امروز: پنج شنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 273638
۱۱۱۶۴
۱۷
۱
نسخه چاپی

31 نشانه عدم علاقه مردان به زنان را بشناسید!

31 نشانه عدم علاقه مردان به زنان را بشناسید!

عدم علاقه مردان به زنان می تواند نشانه های مختلفی داشته باشد. البته نباید با دیدن یا احساس کردن برخی از این نشانه ها به سرعت عدم علاقه مردان را نتیجه گیری کرد اما استمرار بخش زیادی از این نشانه ها در طول زمان می تواند برای زنان زنگ هشدار باشد.

1- اصرار برای تغییر ظاهر

اگر مردی که در او در رابطه هستید اصرار دارد که ظاهر خود را تغییر دهید و شما را وادار می کند تا به هر قیمتی خودتان را تنها برای رضایت او تغییر دهید، بدانید که او فرد مناسبی برای شما نیست. مرد زندگی شما باید ظاهر شما را همانگونه که هست بپذیرد.

2- نادیده گرفتن رویاها

شاید مرد زندگی تان با آرزوهای شما یا حتی با برخی از آنها موافق نباشد اما این بدین معنی نیست که آنها را نادیده بگیرد. شما باید بتوانید در کنار او از آرزوهایی که در سر دارید سخن بگویید، او نیز باید با گوش جان آنها را بشنود، حتی اگر قبول شان نداشته باشد. در واقع مردی که شما انتخاب می کنید باید حامی تان باشد. بنابراین اگر هر زمان که از رویاهایتان برای او سخن گفتید و عکس العملی منفی از او دیدید، بهتر است که دور او را خط بکشید، در غیر این صورت از آروزهایی که در سر دارید باید بگذرید.

3- برای حریم خصوصی تان احترام قائل نیست

اعتماد، مهمترین بخش یک رابطه عاطفی است. شاید جذابیت فیزیکی اوست که شما را به سمت اش جلب می کند اما در بلند مدت، اگر اعتمادی در کار نباشد، رابطه شما نیز دوامی نخواهد داشت. برخی از زوج ها عادت دارند که گوشی یکدیگر را چک کنند. اگر این کار بدون اجازه صورت گیرد، اشتباه محض است. بنابراین اگر شریک زندگی تان به شما اعتماد ندارد و به حریم خصوصی تان تجاوز می کند، رابطه شما با او از پایه و اساس اشتباه است.

4- در حضور دیگران شما را سرزنش می کند

هیچ رابطه ای نیست که در آن اختلاف نظر وجود نداشته باشد. شما با یک ربات در ارتباط نیستید، بنابراین زمان هایی در رابطه عاطفی شما وجود دارد که شما با حرف ها و رفتارهای طرف مقابل تان از کوره در می روید. اما اگر در این شرایط در جمعی به سر می برید، باید خودتان را کنترل کنید و تا زمان تنهایی تظاهر کنید که با شریک زندگی تان رابطه خوبی دارید. اگر مرد زندگی تان این گونه نیست و در مقابل دیگران رفتارش زشت با شما دارد، مطمئنا شما حس یک بازنده را پیدا خواهید کرد، حسی که لایق آن نبوده و نیستید.

5- شما برای او در اولویت نیستید

طبیعی است! ممکن است در دوره ای از زندگی، شما اولویت اول مرد زندگی تان نباشید، به عنوان مثال او مجبور شود که در دوره ای زمان بیشتری را با خانواده اش سپری کند یا برای کارش وقت بیشتری بگذارد؛ اما اگر این رفتار همیشگی شود مثلا او قرارش را با شما کنسل کند تا با دوستانش باشد، بدانید که انتخاب اول او نیستید. اگر چه شما نمی توانید هر روز در اولویت برنامه های او باشید اما در کل باید این حس را در شما ایجاد کند که یکی از مهمترین بخش های زندگی او هستید، نه دائما آخرین انتخاب او. بنابراین اگر حس نمی کنید که پادشاه زندگی او هستید، وقت آن است که در انتخاب تان تجدید نظر کنید.

6- هیچ صحبت جدی با شما ندارد

خیلی ها از صحبت های جدی فراری اند، از این جهت که فکر می کنند ممکن است به دعوا و ناراحتی ختم شود. اما نمی توان همیشه از این وضعیت فرار کرد زیرا بی شک اختلاف نظرهایی رخ می دهد که جز با صحبت کردن حل نخواهد شد. اگر چه این کار صبر و حوصله می خواهد اما در نهایت منجر به حل مشکل می شود. بنابراین اگر مرد زندگی شما مدام از حرف زدن در مورد مسائل جدی زندگی بیزار است، نشانه ضعف اوست. به مردی که در سختی ها شما را تنها بگذارد، اعتمادی نیست. شما لایق قوی ترین ها هستید.

31 نشانه عدم علاقه مردان به زنان را بشناسید!

7- رابطه با شما را پنهان می کند

هر کسی به نوعی با فرد مورد علاقه اش برخورد می کند. ممکن است مرد مورد علاقه شما دست شما را بگیرد و شما را به همه دوستان و اعضای خانواده اش معرفی کند یا حتی شما را از آنها پنهان کند. اگر طرف مقابل تان جزو دسته دوم است، باید به احساس او و جدیت اش در رابطه شک کنید. باید دلیل پنهان کاری اش را بپرسید. شاید او در رابطه دیگری به سر می برد یا شما را به عنوان زن زندگی اش قبول ندارد. دلیل او هر چه باشد، شما باید فردی را انتخاب کنید که از نشان دادن شما به اطرافیان اش احساس غرور کند و به خود ببالد.

8- شما را از دیدار دوستان تان منع می کند

در ابتدای رابطه، زمانی که شما شور و اشتیاق زیادی دارید، شاید ساده باشد که هر چه غیر معشوقه تان را از زندگی تان حذف کنید اما این شرایط در دراز مدت صبر شما را به سر خواهد آورد. مهم نیست که شما در چه مرحله ای از رابطه به سر می برید، دوستان تان بخش مهمی از زندگی تان هستند که هیچگاه نباید آنها را نادیده بگیرید. بنابراین اگر فردی خواست آنها را از زندگی شما بیرون کند، بهتر است که خودش از زندگی شما بیرون رود. همه ما به دوستانی احتیاج داریم تا زمانی را با آنها سپری کنیم، بنابراین زیر بار حرف زور هیچ مردی در این مورد نروید.

9- شما را با دیگران مقایسه می کند

مقایسه کردن در هر شرایطی یکی از بدترین رفتارها است. به عنوان مثال اگر مادر مرد زندگی تان مدام دست پخت شما را با مادرش مقایسه می کند یا این که ظاهر دختران دیگر را برای شما مثال می زند، بهتر است که از همان ابتدا جلو این رفتارها را بگیرید. شما برای خودتان شخصیتی منحصر بفرد دارید که هیچ گاه نباید با مقایسه تحقیر شود.

10- با احساسات تان بازی می کند

شما باید کنار مردی که انتخاب می کنید، احساس آرامش داشته باشید. اما اگر طرف مقابل تان مدام با احساسات شما بازی کند، بدین معنی است که هیچگاه طعم آرامش را در رابطه نخواهید چشید. رفتارهای مختلفی می تواند احساسات شما را خدشه دار کند، به عنوان مثال او اعتماد به نفس را از شما می گیرد، شما را تحقیر یا تمسخر می کند، مدام روی شما عیب می گذارد و... این رفتارها به مرور زمان شما را افسرده کرده و امید به زندگی را از شما می گیرد. بنابراین هر چه سریع تر به رابطه تان با چنین فردی خاتمه دهید و دنبال مردی باشید که برای شخصیت تان ارزشی والا قائل است.

11- غیبت های طولانی دارد

یکی از نشانه های عدم علاق مرد به همسرش، عدم حضور وی است. میلیون ها مرد در سراسر جهان که عاشق همسرانشان هستند، معمولاً دیر به خانه می آیند یا وقت بیشتری را برای خارج از خانه می گذرانند. آنها ممکن است بهانه هایی مانند افزایش فشار کار پیدا کنند که باعث می شود ساعات طولانی تری کار کنند. همچنین برخی از مردان می گویند برای حفظ سلامتی خود بیشتر اوقات به ورزشگاه ورزشی می روند. اما نکته ای که حائز اهمیت است اینست که اکثر آقایان به سختی می توانند با تغییر احساسات خود روبرو شوند و به جای مقابله با مشکل، سعی می کنند از اوضاع پنهان شوند.

12- کمبود علاقه او مشخص است

نشانه بارز دیگر این است که او به وقایع روزمره زندگی شما کمتر علاقه مند نشان می دهد. او حوصله ندارد از شما بپرسد که روزتان چگونه بوده است. همچنین او دیگر نمی خواهد در مورد علاقه ها یا سرگرمی های شما بداند. پیش از این، وقتی شوهرتان واقعا عاشق شما بود، علاقه زیادی به کارهایی که در زندگی روزمره خود انجام می دهید، نشان می داد. معمولاً وقتی احساس می کنید شوهرتان دیگر درگیر زندگی شما نیست، علامت خوبی نیست.

31 نشانه عدم علاقه مردان به زنان را بشناسید!

13- با شما احساس صمیمیت نمی کند

یک تغییر واضح دیگر که زودی متوجه آن می شوید، میزان صمیمیت شماست. در نحوه تعامل او با شما از نظر جسمی تغییراتی ایجاد خواهد شد و او به تدریج دورتر می شود. این به خوبی می تواند به این معنا باشد که دیگر مورد توجه شوهرتان نیستید و احتمالاً دیگر شما را دوست ندارد. با این وجود، همیشه اینگونه نیست و خیلی احمقانه است که خیلی زود به چنین نتیجه گیری برسیم.

14- دوستت دارم هایش متوقف شده است

یک مرد متاهل که از دیگر “دوستت دارم” نمی گوید، احتمالاً علاقه به همسرش را از دست داده است. تا زمانی که یک مرد عاشق یک زن باشد، هر چند وقت یکبار احساس کند می گوید “دوستت دارم”. وقتی شوهرتان به شما ابراز علاقه می کند، پس از چند روز شما نیز به او بگویید “دوستت دارم”. اگر شوهرتان ابراز عشق خود را متوقف کرد، پس حتما مسئله ای وجود دارد.

15- کمتر با شما تماس می گیرد

آیا اخیرا این شما هستید که اغلب به او زنگ می زنید یا پیام کوتاه می دهید و او دیگر به شما زنگ نمی زند یا پیام نمی دهد؟ در آغاز رابطه، او اغلب برای شنیدن صدایتان با شما تماس می گرفت. اگر اکنون به ندرت تماس می گیرد، بدیهی است که نمی خواهد مانند گذشته با شما ارتباط برقرار کند. اگر او تماس ها را جواب نمی دهد یا پاسخ پیامک هایتان را نمی دهد یا خیلی طول می کشد جواب دهد، نشانگر این است که شما دیگر برای او اولویت اصلی نیست.

در برخی موارد، این می تواند نشانه خیانت نیز باشد، به خصوص اگر او مدت زمان طولانی تری تلفن همراه خود را خاموش می کند و شما نمی توانید به او دسترسی داشته باشید. مواظب سایر پرچم های قرمز آشکار و ناصحیح خیانتکار باشید: اگر او از تلفن خود در حمام استفاده می کند یا وقتی در نزدیکی هستید، آن را از شما پنهان می کند، او حواسش به چیز دیگری است!

16- از شما تمجید نمی کند

این یک تغییر بسیار ظریف در رفتار یک انسان است هنگامی که او دیگر شما را دوست ندارد. او دیگر از شما تمجید نخواهد کرد و در عوض اغلب از شما انتقاد می کند، یا فقط بی تفاوت عمل می کند. روزی که رابطه تان عالی پیش می رفت، او معمولاً حتی در موارد کوچک شما را تحسین می کرد. وقتی شوهرتان علاقه اش را به شما از دست می دهد، بیشتر شکایت می کند و حتی ممکن است احترام شما را نگه ندارد. اگر او عمدا شروع به صدمه زدن به شما کند، یک نشانه بسیار قوی است که وی علاقه اش را از دست داده است.

17- همیشه خطا از جانب شماست

یکی از دیگر از نشانه های عدم علاقه ی زن یا مردی به همسرش این است که برای هر مسئله ی کوچک و بزرگی همسرش را گناهکار دانسته و دائما او را سرزنش می کند. در واقع اگر مرد یا زنی به همسرش علاقه داشته باشد به هنگام بروز مشکلات به جای مقصر شناختن همسرش سعی می کند از او حمایت کرده و در راه حل مسائل قدم به قدم به او کمک کند.

18- عدم هدیه دادن در مناسبت ها

اگر شوهرتان روز تولد یا سالگردهای عروسی را به یاد نمی آورید، این یک وضعیت نگران کننده است. هدیه دادن به تصویر کشیدن عشق و احساسات عاطفی نسبت به گیرنده است، اما از آنجایی که شوهرتان روز تولد شما را به یاد نمی آورد، کمی نگران کننده است. البته در بعضی موارد به دلیل مشغله کاری و فکری زیاد آقایان مناسبت ها را فراموش می کنند ولی فرد عاشق به محض یادآوری آن را جبران می کند.

19- همیشه کسی هستید که قربانی می شود

یک زوج باید در طول فراز و نشیب ها روی روابط خود کار کنند و این همان چیزی است که تعیین کننده پیوند شماست. شما از شوهرتان خواسته اید از تماس های کاری در خانه خودداری کند اما او گوش نمی دهد، این می تواند یکی از نشانه های بالقوه علاقه و عشق از دست رفته باشد. شما همیشه تلاش می کنید تا همسرتان را راضی نگه دارید اما در عوض هیچ اقدامی برای رضایت شما صورت نمی گیرد.

31 نشانه عدم علاقه مردان به زنان را بشناسید!

20- اگر شوهرتان بی توجه است، از علائم بد است

مشاهده کنید که او مانند یک غریبه بی توجه و سرد است، اگر این چیزی است که شما مشاهده می کنید، احتمالاً این نشانه یا سیگنالی است که وی به طور ناخودآگاه می فرستد که دیگر علاقه ای به شما ندارد.

21- او برای حفظ زندگی مشترک تلاش نمی کند

هر وقت می خواهید با او رابطه صمیمی برقرار کردید و یا به دنبال مشاوره بری نجات زندگی خود هستید، او اذیت می شود و یا عصبی می شود. این یک نشانه آن است که وی در تلاش نیست تا ازدواج و عشق شما را زنده نگه دارد و به شما علاقه ای ندارد. در حالی که اگر او شما را دوست داشته باشد، تمام تلاش خود را می کند تا شما را در همه زمانها آرام کند.

22- هیچ وقت برای شما زمان ندارد

اگر مرد یا زنی به شما علاقه داشته باشد همیشه زمانی را برای نشان دادن توجه و علاقه اش به شما اختصاص می دهد. اگر همسرتان زمانی برای وقت گذراندن با شما نداشته باشد به احتمال زیاد علاقه ی او نسب به خودتان را از دست داده اید. یکی از بارز ترین نشانه های عدم علاقه در زنان و مردان نسبت به همسر و ازدواج خود این است که معمولا زمان زیادی را دور از خانه سپری می کنند.

23- در مورد شما دچار تردید شده است

یکی ازنشانه های مردی که دیگر همسرش را دوست ندارد تردید و دودلی نسبت به رابطه ی عاطفی و شریک زندگی اش در او می باشد. اگر همسرتان به شما توجه نکرده و شما را حمایت نمی کند در مورد زندگی مشترکتان دچار شک و تردید شده است و این مسئله آغاز سرد شدن او در رابطه است.

24- سعی می کند شما را تغییر دهد

مرد یا زنی که به همسرش علاقه نداشته باشد سعی می کند از راه های مختلفی او را تغییر دهد و این مسئله باعث می شود همسرش در کنار او دیگر نتواند هویت فردی خود را بشناسد. در مقاله ی ارتباط صمیمی با همسر توضیح دادم ازدواج به این معنا نیست که زن و مرد هویت فردی خودشان را از دست بدهند بلکه باید تکمیل کننده ی هم بوده و در برطرف کردن نیاز ها در ابعاد مختلف یکدیگر را یاری کنند.

25- اجتناب از ارضای نیازهای روحی و فیزیکی

یکی از مهم ترین دلایل ازدواج ارضای نیازها در ابعاد مختلف روحی و جسمی می باشد.(نگاه کنید به آیا عشق بی قید و شرط وجود دارد؟). اگر مرد یا زنی از تماس فیزیکی و توجه به هیجانات همسر خود اجتناب کرده و برای ایجاد لحظات شاد با او تلاشی نکند به این معناست که علاقه ای به رابطه ی عاطفی و زندگی مشترک خود نداشته و از این ازدواج دلسرد و نا امید شده است.

26- کوچکترین کاستی های شما به چشم او می آید

همسر شما کسی است که شما را با همه ی نقص ها و کاستی های درونتان پذیرفته است. در واقع او باید کامل کننده ی نقص های شما بوده و در رو به رو شدن با آن ها شما را یاری کند. اگر مرد یا زنی برای کوچکترین عیب هایتان شما را سرزنش کند به احتمال خیلی زیاد احساس عشق و علاقه اش را به شما از دست داده و از زندگی مشترکتان دلسرد شده است.

27- به شما بی احترامی می کند

کوچکترین بی احترامی از جانب همسر رابطه ی عاطفی و زندگی مشترکتان را از مسیر درست و سالم منحرف کرده و دور می کند. اگر مرد یا زنی همسرش را عاشقانه دوست داشته باشد هیچ گاه نمی تواند اجازه دهد از جانب خود و یا دیگران به او بی احترامی شود.

28- افزایش بیش از حد دعوا ها و مشاجره ها

یکی از بارز ترین نشانه های عدم علاقه ی مرد یا زنی به همسر خود بحث و مشاجره ی بیش از حد و غیر منطقی با او می باشد. اگر زن یا مردی هنگام بروز هر مسئله ی کوچکی فریاد زده و به جای صحبت کردن با همسرش درباره ی آن موضوع دائما با او دعوا کند ممکن است عشق و علاقه اش را به همسر و زندگی مشترک خود از دست داده باشد.

29- با احساسات تان بازی می کند

شما باید کنار مردتان همواره احساس آرامش نمایید . اگر او با احساس شما بازی کند هیچگاه روی آرامش را نخواهید دید . او با رفتارهای مختلفی مانند تحقیر یا تمسخر شما ، عیب گذاشتن روی شما ، گرفتن اعتماد به نفستان می تواند احساسات شما را خدشه دار کند و به تدریج شما را افسرده کرده و امید به زندگی را از شما بگیرد. بنابراین دنبال فردی باشید که برای شخصیت شما ارزش قائل است پس رابطه خود را با چنین فردی که با احساستان بازی می کند خاتمه دهید.

30- شما انتخاب آخر او هستید

در برخی از مواقع شما اولویت اول همسرتان نیستید مثلا گاهی او باید ابتدا به خانواده اش برسد و یا کاری مهمتر از رسیدگی به شما را دارد و این طبیعی است اما اگر همیشه اولویت او دیگران است و شما انتخاب اول او نیستید.

مثلا او قرارش را با شما کنسل می کند تا با دوستانش باشد، بدانید که انتخاب اول او نیستید. اگر این حس همیشه در شما ایجاد گردد که آخرین انتخاب اوهستید باید در انتخاب تان تجدید نظر کنید.

31- شما را به دیگران معرفی نمی کند

اگر مرد مورد علاقه شما ، در معفی شما به دیگران مشکل دارد و شما را به دوستان و اعضای خانواده اش معرفی نمی کند و شما را از آنها پنهان می نماید بهتراست به احساس او و جدیت اش در رابطه شک کنید.

دلیل پنهان کاری می تواند این باشد که شما را به عنوان زن زندگیش قبول ندارد و یا در رابطه با دیگری به سر می برد. پیشنهاد نمناک این است که بهتر است شما در انتخابتان دقت کنید و فردی را انتخاب کنید که هنگام معرفی شما به اطرافیان اش احساس غرور کند.

  • منبع
  • باشگاه خبرنگاران جوان
  • نیک همراه
  • نوین بینش
  • نمناک

۱ دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید