امروز: جمعه, ۱۷ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۳ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 265505
۳۱۰۸
۱
۰
نسخه چاپی
دکوراسیون داخلی منزل

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

یکی از چالش برانگیزترین مسائل خانه داری قیمت های بالای طراحی دکوراسیون داخلی منزل است.ایده هایی که در این مطلب به شما ارائه میکنیم بهترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستند. منظور از ” بهترین” در این مقاله ایده هایی است که هم در دسترس هستند و هم توسط خودتان قابل اجرا هستند.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

همه ی ایده های تغییر دکوراسیون مستلزم صرف وقت و هزینه ی زیاد نیست. اگر به دنبال چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی برای تغییر دادن خانه تان هستید، این موارد می تواند کمکتان کند:

1- تنظیم چیدمان مبلمان و لوازم خانه را تغییر دهید

مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنید آنها در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید. مثلاً قرار دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می شود که اتاق وسیعتر نشان دهد.

2- یک دیوار را رنگ کنید

یکی از دیوارهای مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان رنگ کنید. تابلوها و لوازم هنری از آن آویزان کنید و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دهید. (البته دقت داشته باشید که رنگ آن با سایر لوازم خانه هماهنگ باشد) یا با تغییرات کوچک روی دیوار‌ها می‌توان فضا را کاملا تغییر داد. مثلا می‌توانید روی دیوار‌ها خطوط راه‌راه پهن یا باریک بکشید. رنگ دیوار‌ها تم اتاق را مشخص می‌کند.

دکوراسیون داخلی

3- از گل و گیاه استفاده کنید

گل و گیاه می تواند حال و هوای تازه ای به خانه بیاورد. اگر علاقه ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید، می توانید از گل ها و درختچه های مصنوعی استفاده کنید. کیفیت گل های مصنوعی هم آنقدر خوب شده است که به سختی می توان آنها را از گل طبیعی تشخیص داد. قدرت گل‌ها را دست کم نگیرید. می‌توانید هر اتاقی را با یک دسته گل با طراوت کنید.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

4- یک قالیچه محلی در نقطه ای بیندازید

قالیچه های محلی وسیله ی بسیار خوبی برای اتاق های گفتگو و نشیمن به شمار می رود. قالیچه ای متناسب با اسباب و لوازم اتاق انتخاب کنید و آن را پایین میز بیندازید. می‌خواهید تغییرات جذاب‌تری داشته باشید؟ از یک قالیچه پُرز دار یا راه‌راه استفاده کنید.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

5- تابلو و آینه از دیوارها آویزان کنید

تابلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند. سعی کنید از قاب های تزئینی تر و زیباتر استفاده کنید. هنگام آویزان کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده باشد و گیرا باشد. همچنین قرار دادن یک آیینه در اتاق با منعکس کردن تصاویر و رنگ‌ها اتاق شما را بزرگتر نشان می‌دهد.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

6- مجسمه ها را در یک جا جمع کنید

مجسمه ها و پیکره های کوچک و مرتبط با هم را در قسمتی از خانه که مورد توجه است کنار هم قرار دهید. این مجسمه ها را به صورت های فانتزی و متنوع بچینید.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

7- از کوسن های تزئینی استفاده کنید

این بالشتک ها و کوسن های تزئینی به سادگی رنگ و بوی جدیدی به خانه می دهد و مبلمان منزل را نیز باشکوه تر جلوه میدهد.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

8- لامپ ها و لوسترها را عوض کنید

لوسترها و لامپ ها جزء وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده آشکار می کنند که سبک چیدمان خانه تان قدیمی است یا جدید. به دنبال لوسترهایی باشید که جدیدتر و فانتزی باشند، و ضمناً با لوازم و رنگ بندی خانه تان نیز هماهنگ باشند. لازم نیست یک آباژور جدید بخرید. می‌توانید با اضافه‌کردن چند قطعه از جنس برنج به پایه‌ی چراغ آن را به روز کنید یا از حباب‌های جدید برای چلچراغ‌تان استفاده کنید.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

9- با تغییرات کوچک دکور خانه را تغیر دهید

لحاف ها و رواندازها نیز مثل کوسن های تزئینی، به اتاقتان رنگ می دهد. برای تغییر دکوراسیون نیازی نیست یک مبل جدید بخرید. با یک تکه پارچه طرح دار مبل و یا صندلی قدیمی‌تان را با کمترین هزینه تزیین کنید یا به جای خریدن روتختی‌ جدید، همان روتختی قبلی را با چند تکه نخ خوش‌رنگ گلدوزی کنید یا حروف اول اسم‌تان را با نخ پر رنگ روی بالش‌ها بدوزید.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

10- لوازم اضافی را از جلوی دید بردارید

وسایل و لوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه ی اتاق می شود. برای برگه ها، اسباب بازیهای بچه ها، و سایر اسباب و وسایلی که شکل اتاق را بر هم می زند، جای مخصوصی تدارک ببینید. برای ایجاد تنوع، کنترل تلویزیون و ضبط صوت و ... را به جای خود میز روی یک سینی زیبا قرار داده و سینی را روی میز بگذارید.

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

  • منبع
  • ویستا
  • ستاره

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید