امروز: دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۱ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 267872
۱۴۰۸
۱
۰
نسخه چاپی

شخصیت آبی و شخصیت قرمز چه ویژگی هایی دارند؟

همه ی شما افرادی با رنگ شخصیتی آبی را می شناسید، چون هر روز با آن ها رو به رو می شوید. هنگامی که در آسانسور هستید و فردی با شخصیت آبی نیز وارد آسانسور می شود، شروع به حرف زدن درباره ی داستان زندگی اش می کند. او به شما می گوید که شب قبل را همراه با خانواده اش کجا بوده، با چه کسی ملاقات کرده و امروز قرار است چه بکند...و در این میان شما حتی کلمه ای به زبان نیاورده اید

شخصیت آبی و شخصیت قرمز چه ویژگی هایی دارند؟

شخصیت آبی

شناخت شخصیت بعدی ساده است. می توانیم این شخصیت را با یک کلمه به شما معرفی کنم.

دورهمی!

- آبی ها دورهمی را دوست دارند.

- آبی ها عاشق تفریح هستند.

- آبی ها از ماجراجویی خوش شان می آید.

- آبی ها عاشق امتحان کردن چیزهای تازه اند.

- آبی ها دوست دارند به سفر بروند.

- و مهم تر از همه آبی ها دوست دارند با افراد تازه ملاقات کنند.

همه ی شما افرادی با رنگ شخصیتی آبی را می شناسید، چون هر روز با آن ها رو به رو می شوید. هنگامی که در آسانسور هستید و فردی با شخصیت آبی نیز وارد آسانسور می شود، شروع به حرف زدن درباره ی داستان زندگی اش می کند. او به شما می گوید که شب قبل را همراه با خانواده اش کجا بوده، با چه کسی ملاقات کرده و امروز قرار است چه بکند...و در این میان شما حتی کلمه ای به زبان نیاورده اید.

افرادی با شخصیت آبی را می توان ساده تر از رنگ های دیگر شناسایی کرد...چون آن ها دائماً در حال حرف زدن هستند. آن ها از همان لحظه ای که از خواب بیدار می شوند حرف زدن را شروع می کنند و تمام مدت روز همین طور به حرف زدن ادامه می دهند تا به خواب بروند. جالب است که آن ها حتی در خواب هم حرف می زنند! آن ها حرف می زنند و حرف می زنند و حرف می زنند و فاصله های سکوت را با کلمات پر می کنند، فقط برای این که چیزی گفته باشند.

اگر فردی آبی برای تماشای فیلمی رفته باشد، از زمانی که فیلم تمام می شود، دائماً در این مورد صحبت می کند که «چه فیلم خوبی! باید شما هم حتماً این فیلم را تماشا کنید. اجازه بده درباره قسمت های جالب فیلم برایت حرف بزنم.»

واقعیت این است که آبی ها با سرعت 200 کیلومتر در ساعت و در 200 جهت مختلف فکر می کنند و این اتفاق در آن واحد رخ می دهد. افرادی با رنگ های شخصیتی دیگر برای آن ها بیش از اندازه آهسته و آرام هستند.

آبی ها جمله های ما را تمام می کنند و حتی برای گوش کردن به ما هم اندکی از سرعت شان را کم نمی کنند.

آبی ها دائماً در حال ملاقات با افراد جدید هستند و با سرعت 200 کیلومتر در ساعت فکر می کنند و به همین دلیل از تمرکز کافی برخوردار نیستند. هنگامی که با فردی آبی صحبت می کنید، پیش از این که مجال حرف زدن داشته باشید، موضوع صحبت دست کم پنج یا شش بار توسط آن ها تغییر کرده است.

رفتار شخصیت آبی

آیا آن جشن را به یاد دارید؟

تجسم کنید فردی با شخصیت آبی وارد این جشن می شود...میزی بزرگ که همه دور آن جمع شده بودند و شاد و خوشحال با هم حرف می زدند و میزی کوچک که فردی غمگین به تنهایی کنار آن نشسته بود.

فکر می کنید فرد آبی سراغ کدام میز می رود؟

بی تردید او سراغ میز کوچک و آن فرد غمگین نمی رود، چون این کاری است که زرده می کنند.

فرد آبی در دورهمی ها شلوغ ترین و پرسروصداترین میز را پیدا می کند که معمولاً جایی هم برای نشستن ندارد. او در هر حال خودش را سر میز جا می کند و خیلی راحت به جمع افرادی که در حال صحبت و خنده هستند، می پیوندد.

آبی ها دوست دارند با بیشترین تعداد ممکن از افراد جدید ملاقات کنند. آن ها فقط کافی است که همراه با دیگران باشند.

آیا آبی ها می توانند لیدرهای خوبی باشند؟

البته که می توانند! آن ها اهل عمل اند و برای انجام دادن کارها منتظر تصمیم دیگران نمی مانند. آن ها دوست دارند در لحظه کاری انجام بدهند. تیم هایی که در آن ها فردی آبی وجود دارد، لازم نیست نگران این باشند که برای سرگرمی چه کاری می خواهند بکنند. آبی ها از قبل فکر همه چیز را کرده اند و لازم نیست کسی نگران چیزی باشد.

شخصیت آبی و شخصیت قرمز چه ویژگی هایی دارند؟

شخصیت قرمز

سومین رنگ شخصیتی که می خواهم درباره اش صحبت کنم، رنگ قرمز است. افرادی با رنگ شخصیتی قرمز:

- می خواهند رئیس باشند.

- دوست دارند کنترل کارها را در اختیار داشته باشند.

- دوست دارند به دیگران بگویند چه کار کنند.

- از مهارت برنامه ریزی خوبی برخوردارند.

- به نتیجه ی کاری که انجام می دهند فکر می کنند و نتیجه گرا هستند.

- از بهانه گرفتن و بهانه گیرها نفرت دارند.

- و خیلی زیاد به پول فکر می کنند.

آیا قرمزها می توانند لیدرهای خوبی باشند؟

هرکسی دوست دارد لیدری با شخصیت قرمز در تیم کاری اش داشته باشد. چرا؟ به این دلیل که آن ها هر طور شده کاری که باید انجام شود، انجام می دهند و نیازی به پیگیری شما ندارند.

اگر لیدری قرمز در تیم کاری تان نداشته باشید، چه کسی برای جلسات کاری برنامه ریزی می کند. بی تردید زردها اهل این کار نیستند. آن ها می گویند :« بیایید برای این جلسه دور هم بنشینیم، سرود شرکت را بخوانیم و شیرینی بخوریم و بعد از آن می توانیم درباره ی این تصمیم بگیریم که در این جلسه باید درباره ی چه چیزی صحبت کنیم. شاید لازم باشد اجازه بدهیم شخص دیگری برای این جلسه برنامه ریزی کند و اختیار کارها را به دست بگیرد. به این شکل ما خواهیم توانست در این کار او را پشتیبانی کنیم.»

و فکر می کنید آبی چه می گویند؟ آبی ها نمی توانند اختیار افکارشان را در دست داشته باشند و مدام از این شاخه به آن شاخه می پرند.

به همین دلیل است که قرمز ها برای همه مهم هستند. آن ها برای کارها برناه ریزی می کنند و کارها را به سرانجام می رسانند.

افرادی با شخصیت قرمز را در جایگاه رئیس، مدیر و سیاستمدار می یابید. سیاستمدارها می گویند که ما را انتخاب کنید و ما به شما خواهیم گقت که چه کارهای دیگری را لازم است انجام بدهید.

برای برنامه ریزی بی شک به قرمز ها نیاز دارید. برای مثال اگر می خواهید برای جشن عروسی ای برنامه ریزی کنید، آیا از شخصی با رنگ زرد می خواهید این کار را برای تان انجام دهد؟ او احتمالاً بعد از تاخیر در برنامه ریزی می گوید: « طوطی ام مریض شده بود، به همین دلیل نتوانستم به موقع کیک را سفارش بدهم و به همین دلیل این کیک آماده ی زرد را خریدم» هر عروس و دامادی برای جشن عروسی شان به دنبال شخصی قرمز برای برنامه ریزی هستند تا مطمئن شوند مراسم عروسی شان بدون هر مشکلی پیش خواهد رفت.

قرمز ها نمی توانند به حرف کسی گوش بدهند!

زردها به دنبال کمک کردن به دیگران هستند، آبی ها به دنبال ماجراجویی اند و بالاخره قرمز ها به دنبال پول هستند.

قرمز ها به این دلیل به حرف های کسی گوش نمی دهند که فکر می کنند خودشان همه ی پاسخ ها را می دانند. آن ها فکر می کنند چرا در حالی که همه چیز را می دانند باید به حرف های بی ارزش این و آن گوش بدهند. قرمز ها بر این باورند که هرگز درباره ی هیچ چیزی اشتباه نکرده اند.

این یعنی اگر در تیم تان قرمز دارید، بهتر است بدانید که آن ها به حرف های شما گوش نمی دهند. آن ها از قبل می دانند چطور باید هر کاری را انجام بدهند، چطور باید جلسات را اداره کنند و چطور باید تیم کاری شان را شکل بدهند.

قرمزها عاشق رقابت و شهرت هستند

به دلیل همین رقابت است که قرمزها بیشترین درآمد را دارند. آن ها به رقابت عشق می ورزند. اگر جایزه ای در کار باشد آن ها دوست دارند آن را به دست بیاورند و دیگران آن ها را بشناسند. قرمزها دوست دارند نام شان در صدر فهرست هر رقابتی که می توانند در آن شرکت کنند، باشد.

اگر فردی با شخصیت قرمز در رقابتی نفر چهارم شود، به نفرات پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم و دهم زنگ می زند و یادآوری می کند که توانسته است جایگاه بالاتری را نسبت به آن ها به دست آورد.

درست است قرمزها عاشق برنده شدن هستند.

قرمز ها قرمز هستند

وقتی با قرمزها صحبت می کنید متوجه می شوید که خیلی وقت ها آن ها فکر می کنند که شخصیتی زرد دارند. از آنها سوال کنید که شخصیت شان چه رنگی است و در پاسخ می شنوید که من زرد هستم. من به این بیچاره ها در تصمیم گیری کمک کردم. این احمق ها حتی نمی دانند چطور باید مراقب خودشان باشند. من فقط برای شان برنامه ریزی کردم تا کارهایی که لازم است، انجام بشود.

قرمز ها فکر می کنند زرد هستند و البته ما به خوبی می دانیم که آن ها چه رنگی دارند!

مهارت شناخت سریع افرادی با شخصیت قرمز

خوشبختانه این کار نیز خیلی ساده است. اگر هنگام حرف زدن با کسی احساس کردید چیزی در گلوی تان گیر کرده، احتمالاً با فردی قرمز حرف می زنید. هنگام حرف زدن با این افراد این کلمات را زیاد از آن ها می شنوید:

- پول

- قدرت

- ثروت

- رقابت

- بازنده

- برنده

- نتیجه

- کنترل

- رئیس

- رهبر

- شهرت

منبع: چهار رنگ شخصیتی در بازاریابی چند سطحی

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید