امروز: جمعه, ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ برابر با ۲۴ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۸ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 278667
۱۵۸
۱
۰
نسخه چاپی

35 حقیقت شگفت انگیز کتاب مقدس

35 حقیقت شگفت انگیز کتاب مقدس

1- سالانه بیش از 100 میلیون نسخه از کتاب مقدس به فروش می رسد.

2- در سال 1631 یک شرکت انتشاراتی کتاب مقدس را با اشتباه تایپی "تو مرتکب زنا می شوی" منتشر کرد. تنها 9 عدد از این کتاب مقدس که به عنوان "انجیل گناهکاران" شناخته می شود امروزه وجود دارد.

3- کلمه انجیل از یونانی ta biblia است که به معنی طومارها یا کتاب ها است. این کلمه از شهر بابلوس (Byblos) گرفته شده است که عرضه کننده رسمی محصولات کاغذی به جهان باستان بود.

4- کتاب مقدس کامل به 532 زبان ترجمه شده است. بخش های مختلف آن نیز به 2883 زبان ترجمه شده است.

5- کتاب مقدس یک اثر واحد نیست بلکه مجموعه ای از آثار نویسندگان مختلف مانند چوپانان، پادشاهان، کشاورزان، کشیشان، شاعران، کاتبان و ماهیگیران است. نویسندگان همچنین شامل خائنان، اختلاس گران، زناکاران، قاتلان و حسابرسان هستند.

6- کتاب مقدس پادشاه جیمز شامل 788/258 کلمه، 31/102 آیه، 1189 فصل و 66 دفتر است.

7- کوتاهترین آیه کتاب مقدس یوحنا 11:35 است که در آن آمده است: «عیسی گریست».

10- زنان بیشتر از مردان ، افراد مسن بیشتر از افراد جوان تر و آمریکایی های آفریقایی تبار بیشتر از سایر نژادها به مطالعه کتاب مقدس می پردازند.

11- به گفته یکی از نویسندگان، خدا حدود 25 میلیون نفر را در کتاب مقدس کشت. شیطان حدود 60 نفر را می کشد. 10 نفر از آنها خدا اجازه داد که شیطان به عنوان شرطی در کتاب ایوب قتل برساند.

12- طولانی ترین کلمه در کتاب مقدس Mahershalalhashbaz است.

13- در حالی که نوشتن عهد عتیق بیش از 1000 سال طول کشید، عهد جدید در یک دوره 50-75 ساله نوشته شد.

14- کتاب مقدس سنت سه دین اصلی جهان را آشکار می کند: یهودیت مسیحیت و اسلام.

35 حقیقت شگفت انگیز کتاب مقدس

15- جان ویکلیف اولین ترجمه کل کتاب مقدس را از نسخه قدیمی لاتین آن به زبان انگلیسی تهیه کرد. با این حال پس از مرگ او کلیسای کاتولیک جسد او را نبش قبر کرد و به عنوان مجازات برای کار ترجمه اش، سوزاند.

16- ویلیام تیندیل اولین نسخه چاپی عهد جدید را به زبان انگلیسی تهیه کرد. او بعداً به خاطر تلاش هایش در آتش سوخت.

17- نام آدام از کلمه عبری a da ma به معنی "زمین" گرفته شده است.

18- اولین کتاب مقدس مجاز به زبان انگلیسی ، کتاب مقدس بزرگ 1539 است. هنری هشتم پادشاه انگلستان اعلام کرد که باید در مراسم کلیسا در کلیسای انگلستان با صدای بلند خوانده شود.

19- چین نه تنها بزرگترین تولید کننده منسوجات و کالاهای تولیدی در جهان است. این کشور همچنین بزرگترین تولید کننده کتاب مقدس است.

20- انجیل ژنو اولین انجیل است که از آیات شماره دار استفاده کرده است. این کتاب مقدس شکسپیر است و مسافران در سال 1620 به آمریکا آورد.

21- در حالی که هیچ توصیفی از عیسی در کتاب مقدس وجود ندارد، تصویر او با پوست روشن، موهای روشن و چشمهای آبی به احتمال زیاد نادرست است و تأثیرات فرهنگی مسیحیان اروپایی را منعکس می کند. مسیح به احتمال زیاد ویژگیهای خاورمیانه ای بیشتری داشت.

22- کتاب مقدس رایج ترین کتاب سرقت شده در جهان است ، به احتمال زیاد به این دلیل که در اتاقهای هتل و عبادتگاهها بسیار موجود است.

23- مسلمانان معتقدند که کتاب مقدس وحی از طرف خداوند است که توسط افراد فاسد شده است. آنها معتقدند که قرآن تصحیح آن است.

24- باب مارلی با ساقه ماری جوانا، گیتار قرمز و کتاب مقدس به خاک سپرده شد.

25- گفته می شود کتاب مقدس پادشاه جیمز (1611) از نظر دقت و زیبایی ادبی بی نظیر است. علاوه بر 54 محقق، شکسپیر بیشتر به ترجمه کمک کرد.

26- کتاب مقدس پرفروش ترین کتاب تاریخ است که مجموع فروش آن از 5 میلیارد نسخه فراتر رفته است.

35 حقیقت شگفت انگیز کتاب مقدس

27- عیسی تنها فرزند نبود. او حداقل 4 برادر با نام و حداقل 2 خواهر ناشناس داشت.

28- 93 زن در کتاب مقدس صحبت می کنند ، 49 زن از آنها نام برده شده است. آنها در مجموع 14،056 کلمه یا حدود 1/1 درصد از کتاب مقدس را صحبت می کنند. در مجموع 188 زن در کتاب مقدس وجود دارد.

29- جوزف کنراد نویسنده لهستانی تبار با خواندن صفحات کتاب مقدس انگلیسی را آموخت قبل از اینکه آن ها را پاره کند و به سیگار بپیچاند.

30- کتاب مقدس گوتنبرگ اولین کتابی بود که با استفاده از نوع فلزی متحرک چاپ شد.

31- در سال 2011 نویسنده برندن پاول اسمیت کتاب مقدس آجری را منتشر کرد که شامل بازسازی صحنه های کتاب مقدس است - همه با آجرهای LEGO.

32- کوچکترین کتاب مقدس جهان می تواند روی نوک قلم جا شود. دانشمندان 1.2 میلیون حرف عهد عتیق را بر روی یک دیسک سیلیکونی کوچک حک کردند که آن را انجیل نانو می نامند.

33- وزن بزرگترین انجیل جهان 1094 پوند است. این کتاب که در سال 1930 توسط لوئیس واینای ساخته شد ، 43.5 اینچ ارتفاع دارد و عرض آن 98 اینچ است.

34- آخرین کلمه در کتاب مقدس آمین است.

35- تقریباً همه اشرار کتاب مقدس موهای قرمز دارند.

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید