امروز: دوشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ ذو الحجة ۱۴۴۳ قمری و ۰۴ ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 278447
۶۲۱
۷
۰
نسخه چاپی

10 مهارت مهم وکیل و نحوه توسعه آنها

10 مهارت مهم وکیل و نحوه توسعه آنها

10 مهارت مهم وکیل

کار در حقوق به طور طبیعی نیاز به مهارت خاصی دارد به خصوص اگر می خواهید موفق باشید. در این مطلب مهارتهای اصلی وکیل مورد نیاز شما و نحوه دقیق کارکردن بر روی آنها را لیست می کنیم.

1. کار گروهی

به هیچ وجه منحصر به قانون نیست، توانایی کار گروهی برای هر شغلی ضروری است. در یک تیم مهارت های اولیه احترام و همدلی ضروری می شوند و کسانی که توانایی گوش دادن و در نظر گرفتن نظرات دیگران را ندارند، خود را خارج از مرحله قرار خواهند داد.

اگر مردم از کار با شما لذت ببرند، می خواهند دوباره این کار را انجام دهند و شما را به دیگران توصیه می کنند و این بدون شک بهترین راه پیشرفت در حرفه شماست.

2. ابتکار و استقلال

در حالی که کار گروهی برای موفقیت اساسی است ، همچنین ضروری است که بتوانید در مواقع لزوم تعیین کننده باشید.

به عنوان یک وکیل کارآموز، مسئولیت به شما محول می شود و باید به آن برسید و راه حل های خود را برای مشکلات ترجیح دهید نه اینکه فقط به دیگران تکیه کنید. این بدان معنا نیست که شما باید به تنهایی مبارزه کنید ، ابتکار عمل شامل توانایی دانستن زمان پرسیدن یا درخواست کمک است.

3. حل خلاقانه مسأله

مردم اغلب حقوق را حرفه ای خالی از خلاقیت می دانند اما عکس آن صادق است. پاسخ به مشکل مشتری ممکن است واضح نباشد و کار شما کشف راه ها، استدلال ها و ایده های جدید برای دستیابی به نتیجه دلخواه است.

4. مهارتهای ارتباطی مکتوب

بسیاری از کارهای شما به عنوان وکیل شامل نوشتن است ، این اجتناب ناپذیر است. شما اسناد را تهیه می کنید ، برای مشتریان نامه می نویسید، از جمله موارد دیگر انعقاد قرارداد است.

اشتباهات غلط املایی و دستوری کار شما را تضعیف می کند، در حالی که سبک نوشتاری روان و دقیق به مشتریان اعتماد به نفس می بخشد.

5. مهارتهای ارتباط کلامی

اگر امیدوار هستید که وکیل شوید، ارتباط کلامی شاید مهمترین عنصر شغل شما باشد. وظیفه شما این است که استدلال های خود را به گونه ای بیان کنید که قاضی یا هیئت منصفه خود را در مورد اصل پرونده شما متقاعد کند.

همچنین این چیزی نیست که بتوانید به عنوان وکیل از آن اجتناب کنید. جلسات مشتری، تماس های تلفنی و ارائه ها، هر روز شما را تشکیل می دهند.

6. کار تحت فشار

یک حرفه حقوقی به هیچ وجه کار آسانی نیست و اغلب انتظار می رود که حجم زیادی از کار را در مهلت های محدود تغییر دهید. توانایی حفظ آرامش و تمرکز بسیار مهم است.

7. اطلاعات تجاری

آگاهی تجاری در همه جا افزایش می یابد و اساساً به معنای درک وسیع از امور جاری و اخبار تجاری و چگونگی تأثیر تحولات بر شرکت و مشتریان آن است.

8. درک مردم

وکلا در درجه اول به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند و فعالیت شما باید بر اساس نیازهای آنها باشد. این شامل گوش دادن و وقت گذاشتن برای درک نگرانی های فردی آنها است.

به ندرت اتفاق می افتد که مشتریان از قانون آگاهی دقیقی داشته باشند، به همین دلیل به شما مراجعه می کنند، بنابراین بسیار مهم است که بتوانید موضوعات را بر اساس درک آنها توضیح دهید تا از زبان بیش از حد فنی استفاده کنید.

9. توجه به جزئیات

وکیل همیشه با اسناد بزرگ و گاه نامشخص روبرو خواهد شد و توانایی شناسایی اطلاعات کلیدی ضروری است. ممکن است به دنبال شواهدی برای اثبات پرونده خود یا اثبات قرائت قرارداد باشید که در آن از دست دادن جزئیات می تواند کل کار را از مسیر خارج کند.

10. مهارتهای تحقیق/آمادگی

هیچ چیز به اندازه عدم آمادگی، غیر حرفه ای به نظر نمی رسد و همیشه موقعیت شما را تضعیف می کند. زمان را برای آماده سازی و استفاده از منابع مختلف اختصاص دهید. به عنوان مثال اگر برای مصاحبه آماده می شوید، از وب سایت شرکت استفاده کنید، همچنین مقالات خبری و اطلاعیه های مطبوعاتی را بخوانید.

استفاده از طیف وسیعی از منابع نه تنها دانش شما را افزایش می دهد بلکه اطمینان حاصل می کند که تصویر کاملی دارید که در عصر اخبار جعلی بسیار مهم است.

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید