امروز: جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 266199
۳۲۸۸
۱
۰
نسخه چاپی
برایان تریسی

100 قانون برایان تریسی برای موفقیت در تجارت

امروزه، راهکارها و روشهای دستیابی به موفقیت، در هر سطحی از تجارت و هر فعالیتی از زندگی، به سرعتی که هرگز سابقه نداشته رشد می کند. همه ما می توانیم با استفاده از این راهکارها و روشها در زندگی خود به موفقیت برسیم

100 قانون برایان تریسی برای موفقیت در تجارت

قانون های 100 گانه ریسی موفقیت در تجارت را در قالب 8 قانون کلی مورد بررسی قرار داده است. این قوانین کلی 8 گانه عبارتند از:

قوانین زندگی برایان تریسی

1- قانون علت و معلول

این قانون می گوید که موفقیت، ثروت، سعادت، شکوفایی و موفقیت های تجاری همه نتایج مستقیم و غیر مستقیم اقدام و عمل خاص هستند. معنایش این است اگر بتوانید درباره نتایجی که جست و جو می کنید شفاف حرف بزنید، احتمالاً به آن دست پیدا می کنید. می توانید درباره کسانی که به همین هدف رسیده اند، مطالعه کنید. می توانید اگر همان کار آنها را بکنید، به همان نتایج آنها برسید.

از قانون علت و معلول چهار قانون اساسی و اولیه نشئت می گیرد. این قوانین زیربنای همه قوانینی هستند که در این کتاب فرا می گیرید. اینها تجربه های مهم زندگی را مشخص می سازند. همه موفقیتها و شادیها ناشی از زندگی توأم با این چهار قانون هستند و همه خشنودی ها و شکست ها ناشی از بی توجهی به اینها هستند.

این چهار قانون بزرگ عبارتند از: قانون باور، قانون انتظارات، قانون جذب و قانون همخوانی و مطابقت. این چهار قانون در حکم قوانین فرعی قانون علت و معلول هستند.

2- قانون باور

شما همیشه به روشی سازگار با باورهای خود اقدام می کنید. باورهای شما در حکم فیلترهایی هستند که اطلاعات ناسازگار با خود را دور نگه می دارند. شما لزوماً آنچه را که می بینید باور نمی کنید، بلکه آنچه را که پیشاپیش باور دارید می بینید. شما اطلاعاتی را که مغایر با آنچه مورد باورتان هستند، کنار می زنید.

بدترین باورهایی که می توانید داشته باشید باورهای خودمحدود‌کننده است. این زمانی مصداق پیدا می کند که به شکلی خودتان را محدود می کنید.

برای اینکه پیشرفت بکنید، برای اینکه به جلو بروید و در زندگی شخصی و شغلی خود موفق گردید، باید پیوسته در برابر باورهای خودمحدودکننده بایستید و آنها را به چالش بکشید. باید هر ایده و تصوری دال بر محدودیت داشتن خود را رد کنید. باید به عنوان یک اصل بپذیرید که محدودیتی بر سر راه شما وجود ندارد. باید بپذیرید کاری را که دیگران کرده اند، شما هم می توانید بکنید.

3- قانون انتظارات

شما همیشه در زندگی خود نقش یک پیشگو را دارید. وقتی با اطمینان انتظار داشته باشید که حوادث خوبی در زندگی‌تان بروز کند، حتماً این اتفاق خواهد افتاد. اگر انتظار داشته باشید حوادث منفی بروز کند، بدانید که این اتفاق هم خواهد افتاد.

انتظارات شما روی اطرافیانتان هم تاثیر قابل ملاحظه ای بر جای می گذارد. آنچه از اشخاص و موقعیتهای مختلف انتظار دارید، نگرش شما را در قبال آنها نشان می دهد. دیگران چونان آیینه نگرش شما را خواه این نگرش مثبت یا منفی باشد، به خود شما منعکس می کنند.

انتظارات شما روی دیگران و حوادث تاثیر ماندگار بر جای می گذارد. از این رو، مراقب رفتار خود باشید.

4- قانون جذب

این یکی از بزرگترین قوانینی است که علت موفقیت یا شکست اشخاص را در زندگی شخصی و تجاری رقم می زند. این مطلبی است که مصریان باستان 3000 سال قبل از میلاد مسیح به آن اشاره کرده اند. این نکته ای است که در هر کاری که می کنید، هر حرفی که می زنید، و یا به هر چه که فکر می کنید، مصداق دارد.

آنچه را که در زندگی دارید، به خاطر اندیشه‌تان و کسی که هستید به خود جذب نموده اید. می توانید زندگی‌تان را تغییر دهید، زیرا می توانید طرز فکر خود را تغییر بدهید. می توانید آن کسی را که هستید، تغییر بدهید.

هرگاه در سازمانی شرایط جالب نباشد، بهترین راه برای ایجاد تغییر و تحول آوردن کسی به سازمان است که بتواند اندیشه و احساس کارکنان را نسبت به خود و کاری که می کند تغییر بدهد. ارزشها، پنداره‌ها، راهکارها و سیاستهای جدید در قبال مشتریان و یکدیگر، اغلب تغییرات سریعی را به دنبال می آورد.

5- قانون همخوانی و مطابقت

دنیای بیرون شما منعکس کننده دنیای درون شما به جهات مختلف است. اتفاقی در زندگی شما نمی افتد، مگر آنکه با چیزی در درون شما مطابقت و همخوانی داشته باشد. اگر می خواهید چیزی را در زندگی خود تغییر بدهید یا اصلاح کنید، باید جنبه های درونی ذهنتان را تغییر بدهید.

گاه این همخوانی را هم‌ارزی ذهنی نام می دهند. مسئولیت بزرگ شما در زندگی این است که در خود هم‌ارزی ذهنی آنچه را که در بیرون تجربه می کنید، به وجود آورید. واقعیت این است که نمی توانید در بیرون از خود به هدفی برسید، مگر آنکه آن را قبلاً در درون خود ایجاد کرده باشید.

قوانین موفقیت برایان تریسی

6- قانون کنترل

به همان اندازه که احساس کنید کنترل زندگی‌تان را در دست دارید نسبت به خود احساس خوبی پیدا می کنید. نقطه معکوس این قانون، البته، این است که هرچه بیشتر تحت کنترل و اختیار دیگران باشید، نسبت به خود احساس منفی بیشتری پیدا می کنید.

7- قانون تصادف

ندگی مجموعه ای از حوادث اتفاقی است که تعیین کننده هستند. این قانون به راستی یک اصل روانی است که اغلب مردم بدون کمترین تردید آن را می پذیرند و بنابراین برای آنها تبدیل به یک قانون می شود. اگر احساس می کنید مطلبی حقیقت دارد، حتی اگر کذب کامل باشد، طوری فکر می کنید که برای شما صحت پیدا کند.

کسانی که در سایه قانون تصادف زندگی می کنند، دیگران را مسئول مسائل خود معرفی می نمایند. آنها مرتب بهانه می آورند، کمتر از توانمندی های بالقوه خود ظاهر می شوند و خود را با مقولاتی مانند تلویزیون، مواد مخدر و معاشرت های اجتماعی بدون هدف سرگرم می سازند.

8- قانون جهت

توانایی شما در هدف گذاری دقیق برای زمینه های مختلف زندگی تان، در مقایسه با هر تک مهارت یا کیفیت دیگری، بیشتر موفقیت شما را تضمین می کند. وقتی دقیقاً بدانید که می خواهید چه گار کنید و به کجا برسید، زمینه برای موفقیت فراوان شما به دست می آید.

هر چه متمرکزتر و دقیق تر باشید، بهتر می توانید اولویتهای خود را مشخص کنید و از زمان خود بهره بیشتری ببرید. هرچه روی مهم ترین هدفهای خود وقت بیشتری صرف کنید، به موفقیتهای سطح بالاتری می رسید. از سوی دیگر، هرچه موفق تر شوید، درباره خود احساس بهتری پیدا می کنید، بیشتر احساس برنده بودن می کنید و بیشتر می خواهید موفق شوید. این گونه در یک مارپیچ صعودی قرار می گیرید که به موفقیتهای باز بیشتری می رسید. نسبت به خود احساس عالی پیدا می کنید.

9- قانون جبران

11- قانون خدمت

12- قانون تلاش به کار رفته

13- قانون جبران بیشتر

14- قانون تدارک

15- قانون کارایی جبری

16- قانون تصمیم گیری

17- قانون خلاقیت

18- قانون انعطاف پذیری

19- قانون استمرار و تداوم

سه – قوانین تجارت

20 – قانون هدف

21- قانون تشکیلات

22- قانون رضایت مشتری

23- قانون مشتری

24- قانون کیفیت

25- قانون کهنگی

26- قانون نوآوری

27- قانون عوامل مهم در موفقیت

28- قانون بازار

29- قانون تخصص

30- قانون تفاوت‌گذاری

31- قانون بخش‌بندی

32- قانون تمرکز

33- برتری

چهار- قوانین رهبری

34- قانون استحکام شخصیت

35- قانون شجاعت

36- قانون واقع‌بینی

37- قانون قدرت

38- قانون بلند‌پروازی

39- قانون خوش‌بینی

40- قانون همدلی

41- قانون انعطاف‌پذیری

42- قانون استقلال

43- قانون بلوغ فکری

44- قانون اجرای عالی

45- قانون آینده‌نگری

پنج – قوانین پول

46- قانون فراوانی

47- قانون مبادله

48- قانون سرمایه

49- قانون چشم‌انداز زمانی

50- قانون پس‌انداز

51- قانون حراست

52- قانون پارکینسون

53- قانون سه

54- قانون سرمایه‌گذاری

55- قانون بهره ‌مرکب

56- قانون انباشت

57- قانون جذب

58- قانون سرعت بخشیدن به شتاب

شش - قوانین فروش

59- قانون فروش

60- قانون محاسبه

61- قانون نیاز

62- قانون مشکلات

63- قانون ترغیب

64- قانون امنیت

65- قانون ریسک

66- قانون اعتماد

67- قانون رابطه

68- قانون دوستی

69- قانون جایگاه و موقعیت

70- قانون برداشت

71- قانون برنامه‌ریزی پیشاپیش

72- قانون انگیزه مفرط

هفت – قوانین مذاکره

73- قانون جهانی مذاکره

74- قانون آینده

75- قانون برنده – برنده یا عدم انجام معامله

76- قانون احتمالات نامحدود

77- قانون چهار

78- قانون زمان‌بندی

79- قانون شرایط

80- قانون تدارک

81- قانون اختیار

82- قانون صورت معکوس

83- قانون قدرت برتر

84- قانون تمایل

85- قانون عمل متقابل

86- قانون کنار کشیدن

87- قانون قطعیت

هشت – قوانین مدیریت زمان

88- قانون شفافیت

89- قانون اولویتها

90- قانون مؤخره‌ها

91- قانون ارزشمندترین دارایی

92- قانون برنامه‌ریزی

93- قانون پاداش

94- قانون ترادف

95- قانون اهرم

96- قانون به موقع بودن

97- قانون تمرین

98- قانون فشار زمان

99- قانون دست تنهایی

100- قانون صلاحیت

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید