امروز: شنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 266602
۱۲۰۰
۱
۰
نسخه چاپی

8 ترفند خانگی برای پاک کردن لکه عرق از روی لباس

برای از بین بردن لکه های عرق از روی لباس می توانید از ترفندهای طلایی و بسیار ساده ی زیر در خانه استفاده کنید.

8 ترفند خانگی برای پاک کردن لکه عرق از روی لباس

پاک کردن لکه عرق از روی لباس

هرچند تعرق بسیار طبیعی است، هیچ‌کدام ما دوست نداریم با تصویر ناخوشایند لکه‌های بزرگ عرق بر روی پیراهن یا لباس خود مواجه شویم. در این مطلب راه حل‌های ساده و قوی برای پاک کردن لکه عرق از روی لباس‌هایتان را به شما آموزش خواهیم داد.

موضوعی که ممکن است خیلی‌ها از آن بی‌خبر باشند این است که خیلی ازلکه‌های عرق حاصل تعرق نیستند بلکه مقصر اصلی این لکه‌های زشت زیر بغل، دئودورانت‌ها و ضدعرق‌ها هستند که به صورت صابونی یا ژلی در بازار یافت شده و بسیار راحت جذب لباستان می‌شوند.

از آنجایی که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، به شما پیشنهاد می‌کنیم از دئودورانت‌های مناسب جهت جلوگیری از ایجاد لکه‌های عرق بر روی لباس استفاده کنید (حتی دئودورانت های مخصوص لباس های تیره و روشن نیز در بازار وجود دارند.)؛ علاوه بر آن از یک لایه ضد عرق استفاده کنید و پیش از پوشیدن لباس، بگذارید کاملاً خشک شود.

خیلی زیاد از مواد ضد عرق استفاده نکیند فقط یک لایه از دئودورات مدت زیادی باقی می‌ماند و لازم نیست دئودورانت را مثل کره روی پوستتان بمالید!

از طرفی شما می تواند با استفاده از پدهای ضد عرق یا پوشیدن یک لباس نازک، که زیر بغل داشته باشد، از ایجاد لکه های عرق بر روی لباس اصلی جلوگیری کنید.

اما این اقدامات پیش گیرانه برای خلاصی از شر لکه‌های سمج عرق، برای برخی افراد، کافی نیستند. در این قمست چند راهکار برای پاک کردن لکه عرق ارائه می‌دهیم تا بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری از لباس‌های روشن در فصل‌های گرم سال استفاده کنید و نگران آن لکه‌های مزاحم نباشید. می‌توانید روش‌های زیر را پله به پله دنبال کنید و لباستان را تقریباً مثل روز اول تا کرده و داخل کشوی لباستان بگذارید.

رنگ های روشن و سفید، رنگهایی اند که به راحتی لک دار می شوند ؛ لکه ها می توانند زرد یا سفید باشند، و معمولا بیشترین تاثیر را بر ناحیه زیر بغل دارند. بسته به شدت لکه، درمان برای حذف آن متفاوت است بستگی به جنس و رنگ پارچه و سطح دشواری از بین بردن لکه، دارد بنابراین، مهم است که برای همه ب لباسها ،یک روش لکه بری را به کار نبریم، زیرا روشی که برای یک لباس رنگی بسیار مناسب است، ممکن است برای لباس سفید مناسب نباشد.

ترفندهای از بین بردن لکه های عرق از لباس

1. سرکه

این ماده را،برای حذف هر دو مورد لکه و بویش پیشنهاد می کنیم، که احتمالا در آشپزخانه شما نیز وجود دارد و از آن استفاده می کنید، فقط با استفاده از کمی از این مایع، شما می توانید در مدت زمانی بسیار کوتاه از شر لکه ها خلاص شوید.

مواد لازم: سرکه، 1 لیوان (210 میلی لیتر)، محصولات شست و شوی معمولی

چگونه استفاده کنیم؟ لباس را در یک ظرف پلاستیکی بگذارید. سرکه را روی لکه بریزید (210 میلی لیتر)، اجازه دهید 15 دقیقه خیس بخورد، لباس را با صابون و آب بشویید، اگر لباس سفید است، می توانید جلو آفتاب خشکش کنید.

2. از بین بردن لکه های عرق با جوش شیرین

جوش شیرین ،مانند یک ضد عفونی کننده قدرتمند عمل می کند، بنابراین بوی بد لباس را نیز حذف خواهد کرد اگر ما آن را با آب اکسیژنه مخلوط کنیم، که یک ضد عفونی کننده عالی ، سفید کننده نیز است، مخلوط بدست آمده، باعث می شود لکه لباس شما ناپدید شود.

مواد لازم: جوش شیرین (20 گرم)، آب اکسیژنه (250 میلی لیتر)، مسواک های قدیمی که دیگر استفاده نمی کنید و به اصطلاح خراب شده، صابون برای شستشو.

چگونه استفاده کنیم؟ در یک فنجان، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین (20 گرم) بریزید، یک لیوان آب اکسیژنه (250 میلی لیتر) اضافه کنید، مخلوط کنید، تا کامل ترکیب شوند، مخلوط را روی لکه ها بریزید و با مسواک (با مراقبت) رویش بکشید. اجازه دهید، تا 10 دقیقه بماند تا مخلوط بر لکه اثر کند، لباس را با صابون و آب بشویید.

3. از بین بردن لکه های عرق با آب اکسیژنه

در این مورد، فقط برای لباس های سفید توصیه می شود، زیرا این ماده سفید کننده و باعث تغییر رنگ می شود ، آب اکسیژنه باعث می شود که لباس شما بدون لکه شود، اگر آن لک ها جدید باشند و کهنه نشده باشند. در این روش، به طور مستقیم آن را روی لکه لباس بریزید و به مدت 15 دقیقه اجازه دهید بماند اگر لکه بسیار تیره نیست، می توانید به قسمت مساوی آب جوش مخلوطش کنید.

مواد لازم: آب اکسیژنه (250 میلی لیتر) + محصولات شست و شوی معمولی.

چگونه استفاده کنیم؟ آب اکسیژنه (250 میلی لیتر) را به طور مستقیم بر روی لکه ها بریزید، 15 دقیقه صبر کنید، به طور معمول آن را بشویید، جلو آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

4. از بین بردن لکه های عرق با آسپرین

شما احتمالا هرگز تصور نمی کردید که آسپرین نه تنها می تواند سردرد را تسکین دهد، بلکه می تواند به شما در از بین بردن لکه های آزار دهنده عرق، بر روی لباس های سفید کمک کند ، در ترکیباتش اسید سالیسیلیک است، که بدون آسیب رساندن، در پارچه نفوذ می کند و باعث سفید شدن آن می شود.

مواد لازم: 1عدد آسپیرین ، 1لیوان آب (250 میلی لیتر)، مسواک، موادشست و شو.

چگونه استفاده کنیم؟ آسپرین، را در یک لیوان کوچک با آب (250 میلی لیتر) حل کنید، مخلوط را به لکه بمالید، سپس برای یک لحظه با یک مسواک رویش بکشید، اجازه دهید 10 دقیقه بماند، لباس را بشویید و مخلوط را پاک کنید.

5. از بین بردن لکه های عرق با نمک مخصوص آشپزی

یکی دیگر از عناصری که در خانه دارید و نمی دانید که برای پاک کردن لکه ها مناسب است، نمک است مناسب برای هر دو لباس سفید و رنگی است ، باعث تغییر رنگ نمی شود، به جز رنگ زرد لکه عرق شما فقط کافی است، این مراحل را دنبال کنید و نتایج بسیار خوبی را بدست آورید.

مواد لازم: نمک، 1 قاشق غذاخوری (10 گرم)، موارد شوینده معمولی برای شست و شو.

چگونه استفاده کنیم؟ ابتدا پارچه را مرطوب کنید تا بهتر جذب کند، سپس نمک را روی کل لکه ها بریزید، تا 12 ساعت بگذارید خیس بخورد، لباس راکمی چنگ بزنید تا نمک مرطوب بهتر نفوذ کند، لباس را بشویید و نمک اضافی را از بین ببرید.

6. از بین بردن لکه های عرق با لیمو و جوش شیرین

ما قبلا ذکر کردیم بی کربنات سدیم، که ضد عفونی کننده قوی ای است، اگر ما آن را با لیمو ترکیب کنیم، که دارای خواص ضد باکتری و سفید کننده است، می توانیم یک خمیری داشته باشیم که لکه های عرق را از لباس ها حذف می کند فقط کافی است ،که روی لباس ها بزنید و اجازه دهید تا عمل کند ؛ اگر لکه ها قوی بودند و نیازمند زمان بیشتری هستند، برای نتیجه بهتر، میتوانید لباس را چنگ بزنید.

مواد لازم: آب+ 2 عدد لیمو (210 میلی لیتر)، 1 قاشق غذاخوری بکینگ پودر(10 گرم) ، صابون خنثی برای شستن.

چگونه استفاده کنیم؟ آب لیمو را بگیرید و یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر (10 گرم) اضافه کنید، خوب مخلوط کنید تا یک خمیر تشکیل شود، خمیر را روی لکه قرار دهید، برای 30 دقیقه اجازه دهید بماند، با یک صابون خنثی لباس را بشورید و بقایای خمیر را پاک کنید.

7. از بین بردن لکه های عرق با گوشت

قرار دادن گوشت یکی از این راه ها برای از بین بردن لکه عرق است. قبل از شستن لکه های عرق، لکه ها را مقداری مرطوب کنید و گوشت را روی لکه ها قرار دهید، سپس لباس را بشوئید. البته این روش مقداری پر هزینه است!

8. از بین بردن لکه های عرق با مایع ظرفشویی

به نسبت یک به 2 از مایع ظرفشویی و آب اکسیژنه ترکیب کنید و لباس را به مدت یک ساعت در محلول قرار دهید.

  • منبع
  • بیتوته
  • نمناک
  • چی بپوشم
  • رکنا
  • تصویر زندگی

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید