امروز: چهارشنبه, ۲۹ دی ۱۴۰۰ برابر با ۱۵ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۱۹ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 279241
۳۷
۱
۰
نسخه چاپی

10 دلیل برتر برای یادگیری زبان خارجی

10 دلیل برتر برای یادگیری زبان خارجی

شما همه دلایلی را شنیده اید که چرا برخی از مردم زبان یاد نمی گیرند، بسیاری از این دلایل بر اساس افسانه ها و باورهای غلط قدیمی است. حقیقت این است که در دنیای امروزی که به طور فزاینده‌ای به هم پیوسته و به هم وابسته هستند، مهارت در زبان‌های دیگر یک مهارت حیاتی است که به شما این فرصت را می‌دهد تا با دنیا به شیوه‌ای فوری‌تر و معنادارتر درگیر شوید - چه در همسایگی خود یا هزاران مایل دورتر - در حالی که بهتر است. شما را برای رقابت و موفقیت در اقتصاد جهانی آماده می کند.

ده مزیت برتر یادگیری زبان در اینجا آمده است:

1- اتصال!

یکی از ارزشمندترین جنبه های تجربه انسانی، توانایی ما در برقراری ارتباط با دیگران است. توانایی برقراری ارتباط با کسی به زبان او یک موهبت باورنکردنی است. دوزبانه ها فرصت بی نظیری برای برقراری ارتباط با طیف وسیع تری از افراد در زندگی شخصی و حرفه ای خود دارند. دانستن زبان شما را محلی می کند بدون توجه به جایی که هستید، و دنیای خود را به معنای واقعی کلمه و مجازی باز می کند. شما توسط جوامع شکل خواهید گرفت. در برابر مهربانی غریبه ها فروتن خواهی شد. شما دوستی های مادام العمر ایجاد خواهید کرد. و تنها به این دلایل، شما پاداش یادگیری زبان ها را برای سال های طولانی خواهید دید.

2- شغل خود را ارتقا دهید

مهارت های زبانی می تواند مزیت رقابتی قابل توجهی باشد که شما را از همتایان تک زبانه خود متمایز می کند. آنها جزو هشت مهارت برتر مورد نیاز همه مشاغل هستند - صرف نظر از رشته یا سطح مهارت شما - و تقاضا برای متخصصان دوزبانه به طور تصاعدی در حال افزایش است. در واقع، بین سال‌های 2010 تا 2015، تعداد آگهی‌های شغلی ایالات متحده که به طور خاص برای داوطلبان دوزبانه طراحی شده بود، بیش از دو برابر شد. جمعیت خارجی متولد شده اینجا در خانه با بیش از 60 میلیون ساکن ایالات متحده که در خانه به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند، نیازی به سوار شدن در هواپیما برای به کارگیری مهارت های زبانی خود ندارید. استخدام پاداش و افزایش حقوق. آرزوی شغلی شما هرچه که باشد - با اضافه شدن مهارت های زبانی به این ترکیب، شما از همه جلوتر هستید!

3- مغز خود را تغذیه کنید

بسیاری از مزایای شناختی یادگیری زبان غیرقابل انکار است. افرادی که بیش از یک زبان صحبت می کنند حافظه، مهارت های حل مسئله و تفکر انتقادی، تمرکز بیشتر، توانایی انجام چند کار و مهارت های شنیداری بهتر را بهبود می بخشند. آنها بین وظایف رقیب جابجا می شوند و تغییرات محیط خود را راحت تر از افراد تک زبانه نظارت می کنند و همچنین نشانه هایی از خلاقیت و انعطاف پذیری بیشتر را نشان می دهند. اگر این کافی نبود، با افزایش سن، دوزبانه بودن یا چند زبانه بودن نیز به جلوگیری از پیری ذهنی و زوال شناختی کمک می کند.

4- ارتباط خود را با فرهنگ های دیگر عمیق تر کنید

زبان مستقیم ترین ارتباط با فرهنگ های دیگر است. توانایی برقراری ارتباط به زبان دیگر ما را در معرض قدردانی از سنت‌ها، مذاهب، هنرها و تاریخ مردم مرتبط با آن زبان قرار می‌دهد. درک بیشتر، به نوبه خود، باعث افزایش تحمل، همدلی و پذیرش دیگران می شود - با مطالعات نشان می دهد که کودکانی که زبان دیگری را مطالعه کرده اند نسبت به فرهنگ مرتبط با آن زبان بازتر هستند و نگرش های مثبت بیشتری نسبت به آن ابراز می کنند.

5- جهان را ببینید

سفر به عنوان گوینده به زبان محلی می تواند انقلابی در سفر به خارج از کشور ایجاد کند. در حالی که مسافران تک زبانه می‌توانند از مکان‌های مشابه بازدید کنند، مسافرانی که بیش از یک زبان می‌دانند، راحت‌تر می‌توانند خارج از حباب گردشگری حرکت کنند و با آن مکان و مردم آن ارتباط برقرار کنند و به گونه‌ای ارتباط برقرار کنند که اغلب برای کسانی که بدون نیاز به این مکان هستند غیرقابل دسترس است. زبان یادگیری زبان دوم همچنین درهای بیشتری را به روی فرصت های تحصیل یا کار در خارج از کشور باز می کند.

6- به منبع بروید

در دنیایی با بیش از 6000 زبان گفتاری، ما گاهی نیاز به ترجمه داریم، اما صحبت کردن حداقل یک زبان دیگر ما را قادر می‌سازد به اطلاعاتی دسترسی پیدا کنیم که در غیر این صورت غیرمجاز بود. به عنوان مثال، افراد مسلط به زبان های دیگر می توانند به عنوان شهروندان واقعی جهانی در اینترنت حرکت کنند - رسانه ها و سرگرمی های خارجی را مصرف و ارزیابی می کنند.

7- چند زبانی شوید

یادگیری زبان دوم نه تنها مهارت‌های ارتباطی را بهبود می‌بخشد و واژگان را در زبان اول شما افزایش می‌دهد - بله، واقعاً! - بلکه تحقیقات نشان می‌دهد که انتخاب زبان‌های دیگر به ویژه در میان کودکان کار بسیار آسان‌تری می‌کند. با زبان، شبکه‌های مغزی جدیدی ایجاد می‌کنید که وقتی شروع به یادگیری زبان سوم می‌کنید، آماده و آماده می‌شوند.

8- اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

هر زبان آموزی می تواند گواهی دهد که اشتباهات خود را در حین کشف زبان جدید - اغلب در مقابل مخاطبان - انجام می دهد. این بخشی ضروری از فرآیند یادگیری است! یادگیری زبان به این معنی است که خود را در آنجا قرار دهید و از منطقه راحتی خود خارج شوید. نکته مثبت، احساس موفقیت شگفت انگیزی است که هنگام مکالمه با شخصی به زبان مادری خود احساس خواهید کرد.

9- تصمیم گیری خود را تقویت کنید

مطالعات نشان می‌دهد که تصمیم‌هایی که به زبان دوم شما گرفته می‌شود، بیشتر از تصمیم‌هایی که در زبان مادری شما گرفته می‌شود، مبتنی بر عقل است. برخلاف تصور رایج، وقتی به زبان دوم یا سوم صحبت می‌کنیم، در واقع از پاسخ‌های احساسی و سوگیری‌هایی که عمیقاً مرتبط هستند فاصله می‌گیریم. با زبان مادری ما نتیجه؟ تصمیمات سیستماتیک و روشن مبتنی بر واقعیات.

10- چشم انداز به دست آورید

همانطور که ما یک زبان و فرهنگ جدید را کشف می کنیم، طبیعتاً با آنچه آشناتر است مقایسه می کنیم. یادگیری در مورد فرهنگ دیگری به جنبه‌های فرهنگ خودمان - اعم از مثبت و منفی - روشن می‌شود که ممکن است قبلاً به آن توجه نکرده باشیم. ممکن است قدردانی بیشتری نسبت به آنچه دارید پیدا کنید، یا ممکن است تصمیم بگیرید که همه چیز را تغییر دهید!

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید