امروز: شنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۱ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 278676
۱۲۳
۱
۰
نسخه چاپی

اشتباهات رایج در ازدواج؛ 9 اشتباه رایج ازدواج را بشناسید

با وجود آنچه در سریال های طنز تلویزیونی می بینیم، واقعاً چیزی به عنوان یک زوج کامل وجود ندارد. در حقیقت، ازدواج سخت است. حتی همسران با نیت خوب دارای مشکلات زناشویی هستند و گاهی اوقات نمی دانند که حتی در ازدواج هم اشتباه می کنند.

اشتباهات رایج در ازدواج

اشتباهات رایج در ازدواج

1. تمرکز بر موارد منفی

تمرکز روی نکات منفی اشتباه شماره یک زوجین است. دلایل واضحی برای ازدواج های ناموفق وجود دارد، مانند خشونت خانگی ، سوء مصرف مواد مخدر و خیانت. اما آنچه به اکثر ازدواج ها پایان می دهد چیزی است که مستقیماً تکان دهنده و آشکار نیست. در حالی که نباید انتظار داشته باشید که همسرتان کامل باشد، اما نباید دائماً انتظار شکست داشته باشید. نکات مثبت را جشن بگیرید و به خاطر داشته باشید که چرا از ابتدا عاشق شدید.

2. به حرف همسرتان گوش ندهید

گوش ندادن به همسر دومین اشتباه رایج در ازدواج است. فقط تکان دادن سر یا گفتن "mm hmm" به عنوان گوش دادن محسوب نمی شود. گوش ندادن همچنین شامل اجازه دادن به ذهن شما برای پرسه زدن، توجه به تلویزیون یا تلفن، نادیده گرفتن زبان بدن و ... است. یک راه مهم برای بهبود رابطه زناشویی این است که تلفن خود را کنار بگذارید و در واقع با عشق زندگی خود صحبت کنید.

اشتباهات رایج در ازدواج

3. فقدان صمیمیت فیزیکی

سومین اشتباه رایج در ازدواج، عدم صمیمیت فیزیکی است. با از بین رفتن هجوم اولیه عشق، راحت است که به دفعات رابطه جنسی نداشته باشید. اگر همسران منتظر بمانند تا رابطه جنسی برقرار شود، ماه ها می گذرد تا به ذهنشان برسد که رابطه جنسی می تواند سرگرم کننده باشد. با این حال، کنار گذاشتن رابطه جنسی ازدواج را حل نمی کند و باعث می شود زوج ها بیشتر احساس هم اتاقی کنند تا شریک زندگی. این از دست دادن صمیمیت جسمانی نشانه مشکل ازدواج است و اغلب باعث از بین رفتن صمیمیت عاطفی نیز می شود.

4. عدم صداقت

عدم صداقت چهارمین اشتباه رایج در ازدواج است. از آنجا که ازدواج بر اساس وعده هایی است که یک زن و شوهر در طول زندگی خود به اشتراک می گذارند، فریب یا عدم صداقت راهی مطمئن برای پایان هر رابطه، سریعتر از هر چیز دیگری است. بی اعتمادی در هر قسمت از ازدواج، از جمله امور مالی، تربیت فرزند و سایر تصمیمات زندگی، وجود دارد و می تواند رابطه را تضعیف کند.

اشتباهات رایج در ازدواج

5. انتظار دارید همسرتان همه چیز شما باشد

انتظار اینکه همسر همه چیز شما باشد راهی برای حل ازدواج شما نیست. بسیاری از رایج ترین و مهمترین مشکلات در ازدواج ناشی از این باور است که همسر باید طرف مقابل را خوشحال کند. با این حال، سعادت زناشویی تنها در صورتی امکان پذیر است که هر یک از شرکا قادر به سعادت مستقل باشند. خوشبختی باید از درون ناشی شود، نه توسط شخص دیگری.

6. شوخی های آزار دهنده

رایج ترین اشتباه بعدی ازدواج، اذیت و مزاحمت آزار دهنده است. هر رابطه ای نیاز به سرگرمی و خنده دارد. و در حالی که برخی از شوخی ها می توانند یک ابزار مفید در ایجاد یک ازدواج سالم باشند، شوخی هایی وجود دارد که فقط خنده دار نیستند و می توانند باعث ایجاد مشکلات در ازدواج شوند. معمولاً شوخی در مورد وزن، توانایی ها یا ظاهر فیزیکی ممنوع است.

اشتباهات رایج در ازدواج

7. از دست دادن علاقه به شریک زندگی خود

از دست دادن علاقه به همسر یک اشتباه مهم اما رایج در یک رابطه است. وقتی زوج ها برای اولین بار ازدواج می کنند، جهان آنها حول یکدیگر می چرخد. آنها از کشف اینکه شریک زندگیشان عاشق نوشیدن لیموناد در باران است یا هنگام خندیدن خرخر می کنند، لذت می برند. اما با گذشت سالها، درخشش اولیه شروع به از بین رفتن می کند. زوج ها همیشه باید سعی کنند به یک دیگر عشق بورزند.

8. نگفتن متشکرم

گفتن "تشکر" از همسر یک حرکت ساده اما قدرتمند و مهم برای حفظ ارتباط و احساس قدردانی در ازدواج است. از آنجا که فراموش کردن چنین حرکت ساده ای بسیار آسان است، می تواند به یک مشکل مزمن ازدواج تبدیل شود. یکی از راه های بهبود ازدواج این است که عادت کنید هر روز از همسرتان برای کاری تشکر کنید. این می تواند شامل تشکر شما برای تهیه شام، بردن سطل زباله یا حتی رفتن به سر کار باشد.

اشتباهات رایج در ازدواج

9. اجتناب از بحث درباره پول

اجتناب از بحث درباره پول یک اشتباه رایج در ازدواج است. وقتی یک زوج ازدواج می کنند، مفروضات مالی و نگرش های شخصی خود را وارد رابطه می کنند. اگر در مورد پول بحث و توافق صورت نگیرد، مطمئناً زوجین در مقطعی از روابط خود با مشکل روبرو می شوند. برای جلوگیری از درگیری، زوجین باید اهداف و استراتژی های مالی مشترک را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهند.

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید