امروز: پنج شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 270712
۵۵۲
۱
۰
نسخه چاپی
ریچارد کارلسون

100 کلید موفقیت در کار (21)

پس از سال ها کار در زمینه کاهش تنش و آموزش مردم برای آن که خوشحال تر باشند، هنوز در حیرتم که بعضی از مؤثرترین روش های کاهش تنش فرد و بهبود زندگی فرد در واقع آسان ترین روش ها هستند.

 100 کلید موفقیت در کار (21)

پایگاه خبری حقوق نیوز

نکات مهم برای موفقیت در کار

کاری کنید که دیگران احساسی خوب داشته باشند

یکی از نخستین درس های زندگی واقعی که والدینم هنگام کودکی به من آموختند و شاید ابتدایی ترین آن ها باشد این است: اگر می خواهی احساسی خوب درباره ی خودت داشته باشی، کاری کن که دیگری احساسی خوب داشته باشد! واقعا به همین سادگی است. احتمالا همین طور است که ما فراموش می کنیم آن را انجام دهیم.

من تا جایی که به خاطر دارم تلاش کرده ام این اندرز حکیمانه را در زندگی شغلی ام به کار گیرم. می توانم که بگویم نتایج نسبتا عالی هستند. به نظر می رسد که هر زمان که کاری می کنم تا کسی دیگر احساسی خوب داشته باشد، منجر به شادمانه شدن روز من و همچنین ایجاد احساسی بهتر در خودم می شود. به یاد می آورد که اغلب بهترین چیزها در زندگی چیز ها نیستند. بلکه احساساتی هستند از پی اعمال مهربانانه و حرکات خوب. برای من واضح است که از هر دست بدهی، از همان دست می گیری.

خواه به یاد داشتن یک روز تولد و فرستادن کارتی با احساساتی عمیق، صرف وقت برای نوشتن یادداشت تبریک برای کاری که خوب انجام شده، یک تعریف نوشتنی یا کلامی، یک تماس تلفنی دوستانه، انجام یک لطف درخواست نشده، یک دسته گل، یادداشت تشویق، یا مهربانی های دیگری که به کسی احساسی خوب می دهند - هر طور که شما آن را انجام دهید - تقریبا همیشه نظری خوب است.

اعمال مهربانانه و با نیت خوب اساسا شگفت انگیز هستند. یک گفته ی قدیمی می گوید:«بخشش به خودی خود پاداش است.» بی شک حقیقت دارد. پاداش مهربان بودن و ایجاد احساسی خوب در کسی دیگر، احساساتی گرم و مثبت هستند که پیوسته تلاش های شما را همراهی می کنند. بنابراین، با آغاز آن از امروز، راجع به کسی فکر کنید که دوست دارید کاری کنید احساسی بهتر داشته باشد و از پاداش های آن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:

مذاکره

100 کلید موفقیت در کار (قسمت های دیگر)

تهیه کننده: محمدی

منبع: 100 کلید موفقیت در کار - ریچارد کارلسون

پایگاه خبری حقوق نیوز - گزیده کتاب

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید