امروز: سه شنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 264076
۲۱۵۵
۴
۰
نسخه چاپی
زنان و رابطه جنسی

دهه 30 و 40 اوج میل جنسی در زنان

زنان در دوره سنی دهه 30 و دهه 40 زندگی خود نسبت به سایر دوره های زندگی خود میل جنسی بیشتری دارند

دهه 30 و 40 اوج میل جنسی در زنان

به گزارش حقوق نیوز بر اساس تحقیقات صورت گرفته با افزایش سن در زنان نه تنها میل جنسی در آنها کاهش پیدا نمی کند بلکه افزایش نیز می یابد.

دیوید باس روانشناس و پژوهشگر دانشگاه تگزاس با گروه تحقیقاتی خود متوجه شدند زنان در دوره سنی دهه 30 و دهه 40 زندگی خود نسبت به سایر دوره های زندگی خود میل جنسی بیشتری دارند، همچنین آنان بر اساس تحقیقات خود دریافتند که زنان سنین 27 تا 45 سال دارای تخیلات جنسی قوی تر و تمایلات جنسی بیشتری حتی نسبت به دختران سنین 18 تا 26 سال که در محیط دانشگاه ارتباط بیشتری با جنس مخالف دارند، هستند.

اما سوال این است که چرا زنان در دوره میانسالی (دهه 30 و 40 ) از نطر جنسی میل بیشتری نسبت به دهه 20 زندگی خود دارند؟

دانشمندان معتقدند افزایش میل جنسی در زنان با تکامل آنان رابطه مستقیم دارد و میل جنسی همزمان با تکامل زنان بطور قابل توجهی افزایش می یابد.

یکی از نظریه های ارائه شده در این خصوص، علت این پدیده در زنان را به ، اجداد زنان مرتبط می سازد به نحوی که در سالیان دور خیلی از زنان شاهد از بین رفتن کودکان خود بعلت عواملی نظیر بیماری ، جنگ ، گرسنگی و … بودند از این رو در دهه ۲۰ زندگی خود بیشتر به فکر تولد بچه های بیشتر و مراقبت از آنان بودند و وقتی برای صرف نیاز جنسی نداشته اند اما بعد از گذشت دهه ۲۰ زندگی خود با توجه به آنکه کم کم به دوره عدم باروری و یائسگی خود نزدیک میشدند برای افزایش بارداری بیشتر تن به رابطه جنسی میدادند.

برای اثبات این موضوع ،دیوید باس به کمک گروه تحقیقاتی خود پرسشنامه ای در اختیاز ۸۲۷ زن جهت بیان عادت جنسی خود قرار داد و آنها دریافتند که زنانی که اوج دوران بارداری خود را گذرانده بودند اما هنوز به سن یائسگی نرسیده بودند از لحاظ جنسی فعالتر بودند .این گروه سنی که طی دوره ۲۷ سالگی تا ۴۵ سالگی میباشد علاوه بر داشتن میل جنسی بیشتر تخیلات جنسی قابل توجهی نیز داشتند.

پیش از این گفته می شد به علت کاهش سطح و توقف تولید هورمون استروژن بعد از یائسگی ( یکی از عوامل پوکی استخوان در زنان ) میل جنسی زنان نیز تحت تاثیر قرار گرفته و کم کم از شدت آن کاسته می شود اما آنچه مشخص است میل جنسی هرگز از بین نمی رود و تا پایان عمر میتوان آنرا زنده نگه داشت.

در تحقیقاتی دیگر که در مجله آمریکایی پزشکی منتشر شده، بیشتر از دو سوم زنان که شامل خانمهای 80 ساله نیز می شدند از رابطه جنسی خود رضایت داشتند. خبر بهتر اینکه 67% از زنان مسن اظهار داشتند که در بیشتر یا همه موارد در طول رابطه جنسی به ارگاسم می رسند، محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو به این نتیجه رسیدند که با افزایش سن رابطه جنسی بهتر می شود. دکتر سوزان ترامپتر Susan Trompeter همکار نویسنده در این تحقیق می گوید: نه تنها زنان مسن تر راضی ترین افراد در این مطالعه بودند، افراد مسنی هم که به تازگی رابطه جنسی خود را شروع کرده بودند میزان رضایت ارگاسمی معادل شرکت کنندگان جوان این مطالعه داشتند.

انتهای پیام

    دیدگاه

    شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید