امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 284927
۴۳۶
۱
۰
نسخه چاپی

7 اصل مثبت اندیشی | چگونه شخصیتی شاد و مثبت داشته باشیم؟

می خواهید بدانید چگونه می توان شرایط ناخوشایند را به شرایط مثبت تبدیل کرد. بهینگی در این مطلب راهکارهایی را به شما معرفی می کند تا با تصویر سازی ذهنی و مثبت اندیشی ، شرایط مطلوبی را برای خود مهیا کنید.

7 اصل مثبت اندیشی | چگونه شخصیتی شاد و مثبت داشته باشیم؟

آیا افکار منفی مزاحمتان هستند.

می خواهید بدانید چگونه می توان شرایط ناخوشایند را به شرایط مثبت تبدیل کرد. بهینگی در این مطلب راهکارهایی را به شما معرفی می کند تا با تصویر سازی ذهنی و مثبت اندیشی ، شرایط مطلوبی را برای خود مهیا کنید.

تصویر ذهنی تان را تغییر دهید تا عملکرد مثبتی در شما ایجاد شود

رژیم جسمانی، نقش بسزایی در میزان سلامت و انرژی شما دارد. با خوردن خوراکی های متنوع تازه، سالم و با کیفیت و اجتناب از خوراکی های مضر، انرژی بیشتری خواهید داشت. مقاومت عمومی بدنتان در برابر بیماری ها افزایش می یابد. بهتر می خوابید و احساس سلامتی و شادمانی بیشتر می کنید.

رژیم ذهنی، تعیین کننده شخصیت منش و تقریبا تمام اتفاقات زندگی تان است. اگر ذهن را با دیدگاه ها، اطلاعات، کتاب ها، گفتگوها، برنامه های شنیداری و اندیشه های مثبت تغذیه کنید. شخص مثبت تر و موثر تری را پرورش خواهید داد. تاثیر گذاری و استدلال شما بهبود می یابد و اعتماد به نفس و خود باوری بالاتری خواهید داشت.

یکی از بزرگترین موفقیت ها در روانشناسی قرن بیستم، این کشف است که شما می توانید عملکرد خود را با تغییر تصویر ذهنی تان تغییر دهید. در حقیقت، همه پیشرفت ها در زندگی شما، با پیشرفت و بهبود لحظه به لحظه طرز نگاهتان به خود و طرز فکرتان نسبت به خود آغاز می شود. اگر قبل از هر اتفاقی و موقعیتی چند دقیقه را به ساختن یک تصویر ذهنی واضح از عملکرد عالی خود اختصاص دهید. همیشه می توانید عملکرد بهتری را نسبت به زمانی که این کار را انجام نمی دهید. مشاهده کنید.

هفت اصل کلیدی مثبت اندیشی

تناسب ذهنی همانند تناسب اندام است. با آموزش و تمرین می توانید خود باوری و نگرش ذهنی مثبت بسیار بالایی را در خود پرورش دهید. این که شخصی مثبت اندیشی شوید هفت کلید وجود دارد.

۱- گفتگوی درونی مثبت

با خودتان مثبت صحبت کنید و گفتگو های درونی خود را کنترل کنید. از عبارات تاکیدی مثبت، اول شخص و در زمان حال مانند “من خودم را دوست دارم “، “من می توانم “، ” من احساس فوق العاده خوبی دارم ” و … استفاده کنید.

ما معتقدیم که ۹۵ درصد احساسات شما با گفتگوی درونی خودتان در طول روز شکل می گیرد. واقعیت تلخ این است که عمدا و آگاهانه با خودتان مثبت و سازنده صحبت نکنید.
ذهن شما مثل یک باغچه است. اگر در آن گل نکارید و از آن مراقبت نکنید. علف های هرز بدون هیچ تلاشی در آن رشد می کنند.

تصدیق مثبت و اظهارات مثبت کوتاه هستند که در مجموعه ای از اعتقادات نا خودآگاه بطور هدفمند قرار دارند. آنها معمولا برای به چالش کشیدن، تضعیف و جایگزین کردن باورهای منفی با افکار مثبت پرور ساخته شده اند. باورهای منفی که در طول سال ها در داخل سر شما از طریق تجربه و تعامل با انسان تشکیل شده است. خود بزرگترین مانع در راه سفر شما به سمت موفقیت هستند. این افکار منفی قادر به متوقف کردن شما از تلاش و دستیابی به چیزهای جدید و دستاورد های بیشتر هستند.

۲- تجسم مثبت

شاید قدرتمند ترین توانایی شما، توانایی تجسم و دیدن اهدافتان است. به طوری که انگار همین الان به تحقق رسیده اند.
تصویری هیجان انگیز و واضح از اهداف و زندگی ایده آل تان بسازید و بارها و بارها آن را در ذهن مرور کنید. تمام پیشرفت های شما در زندگی، با بهبود بخشیدن به تصویر های ذهنی شروع می شوند. هر چه خود را در درون تان ببینید. در دنیای خارج همان خواهید بود.

بسیاری از افراد، اهداف مبهم دارند. آنها به صورت مبهم می خواهند که ثروتمند شوند یا به جای خوبی سفر کنند. در این باره خیلی فکر نکردند مانند کسی که به فروشگاهی می رود تا یک چیز مبهم بخرد. هیچ اتفاقی نمی افتد. شما باید هدف مشخصی داشته باشید. من می خواهم به سوپر مارکت بروم تا یک شامپو و مسواک بخرم. هدف شما نیز مانند این است.

۳- افراد مثبت اندیش

انتخاب درست کسانی که با آنها زندگی می کنید. کار می کنید و تعامل دارید. بیشتر از هر عامل دیگری بر احساسات و موفقیت شما تاثیر می گذارد. همین امروز تصمیم بگیرید که با افراد برنده، مثبت، شاد، خوش بین و کسانی که در زندگی اهداف بزرگ دارند معاشرت کنید. به هر قیمتی از افراد منفی دوری کنید. این افراد، سرچشمه اصلی بیشتر ناراحتی های زندگی هستند. مصمم شوید که از هم اکنون دیگر افراد منفی و اضطراب آور را به زندگیتان راه ندهید.

۴- خوراک ذهنی مثبت

سلامتی شما دقیقا به همان مقداری است که مواد غذایی سالم بخورید و به خودتان برسید. همین طور سلامت ذهنی و روانی شما به همان اندازه ای است که ذهن خود را به جای شیرینی های ذهنی با پروتئین های ذهنی تغذیه کنید. کتاب ها، مجلات و مقالات آموزنده، الهام بخش و انگیزه دهنده بخوانید. ذهن را با اطلاعات و ایده هایی که موجب تعالی و شادمانی می شوند و شما را نسبت به خود و آرزوهایتان مطمئن می سازند، تغذیه کنید.

۵- آموزش و پیشرفت درست

تقریبا در جامعه ما همه با منابع محدود و گاهی هم بدون سرمایه، دست به کار می شوند. تقریبا تمام درآمد افراد، ابتدا با فروش خدمات شخصی حاصل می شود. تمام افرادی که امروزه در اوج هستند. زمانی در پایین ترین جایگاه بوده اند و بارها و بارها شکست خورده اند و به جایگاه های پایین تر نزول کرده اند.
معجزه آموزش و پیشرفت شخصی درازمدت این است که شما را از فرش به عرش از فقر به ثروث و از شکست به موفقیت و استقلال مالی می رساند.

۶- عادت های سلامتی مفید

از سلامت جسمانی خود حداکثر مراقبت را بکنید. همین امروز تصمیم بگیرید که تا سن ۸۰، ۹۰ یا حتی ۱۰۰سالگی زندگی کنید و حتی در آن سن هم شاد و پر تحرک باشید. غذاهای خوب، سالم و مغذی بخورید، کم و متعادل بخورید. یک رژیم غذایی عالی، تاثیری مثبت و فوری بر احساسات و تفکرات شما خواهد داشت.
یکی از عوامل زمینه احساسات منفی، عادت های مضر سلامتی خستگی، نرمش نکردن و کار و تلاش بی رویه است. در زندگی به دنبال تعادل باشید.

۷- داشتن انتظارات مثبت

یکی از تکنیک های بسیار قوی است که با به کار گیری آن می توانید شخص مثبت تر و بهتری را تضمین کنید. انتظارات شما، پیش گویی های شما از آینده خودتان است. یعنی آنچه شما با اطمینان منتظرش هستید. به احتمال زیاد به دست خواهد آمد.
از آنجا که خودتان انتظارات را انتخاب می کنید. همیشه بهترین ها را بخواهید و انتظار موفقیت داشته باشید. هنگام ملاقات با افراد جدید، انتظار محبوبیت داشته باشید. انتظار دست یابی به اهداف عالی و خلق زندگی شگفت انگیز برای خودتان داشته باشید. وقتی پیوسته در انتظار اتفاقات خوب باشید، به ندرت ناامید می شوید.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید