امروز: شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۵ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 269895
۱۰۲۶
۱
۰
نسخه چاپی
مریلین آستین تارلتون

25 نکته طلایی برای کسب و کار موفق وکلا (قسمت 8)

بازخورد بگیرید: می توانید به طور مداوم از رئیستان در مورد نحوه انجام کارتان سوال کنید. البته باید انتظار شنیدن هر چیزی را داشته باشید. برای اینکه بتوانید با گرفتن بازخورد، عملکرد بهتری داشته باشید، باید ابتدا انتقادپذیر بوده و روی نقایص کارتان تمرکز کنید

پایگاه خبری حقوق نیوز

25 نکته طلایی برای کسب و کار موفق وکلا

نکته 6

شما مجبورید هزینه های دفتر کارتان را پرداخت کنید. ممکن است این موضوع در ابتدا به شدت شما را تحت فشار قرار دهد اما یادتان باشد برای موفقیت باید صبرتان را بیشتر کنید.

مدیریت کردن روابط

هر کسی که با شما به نوعی ارتباط دارد از کارکنان شرکتتان گرفته تا مشتری و یا وکیل با تجربه ای که در همسایگی شما زندگی می کنند، همه و همه می توانند در یافتن فرصت های کاری جدید به شما کمک کنند. پس منطقی است که برای همه این روابط ارزش قائل شوید و تلاش کنید تا روابط کاری خود را به درستی مدیریت کنید.

مدیریت کردن محیط کار

فرض کنید به عنوان یک کارمند در یک شرکت حقوقی کار می کنید. هدف اصلی شما این است که کار خود را بهترین نحو انجام دهید و بیشترین تاثیرگذاری را در شرکت داشته باشید. از طرفی می خواهید رابطه خوبی را با رئیس شرکت داشته باشید به طوری که رئیستان ارزش کار شما را بفهمد و برای حضور شما در شرکت ارزش قائل شود. برای تاثیرگذاری بیشتر و داشتن روابط موفق در محیط کاری خود به موارد ذیل توجه کنید:

1-از رئیستان انتظار نداشته باشید که تغییر کند: شما به عنوان یک کارمند نباید توقع داشته باشید که رئیستان رفتارش را تغییر بدهد. اگر چیزهایی در کار و یا روابط تان در شرکت وجود دارد که شما را آزار می دهند باید سعی کنید به جای تلاش برای تغییر آن ها، طرز تفکر و دیدگاه خود را تغییر بدهید. وقتی اطرافیان تان را آنطور که هستند قبول کنید می توانید راه های مناسبی برای مقابله با جوانب منفی آن ها پیدا کنید. پس قبل از اینکه به فکر تغییر دیگران باشید، خودتان را تغییر دهید.

2- با مشاهده کردن رفتار دیگران، چیزهای زیادی یاد بگیرید: سعی کنید رفتار رئیس، همکاران و یا حتی مشتریان را به دقت مشاهده کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. شما یک وکیل باهوش هستید. پس باید بتوانید بعد از چند برخورد ساده، خط قرمزهای اطرافیانتان را بشناسید. در این صورت برای حفظ بهتر روابطتان هرگز این خط قرمزها را نادیه نخواهید گرفت.

3- روش کاری رئیس شرکت را بشناسید: به روش کار رئیستان دقت کنید. ببینید چه مواردی برای وی در اولویت قرار دارند. به چه چیزهایی اهمیت می دهد و چه چیزهایی برای وی بی اهمیت تلقی می شود. کارها را آنطور که رئیس شرکت از شما می خواهد انجام بدهید و سعی کنید موارد مهم در کار را با نظر او انجام دهید. ببینید چه ساعت هایی ار روز سرحال تر است و در چه ساعاتی از روز بی حوصله تر است. آیا تمایل به تماس تلفنی و یا ایمیلی دارد و یا اینکه ترجیح می دهد با کارکنانش رو در رو صحبت کند. دانستن همه این موارد به شما کمک می کند تا رابطه بهتری با رئیس شرکت داشته و در محیط آرام تری کار کنید.

4- بازخورد بگیرید: می توانید به طور مداوم از رئیستان در مورد نحوه انجام کارتان سوال کنید. البته باید انتظار شنیدن هر چیزی را داشته باشید. برای اینکه بتوانید با گرفتن بازخورد، عملکرد بهتری داشته باشید، باید ابتدا انتقادپذیر بوده و روی نقایص کارتان تمرکز کنید. البته اگر رئیس شما فردی باشد که برای این مسئله ارزش قائل شود و به شما بازخورد درست و بدون غرضی بدهد قطعاً شما فرد خوش شانسی هستید. اما در واقع همیشه این طور نیست. شاید شما یک کارمند نمونه باشید اما بازخورد خوبی از مدیر خود نگیرید. شاید هم رئیس شما وقت کافی برای کمک به بهبود عملکرد شما نداشته باشد. سعی کنید از هر اتفاق کوچکی که در محیط کارتان می افتد یا هر حرف کوچکی که همکاران و یا رئیستان به شما می گویند استفاده کنید. برای مدیریت محیط کارتان، اول باید بتوانید خودتان را مدیریت کنید.

استخدام شدن

شاید به دنبال این هستید که در یک شرکت خوش نام با سمت بسیار خوب استخدام شوید و یا می خواهید شغل خود را در شرکت ارتقا ببخشید و یا از اخراج شدن می ترسید. بنابراین به موارد ذیل دقت کنید تا بتوانید قابلیت های خود را اثبات کرده و جایگاه واقعی خود را در کار به دست بیاورید:

1-از قوانین تبعیت کنید.

2- صادق باشید.

3- مسئولیت اشتباهاتتان را بپذیرید.

4- نشان دهید که پتانسیل رهبر شدن را دارید.

5- رفتار مناسبی داشته باشید و از تنش ها دوری کنید.

6- به هر یک از مصاحبه های کاریتان مانند یک فرصت شغلی فوق العاده نگاه کنید.

بیشتر بخوانید:

25 نکته طلایی برای کسب و کار موفق وکلا (قسمتهای دیگر)

منبع: 25 نکته طلایی برای کسب و کار موفق وکلا - مریلین آستین تارلتون

پایگاه خبری حقوق نیوز - مقالات حقوقی

    دیدگاه

    شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید