امروز: شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۵ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 269790
۱۴۶۰
۱
۰
نسخه چاپی
مریلین آستین تارلتون

25 نکته طلایی برای کسب و کار موفق وکلا (قسمت 7)

وقتی یک پزشک می تواند بیمارانش را از راه دور درمان کند پس یک وکیل نیز قطعاً می تواند از طریق اینترنت و بدون صرف هزینه و زمان زیاد به مشتریان خود مشاوره حقوقی بدهد. شما باید بتوانید راهی پیدا کنید که در خانه مشتریان و یا در محل کارشان حضور پیدا کنید

پایگاه خبری حقوق نیوز

25 نکته طلایی برای کسب و کار موفق وکلا

نکته 5

به تماس های مشتریان به سرعت پاسخ بدهید.

  • در دسترس ترین وکیل جهان باشید.

دکتر جی پارکینسون یکی از پیشگامان روش درمان از راه دور و ارائه دهنده خدمات سلامتی و بهداشتی از راه دور می باشد. وی می گوید: مشتریان به وب سایت من مراجعه می کنند و تقویم کاری ام را بررسی کرده و مطابق با جدول کاری ام، برای خودشان به صورت آنلاین وقت ملاقات رزرو می کنند. آن ها می توانند خلاصه ای از مشکل شان را نیز در وب سایت قرار بدهند تا من اطلاعات بیشتری در مورد بیماری آن ها داشته باشم. سپس من با آن ها تماس می گیرم و قرار ملاقات را با هم هماهنگ کرده و مشتریان نیز برای نهایی کردن وقت ملاقات، مبلغ ویزیت را به صورت آنلاین پرداخت می کنند. او در ابتدا هیچ امکاناتی برای تاسیس مطب شخصی نداشته و کار طبابت خود را در آپارتمانش و تنها با استفاده از اینترنت آغاز کرده است. او به نوعی پایه گذار روش طبابت از راه دور است و تاکنون موفق شده است که 90 درصد بیمارانش را به همین روش درمان کند.

با نگاهی به روش کار دکتر پارکینسون می توان مطمئن شد که هر کاری حتی طبابت نیز از راه دور تنها از طریق اینترنت امکان پذیر است. پس برای شروع کار وکلایی که از کار کردن در شرکت های حقوقی به عنوان کارمند خسته شده اند و قصد دارند کسب و کار خود را راه اندازی نمایند، قطعاً این روش نیز می تواند راه خوبی برای خدمت به مشتریان باشد. شما با استفاده از این روش می توانید در دسترس ترین وکیل جهان باشید. وقتی یک پزشک می تواند بیمارانش را از راه دور درمان کند پس یک وکیل نیز قطعاً می تواند از طریق اینترنت و بدون صرف هزینه و زمان زیاد به مشتریان خود مشاوره حقوقی بدهد. شما باید بتوانید راهی پیدا کنید که در خانه مشتریان و یا در محل کارشان حضور پیدا کنید. به این ترتیب در وقت و هزینه هر دو طرف صرفه جویی خواهد شد و هر دو طرف رضایت بیشتری از کار خواهند داشت. امروزه روش های زیادی از جمله نرم افزار مکالمه تصویری اسکایپ وجود دارند که به شما این امکان را می دهند که با مشتریان جلسات ویدئویی تشکیل دهید. بدین ترتیب دیگر مشتریان شما مجبور نیستند در ساعات اداری محل کار خود را ترک کنند و مدت زمان زیادی را در ترافیک تلف کنند. از طرفی با استفاده از این روش می توانید به تعداد مشتریان بیشتری در مناطق دور نیز خدمات مشاوره ای ارائه بدهید. بسیاری از مشتریان به خاطر کمبود وقت ترجیح می دهند به نزدیکترین وکیل در منطقه سکونت و یا محل کار خود مراجعه کنند. حال شما با استفاده از خدمات آنلاین می توانید نزدیکترین و در دسترس ترین وکیل برای همه مشتریان باشید.

  • ترس از تلفن

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش وسایل ارتباطات جمعی و شبکه های اجتماعی هنوز هم وکلایی هستند که خود را پشت کوهی از اسناد و پرونده های کاغذی پنهان می کنند و برای ارائه خدمات مشاوره ای به مشتریان خود تنها یک گزینه دارند آن هم جلسه حضوری است. البته نمی توان مزایای جلسات حضوری و تماس رو در رو را نادیه گرفت. اما در دنیای شلوغ امروزی، مردم کمتر برای جلسات حضوری وقت دارند. آن ها ترجیح می دهند تا در شبکه های اجتماعی با هم در ارتباط باشند و یا به جای استفاده از اسناد و مدارک و پرونده های کاغذی از ایمیل استفاده کنند. ایمیل و شبکه های اجتماعی راه مناسبی برای تبادل اطلاعات و مدارک و اسناد مهم است. هرچند در گذشته این روش ها، رسمی محسوب نمی شدند، اما امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ تنها از طریق اینترنت به تبادل اطلاعات و اسناد و مدارک پرداخته و این روش یک روش رسمی برای آن ها محسوب می شوود. اما با در نظر گرفتن تمام مزایای ارتباطات مجازی، یادمان نرود که هنوز هم مشتریان به ارتباطات حضوری و تلفنی اهمیت زیادی می دهند و غیر از این دو روش هیچ روش دیگری را رسمی نمی دانند. در این مورد می توان ادعا کرد که بخش اعظمی از وکلا از تماس تلفنی با مشتریان خود هراس دارند. شاید وکلایی که کسب و کار خود را به تازگی راه اندازی کرده اند و دفتر وکالت خود را به تازگی تاسیس کرده اند بیشتر با این مشکل مواجه شوند. راه های زیادی برای غلبه بر ترس ناشی از تماس تلفنی با مشتری وجود دارد که در این جا به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

1-اگر قرار است خودتان با یک مشتری تماس بگیرید قبل از هر چیزی، اولویت هایتان را دسته بندی کنید؛ و ببینید چه مسائلی از همه مهمتر هستند. مواردی که باید در مورد آن ها با مشتری صحبت کنید را اولویت بندی کرده و آن ها را یادداشت کنید.

2- مشخص کنید که هدف تان از تماس با مشتری چیست؟

3- اگر مشتری را می شناسید چهره او را در ذهن خود مجسم کنید.

4- اگر تماس تان بی جواب ماند یک پیغام برای او بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیرد.

5- اگر قرار است به تلفن شرکت خود جواب بدهید حتماً از قبل یک متن کوتاه برای سلام و احوال پرسی کردن در ذهنتان آماده کنید. تا در موقع جواب دادن به تلفن به ذهنتان خیلی فشار نیاورید و بتوانید به راحتی و با اعتماد به نفس بالا جواب بدهید.

6- برای تماس های تلفنی تان محدوده زمانی مشخص کنید. اجازه ندهید که مشتری بیش از حد وقت شما را بگیرد.

البته موارد ذکر شده نمی تواند مشکل شما را با تماس های تلفنی دفتر کارتان به طور کامل حل کند، اما به شما کمک می کند تا در هنگام تماس تلفنی اضطراب کمتری داشته باشید و به جای تمرکز بر موارد غیرضروری و حاشیه به اصل مطلب بپردازید.

بیشتر بخوانید:

25 نکته طلایی برای کسب و کار موفق وکلا (قسمتهای دیگر)

منبع: 25 نکته طلایی برای کسب و کار موفق وکلا - مریلین آستین تارلتون

پایگاه خبری حقوق نیوز - مقالات حقوقی

    دیدگاه

    شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید