه و دو ثانیه ایفای نقش در فیلم Network سال ۱۹۷۶ توانست نامزدی و برد اسکار چهل و نهم را در سال ۱۹۷۷ به دست آورد تا با کم‌ترین میزان حضور جلوی دوربین در تاریخ، برنده‌ی جایزه‌ی آکادمی باشد.

بیاتریس استرایت

  • منبع
  • توزلو

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید