امروز: جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 274634
۳۱۶
۱
۰
نسخه چاپی
رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا

جو بایدن را به عنوان رئیس‌جمهور و کامالا هریس را به عنوان معاون او به رسمیت نمی شناسیم

رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که جو بایدن را به عنوان رئیس‌جمهور و کامالا هریس را به عنوان معاون او قبول ندارد

جو بایدن را به عنوان رئیس‌جمهور و کامالا هریس را به عنوان معاون او به رسمیت نمی شناسیم

رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که جو بایدن را به عنوان رئیس‌جمهور و کامالا هریس را به عنوان معاون او قبول ندارد.

به گزارش تسنیم به نقل از الجزیره، میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا گفت که «جو بایدن» را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده به رسمیت نمی‎شناسند.

رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا تاکید کرد که همچنین «کامالا هریس» را به عنوان معاون جو بایدن قبول ندارد.

وی ضمن استقبال از موفقیت جمهوری‌خواهان در کنگره از عدم پذیرش نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی ترامپ حمایت کرد.

میچ‌ مک‌کانل در جلسه سنا گفت که دونالد ترامپ «کاملا حق دارد که تمام اتهامات را بررسی کرده و درخواست بازشماری آرا کند».

الجزیره در ادامه گزارش داد، 30 عضو سابق جمهوری‌خواه کنگره از ترامپ می‌خواهند که نتایج انتخابات آمریکا را بپذیرد و دست از ادعاهای بی پایه و اساس خود بردارد.

او گفت: ترامپ صد در صد حق دارد که اتهام‌های مربوط به تخلف را بررسی کرده و گزینه‌های حقوقی پیش روی خودش را بسنجد و نهادهای ما برای این امر طراحی شده‌اند. ما سازوکاری برای بررسی چنین نگرانی‌هایی داریم.

همزمان، «چارلز شومر» رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا اعلام کرد که در بیستم ژانویه به یکی از اختلاف انگیزترین و آشفته ترین فصل‌ها پایان خواهند داد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که بنابر اعلام رسانه‌های این کشور بازنده انتخابات ریاست جمهوری شده و باید 70 روز دیگر دولت را تحویل جو بایدن بدهد، با تأکید بر اینکه در فرآیند برگزاری انتخابات و شمارش آرا تخلف و تقلب گسترده صورت گرفته است، تاکنون از پذیرش نتیجه اعلام شده از سوی رسانه‌ها خودداری کرده و چندین بار نیز خود را برنده انتخابات خوانده است.

انتهای پیام

  • منبع
  • تسنیم

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید