امروز: چهارشنبه, ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
کد خبر: 288705
۲۶۹
۱
۰
نسخه چاپی

پیست اتومبیلرانی منحصربفرد عربستان با پیچی به ارتفاع یک ساختمان ۲۰ طبقه

عربستان سعودی از طرح پیست اتومبیلرانی جدید خود در پارک تفریحی قدیه رونمایی کرد. این پیست با پیچی که ارتفاعی به اندازه یک ساختمان ۲۰ طبقه دارد، قرار است میزبان مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک شود

پیست اتومبیلرانی منحصربفرد عربستان با پیچی به ارتفاع یک ساختمان ۲۰ طبقه

عربستان سعودی از طرح پیست اتومبیلرانی جدید خود در پارک تفریحی قدیه رونمایی کرد. این پیست با پیچی که ارتفاعی به اندازه یک ساختمان ۲۰ طبقه دارد، قرار است میزبان مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک شود. در حال حاضر مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک عربستان سعودی در یک مسیر خیابانی در جده برگزار می شد. اما قرار است در اواخر این دهه، مکان این پیست عوض شود. پیست ساحلی جده، جای خود را به پیست قدیه که یک مسیر منحصربفرد است، می دهد. این پیست جدید در ۵۰ کیلومتری پایتخت ریاض خواهد بود که توسط ستاره سابق فرمول یک الکس وورز و طراح معروف پیست هرمان تیلکه طراحی شده و ۲۱ پیچ و ۱۰۸ متر تغییر ارتفاع دارد.

این پیست بیشتر به دلیل تغییرات ارتفاعی آن مورد توجه قرار گرفته است. عنصر مرکزی این پیست به اصطلاح “تیغه” آن است، گوشه ای که ۷۰ متر معادل یک ساختمان ۲۰ طبقه، ارتفاع دارد.

یک پارک تفریحی شش پرچم (Six Flags) نیز قرار است موازی با مسیر مسابقه فرمول یک عربستان قرار گیرد که شامل بلندترین، طولانی ترین و سریع ترین سرسره جهان خواهد بود.

تصاویر منتشر شده از این پیست همچنین یک استخر شنای سقف شیشه ای را نشان می دهد که بالای مسیر خواهد بود.

پیست اتومبیلرانی منحصربفرد عربستان با پیچی به ارتفاع یک ساختمان ۲۰ طبقه

در مورد این طرح ها، عبدالله الدوود، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری قدیه، گفت: «بازدیدکنندگان و تماشاگران یکی از منحصر به فردترین مسابقات در جهان، با یک پیست پیشگام که آماده میزبانی از بزرگترین رویدادهای اتومبیلرانی جهان است، پذیرایی خواهند شد.»

به جای جایگاه های سنتی برای طرفداران، نقاط دیدنی و تراس های تماشای متعدد مدرن ساخته خواهد شد. این مجموعه همچنین شامل یک سالن موسیقی و یک ترن هوایی است که به موازات مسیر مسابقه ساخته می شود.

انتظار نمی رود این پیست جدید قبل از سال ۲۰۲۷ آماده شود.

مکس ورشتپن هفته گذشته در بحرین برنده مسابقه افتتاحیه فصل مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک ۲۰۲۴ شد، هم تیمی او در رد بول سرجیو پرز دوم شد و کارلوس ساینز از فراری سوم شد.

  • منبع
  • انتخاب

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید