امروز: شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۸ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 273309
۶۴
۱
۰
نسخه چاپی
وارن بافت (Warren Buffett)

وارن بافت: شخصاً برای سرمایه گذاری های تان تصمیم بگیرید

وارن بافت معتقد است افراد معمولی بدون نیاز به تکیه بر کارگزارها، کاربلدهای بورس و یا هر نوع متخصص دیگر قابلیت تبدیل شدن به یک معامله گر موفق را دارند

حقوق نیوز/ کسب و کار/ کارآفرینان و مدیران موفق

وارن بافت: شخصاً برای سرمایه گذاری های تان تصمیم بگیرید

وارن بافت: شخصاً برای سرمایه گذاری های تان تصمیم بگیرید

به کارگزارها، تحلیلگرها و آدم های کاربلد گوش ندهید. شخصاً موضوع را کشف کنید.

وارن بافت معتقد است افراد معمولی بدون نیاز به تکیه بر کارگزارها، کاربلدهای بورس و یا هر نوع متخصص دیگر قابلیت تبدیل شدن به یک معامله گر موفق را دارند. حتی بافت پا را از این هم فراتر می گذارد. روی هم رفته او معتقد است که آدم های به اصطلاح متخصص، با وجود این که مدعی آن هستند، ولی چیزی را برای به اشتراک گذاشتن با شما ندارند. شما خودتان بهتر می توانید سرمایه گذاری کنید.

به دلایل کاملاً بدیهی، متخصصان می خواهند که شما طور دیگری فکر کنید. آن ها این باور را پرورش می دهند که سرمایه گذاری در بازار سهام برای افراد متوسط بسیار پیچیده است، فقط به دلیل این که به نفع کسب و کارشان است. اگر سرمایه گذاران متوسط خودشان دست به کار شوند و بفهمند که این شرکت ها و افراد متخصص چیزی برای گفتن ندارند، چقدر کار این افراد به طول خواهد انجامید؟

ممکن است به سختی باور کنید که تمام متخصصانی که در تلویزیون و رادیو می بینید، به راستی مطلبی به داشته های شما اضافه نمی کنند؛ اگر غیر از این فکر می کنید، بهتر است درباره درآمد این متخصصان بررسی بیشتری انجام دهید و ببینید که چگونه مشوق های مالی، رفتار اینگونه افراد را هدایت می کند. متخصصان مالی معمولاً فروشندگان محصولات مالی هستند که بیشترین سود را برایشان به ارمغان می آورد. به عنوان مثال؛ سود یک کارگزار معمولا بر اساس میزان فعالیت او قابل تغییر است. سودی که از خرید و فروش سهام و از منبع کمیسیون معاملات عایدشان می شود.

پس به صورت منطقی وقتی مشتریان سهامی را می خرند و برای مدت طولانی نگه می دارن، کارگزارها از این کار نفعی عایدشان نمی شود. خرید و فروش به دفعات زیاد معمولاً اولین نگرانی کارگزاران است. خیلی فرق نمی کند که شما از معامله ای که انجام داده اید سود کنید یا ضرر، در هر دو صورت کارگزار سود می کند.

همیشه وقتی با یک مشاور سرمایه گذاری روبرو می شوید، همان ابتدا از او بپرسید: "از این موضوع چه چیزی عایدتان می شود؟" اگر جواب "هیچ" بود، پا به فرار بگذارید.

با بکارگیری روش ساده و اثبات شده وارن بافت، از هرگونه پیشنهاد، نصیحت و پیش بینی دیگران بی نیاز می شوید. خودتان می توانید برای سرمایه گذاری های تان تصمیم بگیرید. وارن بافت تصدیق می کند که دستاوردهای متخصصان بازارهای مالی فقط اندکی بیشتر از چیزی است که افراد معمولی می توانند بدست آورند.

ولی چرا؟ خب؛ اکثر متخصصان، نه تنها از فلسفه وارن بافت پیروی نمی کنند بلکه آن را به کلی نادیده می گیرند و به جای آن از روش ها و ابزارهای مشکوک سرمایه گذاری استفاده می کنند. این هم قابل درک است. به این خاطر که این افراد دوره های آموزشی بی ثمر و گران قیمتی را گذرانده اند که روش ها، تکنیک ها و ابزارهای عجیب و غریب را به آن ها آموزش داده است. یک ضرب المثل قدیمی می گوید: "وقتی چکشی را به دست کودکی می دهید؛ همه چیز برایش به شکل میخ در می آید."

اگر بخواهیم منصف باشیم، قطعاً بیشتر متخصصان بازارهای مالی به روش ها و فرمول هایشان که مدت ها به سختی بر روی آن ها کار کرده اند، اعتقاد دارند. اما متاسفانه اکثرشان تکنیک سرمایه گذاری ارزشی را نادیده می گیرند؛ تکنیک پیشگامی که نیم قرن پیش توسط «بنجامین گراهام» و «دیو دود» کشف و برای چهار دهه توسط وارن بافت به کار بسته شد. تکنیک سرمایه گذاری ارزشی روشی است که شامل بررسی اختلاف بین قیمت و ارزش واقعی سهام است؛ به عنوان مثال تصور کنید که به دنبال اسکناس یک دلاری در بازار هستید که به قیمت ۴۰ سنت در حال فروش است.

به یک سرمایه گذار ارزشی تبدیل شوید. این تکنیک اثبات شده است و در بلند مدت بسیار سود ده می باشد.

مانند وارن بافت، شما هم می توانید از طریق سرمایه گذاری ارزشی پول بسازید. متخصصان مالی را برای همیشه نادیده بگیرید. تمایل بسیار زیادی از سوی بازیگران بازار وجود دارد که شما را به سمت مخالف جهت سرمایه گذاری ارزشی سوق دهد؛ به همین دلیل است که با وجود موفقیت بی چون و چرای وارن بافت، هیچ تمایل آشکاری برای معرفی روش سرمایه گذاری ارزشی و به کارگیری آن وجود ندارد.

پیشنهاد من برای شما این است. تکنیک سرمایه گذاری ارزشی را بکار بندید. شما باید روش بافت را پیاده کنید. با پیاده سازی این تکنیک، تمام آنچه که بافت امروز مالک آن است، یک روز شما مالک آن خواهید بود. برای شروع از تکنیکهای زیر که از روش بافت گرفته شده پیروی کنید:

وارن بافت: شخصاً برای سرمایه گذاری های تان تصمیم بگیرید

دانش تان را درباره حسابداری و بازارهای مالی افزایش دهید:

برای اینکه بهترین تصمیم را برای سرمایه گذاری بگیرید، لازم است که اصول اولیه حسابداری و کسب و کار در بازارهای مالی را یاد بگیرید. شروع به خواندن مجلات و نشریه های مالی و حسابداری کنید. و البته فراموش نکنید که هر مطلبی درباره بنجامین گراهام»، «وارن بافت» و «چارلی مانگر» پیدا کردید را نیز مطالعه کنید.

همیشه با شک و تردید به مشاوران مالی، کارگزارها و متخصصان بورس نزدیک شوید:

به محض اینکه دانش تان در باره سرمایه گذاری افزایش یافت، از نزدیک شدن به متخصصان مالی بپرهیزید.

فراموش نکنید که هیچ کس در سرمایه گذاری سابقه درخشان تری از بافت ندارد:

وقتی تلاش می کنید که بازار سهام را بهتر فرا بگیرید، بهتر است آن را از بافت، کسی که از این راه ثروتمندترین مرد دنیا شده است، یاد بگیرید.

وقتی به طور صحیح و کامل ایده و فلسفه سرمایه گذاری بافت را بیاموزید، دیگر نیاز به مشاوره و خدمات هیچ شرکت با متخصصی نخواهید داشت و فقط لازم است تا از خودتان پیروی کنید.

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید