امروز: چهارشنبه, ۰۷ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۸ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 267891
۵۸۳
۱
۰
نسخه چاپی
مونیکا مندز لیس

1001 پرسش قبل از ازدواج (قسمت 3)

والدین فقط کسانی نیستند که ژن های آن ها را به ارث برده باشید، ناپدری و نامادری و پدر و مادری که شما را در کودکی به فرزندخواندگی پذیرفته و قیم شما شده اند نیز والدین تان محسوب می شوند. چنان چه پدر یا مادرتان، شما را بزرگ نکرده اند، کلمه والد به کسی اطلاق می شود که در کودکی بیشترین تاثیر را بر شما گذاشته و در شکل گیری و بارآوردن شخصیت تان نقش بسزایی داشته است

 1001 پرسش قبل از ازدواج (قسمت 3)

پایگاه خبری حقوق نیوز

1001 پرسش قبل از ازدواج

گذشته تان

تاثیر سایر روابط

والدین فقط کسانی نیستند که ژن های آن ها را به ارث برده باشید، ناپدری و نامادری و پدر و مادری که شما را در کودکی به فرزندخواندگی پذیرفته و قیم شما شده اند نیز والدین تان محسوب می شوند. چنان چه پدر یا مادرتان، شما را بزرگ نکرده اند، کلمه والد به کسی اطلاق می شود که در کودکی بیشترین تاثیر را بر شما گذاشته و در شکل گیری و بارآوردن شخصیت تان نقش بسزایی داشته است.

هر یک از پرسش های زیر را به همراه همسرتان و با صدای بلند بخوانید بی آن که صحبت های یکدیگر را قطع کنید به پاسخ های هم گوش فرادهید. چنان چه احساس می کنید تفاوت ها و اختلاف نظرهای شما درباره این پاسخ ها بر ازدواج تان تاثیر می گذارد درباره ی آن ها با یکدیگر صحبت کنید.

1-آیا در کودکی شاهد روابطی سالم، مثبت و موفق بوده اید؟

2- آیا صحبت ها و گفتگوهای دوستان یا دیگر اعضای خانواده تان اغلب پیرامون کم و کاستی و نقائص دیگران و عیب جویی از آن ها بود؟

3- آیا آنانی که به شما نزدیک بودند به ازدواج همانند یک بار، وظیفه، بدبختی و یا شادمانی و خوشحالی و خوشبختی نگاه می کردند؟

4- آیا ازدواج کردن برای شما هدفی اجباری بود که می بایست به آن تن دهید؟

5- آیا استانداردها و رفتارهای پذیرفته و مقبول برای جنس مونث و مذکر در خانواده ی شما دوگانه و متناقض بود؟ به عبارت دیگر آیا رفتار شایسته و اخلاقی برای مردها یک معیار و برای زن ها معیار دیگری داشت؟

6- آیا در کودکی چنین به شما اموزش داده بودند که نباید به جنس مخالف اعتماد کرد و احترام گذاشت؟

7- آیا دوست دارید ازدواج شما شبیه روابط و ازدواج هایی باشد که در فیلم های تلویزیونی و سینمایی به تصویر کشیده می شود؟ چنان چه پاسخ تان مثبت است این نوع رابطه و ازدواج را توصیف کنید.

8- زن و شوهری را نام ببرید که در ازدواج و روابط خود موفق و خوشبخت اند. دوست دارید ازدواج شما از چه لحاظ شبیه ازدواج آن ها باشد؟

9- آیا دوستان یا خانواده تان، شما را لوس و نُنُر بار آورده بودند؟ آیا همیشه به همه ی خواسته های خود می رسیدید؟

10- آیا در کودکی، دیگران توجه کافی به شما می کردند؟ آیا از همسر خود انتظار دارید که به همان اندازه به شما توجه کند؟

11- آیا در کودکی مرتب شاهد موقعیتهایی بودید که در آن ها مردها و زن ها به راحتی با یکدیگر معاشرت و رفت آمد می کردند؟

12- آیا در کودکی یکی از اعضای خانواده ی خود را ازدست دادید؟ چنان چه پاسخ تان مثبت است، چگونه با غم و اندوه ناشی از آن کنار آمدید؟

بیشتر بخوانید:

1001 پرسش قبل از ازدواج (قسمتهای دیگر)

54 دام در روابط بین زن و شوهر

منبع: 1001 پرسش که می بایست قبل از ازدواج از همسر آینده تان بپرسید - مونیکا مندز لیس

پایگاه خبری حقوق نیوز - زناشویی

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید