امروز: دوشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 265983
۸۱۶۰
۳
۰
نسخه چاپی
زگیل تناسلی genital warts

51 روش شگفت‌انگیز خانگی از بین بردن زگیل تناسلی

51 روش شگفت‌انگیز خانگی از بین بردن زگیل تناسلی

زگیل تناسلی (GENITAL WARTS) آن کوندیلوما آکومیناتا نیز می گویند توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود.این ویروس از طریق تماس مستقیم پوست به پوست منتشر میشود. بیش از 100 نوع ویروس HPV وجود دارد که 30 نوع آن می تواند ناحیه تناسلی را آلوده کند. این ویروس از طریق تماس مستقیم جنسی پخش می شود. البته در بیشتر موارد، سیستم ایمنی فرد آلوده این ویروس را می کشد و فرد علائم و نشانه های عفونت را پیدا نمی کند. زگیل تناسلی یا HPV مسری ترین و سخت ترین نوع زگیل از لحاظ خوب شدن است و بدلیل مسری بودن، یک بیماری مشترک بین زوجین است بنابراین مانند آتش سوزی سریعا در حال گسترش است،ولی با رعایت بهداشت فردی و استفاده از روش های درمانی تجویز شده توسط پزشک متخصص به راحتی می توان آن را درمان کرد.

راه های درمان زگیل تناسلی دو گروه است؛ درمان های خانگی یا همان گیاهی و درمان دارویی یا جراحی که هر دو روش نتیجه بخش بوده اند. گفتنی است استفاده از روش های درمانی به نسبت شدت و گستردگی زگیل تناسلی به سمت روش های قوی تر خواهد رفت. باید توجه داشت باید توجه داشت برای استفاده از درمان های خانگی زگیل تناسلی ابتدا باید برای تشخیص زگیل تناسلی و نوع آن به پزشک مراجعه کرد.

درمان های خانگی زگیل تناسلی

برخی افراد به طور کامل مایل اند با روش های خانگی و طب سنتی مشکل خود را حل کنند که برای رفع زگیل تناسلی روش های گیاهی و خانگی متعددی پیشنهاد می شود.

1- استفاده روغن کرچک

روغن کرچک بدون بو و مزه، برای درمان مشکلات پوستی بسیاری از جمله زگیل های تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد. ریسینولیک اسید موجود در روغن کرچک دارای خواصی ضد التهاب و ضد ویروس می باشد که به درمان خانگی زگیل تناسلی کمک می کند.

یک گلوله پنبه را به روغن کرچک خالص آغشته کنید. (این نوع روغن، به وسیله فشار بر روی دانه ها و بدون اعمال گرما بدست می آید.) پنبه را بر روی زگیل قرار داده، آن را چسب کرده و اجازه دهید یک شب بر روی آن بماند. صبح روز بعد، پنبه را برداشته و محل را با آب گرم شستشو دهید. به آرامی آن ناحیه را به وسیله یک پارچه یا لیف اسفنجی بسایید تا سلول های مرده برداشته شوند. این درمان را به صورت روزانه تکرار کنید تا زگیل ها تیره شده و در نهایت از بین بروند.

2- استفاده از چسب نواری

این روش در سال 2007 میلادی و برای اولین بار در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. یکی از بهترین روش ها که تا 20 درصد در از بین بردن زگیل تناسلی موثر است، چسباندن چسب روی ناحیه مبتلا به مدت 6 روز و ادامه درمان تا حذف کامل زگیل هاست. چسباندن چسب در این روش حکم سمباده را دارد.

3- تخم گیاه کرچک

تخم گیاه کرچک آغشته به عسل از دیگر موارد درمان کننده زگیل است. این تخم رویه ای چوب مانند دارد و باید شکسته شود تا بتوان از ماده چرب داخل آن استفاده کرد. از ترکیب این ماده با عسل، پمادی به دست می آید که باید روی زگیل زده شود.

4- سرکه سیب

سرکه سیب ، یک اقدام موثر برای حذف زگیل های تناسلی است ، اعمال مستقیم آن، به حذف سلول های مرده و خشک کمک می کند. برای نتایج مؤثرتر، توپ پنبه ای را در سرکه خیس کنید و آن را روی زگیل نگه دارید، یا با نوار چسب بپوشانید پس از چند ساعت آن را بردارید، روزانه تا از بین رفتن زگیل ها این عمل را تکرار کنید.

5- استفاده از سیر و ویتامین E

زدن روغن ویتامین E روی ناحیه مبتلا به زگیل و سپس گذاشتن سیر له شده هر 48 ساعت یک بار تا رفع دائم زگیل ها بسیار کمک کننده است.

6- خاصیت روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی که از خانواده نعناع است، یک درمان طبیعی برای ویروس HPV و همچنین کاهش تاثیر زگیل است. این یک درمان مقرون به صرفه است. قبل از استفاده برای کاهش سوزش باید روغن را کمی رقیق کرد.

7- زردچوبه

زردچوبه خالص، کورکومین یک آنتی اکسیدان است که روی ویروس HPV با محافظت از سلول های DNA تاثیر می گذارد. همچنین تاثیر بسیار بزرگی روی انواع مختلف سرطان های رحم دارد.

8- روغن درخت چای

روغن درخت چای یک درمان طبیعی برای ویروس HPV است که خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی برای کاهش فوق العاده زگیل است. این یک ماده ضد عفونی کننده داخلی و موضعی است که باعث افزایش سطح ایمنی بدن می شود.

درمان های خانگی برای زگیل های تناسلی:

9- ویتامین C

بعضی از زگیلها را نیز می توان با ویتامین C درمان کرد ؛ یک قرص ویتامین C را خرد کرده، با چند قطره آب مخلوط و آن را به طور مستقیم به زگیل تناسلی اعمال کنید به یاد داشته باشید زگیل را به مدت یک روز بپوشانید. این فرایند، ویروس پاپیلوم را که عامل اصلی زگیل های تناسلی است، نابود می کند.

استفاده از ویتامین c برای درمان زگیل تناسلی

10-روغن درخت چای

در کنار سایر مزایای سلامتی، خواص ضد قارچی روغن های اساسی مورد مطالعه قرار گرفته اند. روغن درخت چای یک روغن اساسی است که در برابر قارچ و سایر ارگانیسم ها، از جمله شپش سر، سودمند است. روغن درخت چای به عنوان یک درمان خانگی زگییل تناسلی مفید باشد .

شما می توانید یک قطره روغن درخت چای رقیق (مخلوط یک قطره روغن با یک یا دو قطره روغن حامل مانند روغن نارگیل) و مستقیم روی زگیل بگذارید.

بعضی از افراد ممکن است به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند، بنابراین مقدار کمی روغن درخت چای رقیق شده را روی بازویتان آزمایش کنید. اگر بعد از ۲۴ ساعت هیچ واکنشی وجود نداشته باشد، قابل استفاده است.

روغن درخت چای می تواند باعث تحریک و ایجاد سوزش یا التهاب شود که این باعث کاهش اندازه زگیل می شود. از استعمال روغن درخت چای در دهان و یا واژن خودداری کنید. نیاز است از این روغن به مدت چند هفته استفاده کنید، و اگر بیش از حد تحریک کننده باشد، مصرف آن را قطع کنید.

11- سیر

به علت خواص ضد ویروسی اش، سیر به عنوان یک درمان مناسب برای زگیل تناسلی شناخته می شود ، رژیم سیر درمانی نیز ،ممکن است شامل سیر خام یا کپسول سیر باشد.سیر خام را خرد کنید سپس، آن را بروی قسمت آسیب دیده استعمال کنید و یک روز یا دو روز با یک باند ببندید. شما همچنین، می توانید سیر را در شکل کپسول مصرف کنید. این نیز یک درمان طبیعی برای از بین بردن زگیل های تناسلی است.

سیر یک روش فوق العاده برای درمان زگیل های تناسلی

12- پیاز

پیاز را بر روی زگیل های تناسلی قرار دهید و با باند یا گاز بپوشانید ؛ پیاز، سبب جریان یافتن خون در بدن می شود ؛ شما همچنین می توانید از آب پیاز استفاده کنید برای این، نمک را بر روی برش های پیاز بپاشید و آنها را به مدت یک شب بگذارید عصاره یا آب پیاز تا صبح استخراج شده و می توانید روی زگیل های تناسلی اعمال کنید. پیاز به عنوان ،عامل ضد میکروبی کار می کند و نمک به عنوان آنتی سپتیک عمل می کند.

13- روغن ویتامین E و یا روغن کرچک

روغن ویتامین E و یا روغن کرچک نیز ،می توانند برای زگیل های تناسلی استفاده شود، تا از عفونت HPV خلاص شوید ؛ برای بهترین نتایج، قسمت های آسیب دیده را با روغن ویتامین E ،یا روغن کرچک مالش دهید و سپس سیر خرد شده را بر روحی آن نواحی پوشش دهید.

14- نشستن در آب جو دوسر

دوش جو دوسر یک روش مؤثر برای از بین بردن ناراحتی و خارش ناشی از زگیل تناسلی است جو را در آب داغ خسیانده و سپس آن را لهیده کرده و در آن بنشینید ، این آب، یکی از درمان های موثر طبیعی برای درمان زگیل های تناسلی در خانه است.

15- شیره عرف پروانه

مایع شیری گیاه استبرق(علف پروانه که بعنوان پادزهر استفاده می شده) به عنوان یک درمان مفید و بی ضرر برای درمان زگیل تناسلی در خانه است ، شیره ی این گیاه، می تواند با برش ساقه گیاه استخراج، و به طور مستقیم بر روی زگیل تناسلی استفاده شود، که باعث کاهش رشد پاتوژن می شود که به نوبه خود فرآیند روند بهبودی قسمت های آسیب دیده را شامل می شوند.

16- ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان را خرد کرده و پس از آن ،بر روی زگیل های تناسلی به طور مستقیم یا با حفاظت به منطقه آلوده استعمال کنید.این نیز، یک روش درمان طبیعی برای از بین بردن زگیل تناسلی است.

17- پوست درخت بید

پوست درخت بید، به عنوان درمان موثر طبیعی برای از بین بردن زگیل های تناسلی محسوب می شود ؛ قسمت داخلی پوست درخت بید ،برای رسیدن به سطح ارتجاعی مورد نیاز، مرطوب می شود. پوست درخت، مرطوب برای زگیل های تناسلی استفاده می شود و با استفاده از باند یا گاز استریل نگهداری می شود.

18- سرو بادبزنی

طبق یک گزارش علمی در وب سایت رسمی پزشکی گیاه شناسی سانفرانسیسکو، این سرو ارزش بالقوه و خواص درمانی برای درمان زگیل تناسلی دارد.در درمان عفونت ویروسی واگیر جنسی، مستقیم روغن سرو را در قسمت آسیب دیده تناسلی استعمال نمایید، بهبود زیادی به وجود می آورد.

19- جوش شیرین

یک قاشق غذاخوری از روغن کرچک و مقداری جوش شیرین در حدی که لایه ضخیمی از خمیر ایجاد کند را ،با هم مخلوط کرده و این خمیر را در ناحیه آسیب دیده استعمال کنید، و با باند بپوشانید.

20- الکل

مالش الکل نیز ثابت کرده که یک درمان موثر طبیعی برای زگیل تناسلی است ، با این وجود، تقریبا یک هفته یا یک ماه درمان زگیل با الکل طول می کشد، زیرا بستگی به اندازه زگیل ها دارد.

21- لاک ناخن شفاف

لاک ناخن بیرنگ را صبح و شب قبل از رفتن به رختخواب، بر روی زگیل های خارجی استفاده کنید ، زگیل ها در عرض یک یا دو هفته از بین می روند.

22- آب آلوئه ورا

آب آلوئه ورا را، به طور مستقیم بر روی زگیل های تناسلی استفاده کنید ؛ آن را به طور منظم بر روی سطح مورد نظر پخش کنید ،این روش درمان، زگیل ها را به طور طبیعی حل خواهد کرد.از آنجا که زگیل های تناسلی مسری هستند، باید مراقب باشید که از عفونت جلوگیری کنید.

23- روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی که از خانواده نعنا است یک درمان طبیعی برای ویروس HPV و همچنین کاهش تاثیر زگیل است. این یک درمان مقرون به صرفه است. قبل از استفاده برای کاهش سوزش روغن را کمی رقیق باید کرد.

24- تخم گیاه کرچک و عسل

تخم گیاه کرچک آغشته به عسل از دیگر موارد درمان کننده زگیل است. از ترکیب این ماده با عسل، پمادی به دست می آید که باید روی زگیل مالیده شود.

25- چای سبز

استفاده از چای سبز در برابر زگیل های تناسلی موثر است. چای سبز به یک ترکیب در پمادی به نام سینه کاتچین (ورجن) اضافه شده که به صورت تجویزی در دسترس است. شما همچنین می توانید مقدار بیشتری از عصاره چای سبز را خریداری کنید و یک یا دو قطره از آن را به روغن نارگیل اضافه کنید و به عنوان درمان خانگی زگیل تناسلی از آن استفاده کنید.

26- مصرف سبزیجات

سبزیجات به طرق مختلف برایتان مفید است. سبزیجات زیر را امتحان کنید:

 • کلم
 • کلم بروکلی
 • جوانه های بروکلی
 • گل كلم
 • کلم پیچ

این سبزیجات حاوی ترکیبات ۳ کربنه هستند که می توانند زگیل های تناسلی را از بین ببرند. توصیه می شود هر روز ۴ تا ۵ بار سبزیجات بخورید.

27- عصاره آناناس

آناناس به دلیل داشتن آنزیم مفیدی به نام بروملین معروف است. این آنزیم مدت های زیادی است که در بالین برای تعدادی از مشکلات التهابی پوست مانند آکنه، پسوریازیس و اگزما استفاده می شود. این عصاره زگیل های تناسلی را خشک و ترد کرده و در نهایت از بین می برد. همچنین، عصاره آناناس سرشار از منگنز است که در جلوگیری از جای زخم هایی کاربرد دارد که پس از برداشت زگیل های تناسلی به روش جراحی ایجاد می شوند.

چندین برش آناناس تازه (نه به صورت کنسروی) تهیه کرده و با فشار دادن عصاره آن ها را خارج کنید. یک گلوله پنبه ای را به آن عصاره آغشته کنید. گلوله پنبه را از قسمت نمناک بر روی زگیل ها قرار دهید. اجازه دهید تا به مدت ۱۰ دقیقه به همین حالت بماند. در صورت نیاز، جهت ثابت نگه داشتن پنبه به آن چسب نواری بزنید. هنگامی که ۱۰ دقیقه به پایان رسید، پنبه را برداشته و عصاره را از روی پوست بشویید.

28- فولات و ب ۱۲

کمبود فولات و ب ۱۲ و باعث افزایش خطر ابتلا به ویروس HPV می شود. مصرف مولتی ویتامین یا فولات و مکمل های B-12 در درمان خانگی زگیل تناسلی ممکن است به بدن شما کمک کند تا از عفونت ویروس HPV جلوگیری کند و باعث ازبین بردن زگیل تناسلی شود.

29- ترب کوبیده شده با سرکه

به منظور درمان زگیل تناسلی مردان با طب سنتی ترب کوبیده شده مخلوط با سرکه نیز کاربرد دارد.

30- روغن پونه

دیگر داروی گیاهی برای از بین بردن زگیل تناسلی روغن پونه است. قبل از استفاده برای کاهش سوزش، روغن را باید کمی رقیق کرد.

31- شیره انجیر

دیگر درمان خانگی زگیل تناسلی در زنان و مردان استفاده از شیره انجیر است. وقتی انجیر را از درخت می چینند شیره سفید رنگی از آن خارج می شود که می بایست جهت درمان گیاهی زگیل تناسلی مردان و زنان روی زگیل بمالند.

32- پودر سیاه دانه و سرکه

ترکیب پودر سیاه دانه و سرکه خانگی به عنوان درمان گیاهی زگیل تناسلی مردان و زنان شناخته می شود.

33- اشک مو

جهت از بین بردن زگیل تناسلی مردان و زنان روزی چندبار، اَشک مو روی زگیل تناسلی گذارید.

34- سرکه انگبین با عرق نعناع

شبی یک لیوان سرکه انگبین با عرق نعناع را به مدت چهار ماه مصرف کنید تا به از بین بردن زگیل تناسلی مردان و زنان کمک کند.

35- پوست درخت بلوط

جهت از بین بردن زگیل تناسلی مردان و زنان ۱۵ گرم پوست درخت بلوط را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به آرامی بجوشد تا حجم آن به دو سوم تقلیل یابد. از این جوشانده می‌توان به عنوان محلول شست‌وشو استفاده کرد یا آن را در وان حمام ریخته و در آن نشست.

36- پوست موز

خوردن موز کمک می کند تا سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با ویروس که باعث زگیل های تناسلی می شود، تقویت شود. پوست موز نیز برای درمان خانگی زگیل تناسلی مفید است. پوست موز دارای آنتی اکسیدان قوی و همچنین آنزیم های مختلفی است که می تواند زگیل ها را به سادگی درمان کند.

 • بر اساس اندازه زگیل، یک تکه پوست موز را بگیرید و آن را از داخل روی زگیل بگذارید.
 • سپس با یک باند، آن را روی زگیل محکم ببندید.
 • یک شب صبر کنید.
 • صبح روز بعد پوست را با آب ولرم بشویید.
 • چند هفته این درمان را تکرار کنید.

37- برگ درخت انجیر

برگ درخت انجیر یک درمان سنتی برای از بین بردن زگیل های تناسلی است. فیزیای آنزیم موجود در این ماده است که به نظر می رسد برای متوقف کردن رشد ویروس که باعث زگیل تناسلی می شود مفید می باشد. علاوه بر این، برگ این درخت پوست را تسکین می دهد و باعث کاهش التهاب می شود.

 • شیره سفید برگ درخت انجیر را خارج کنید.
 • این ماده را بر روی ناحیه آسیب دیده بمالید و چند دقیقه صبر کنید.
 • این درمان را دو یا سه بار در روز تکرار کنید تا بهبودی قابل ملاحظه ای را مشاهده کنید.

38- آب آناناس

مقداری آناناس را له کنید و آبش را روی یک توپ پنبه ای بریزید و به مدت ده دقیقه بر روی زگیل ها قرار دهید و بعد آن را بردارید. این کار را دو بار در روز انجام دهید تا به طور کامل زگیل های ناحیه تناسلیتان از بین برود.

39- سیب زمینی

سیب زمینی ها را به شکل برش های درشت در بیاورید و به آرامی بر روی زگیل هایتان بمالید. این روش درمانی را حداقل دو هفته روزانه انجام دهید تا متوجه تاثیر و تغییر در ناحیه تناسلی خود بشوید.

40- نمک اپسوم

در لگن یا وان حمام مقداری نمک اپسوم را در آب مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت درون آن بنشینید و بعد خود را بشویید و خشک کنید. انجام این عمل و تکرار آن سه بار در هفته باعث رفع زگیل تناسلی می گردد.

41- عصاره دانه گریپ فروت

به اندازه یک قطره از این عصاره را دو بار در روز به مدت دو تا سه هفته بر روی زگیل تناسلی خود بمالید تا سفید رنگ شود و کاملا از بین برود.

42- فندق افسونگر

فندق افسونگر یه ماده دارویی عالی برای درمان زگیل می باشد. این دارو را رقیق کنید و بر روی زگیل های ناحیه تناسلی بمالید و بعد از یک ربع ساعت آن را بشویید و خشک کنید. از این راه درمانی دو بار در روز و به مدت سه هفته استفاده نمایید.

43- عصاره برگ زیتون

چند عدد برگ خشک زیتون را به مدت ده دقیقه درون آب بجوشانید و بعد از صاف کردن محلول روزانه سه تا چهار بار از آن بنوشید.

44- شیره گیاه استبرق

گیاه استبرق را له کنید تا شیره آن خارج شود و بعد شیره به دست آمده را روزی دو تا سه بار بر روی ناحیه تناسلی خود بمالید.

45- گیاه قاصدک

این گیاه را له کنید و شیره آن را خارج نمایید و از با شیره قاصدک دو تا سه بار در روز به مدت سه هفته ناحیه تناسلی خود را مورد درمان قرار دهید.

46- سرخارگل

سرخار گل یک درمان طبیعی برای HPV است. این گیاه که به صورت چای یا شربت استفاده میشود به طرز برجسته ای به مقابله با زگیل ها میپردازد.

47- گل همیشه بهار – کالاندولا

گل همیشه بهار یا کالاندولا میتواند به صورت خوراکی یا به صورت سیاف برای درمان زگیل ها استفاده شود. روغن کالاندولا برای از بین بردن زگیل های عفونت HPV استفاده میشود.

48- گیاه خوک طلایی

گیاه خوک طلایی یک درمان طبیعی دیگر برای ویروس HPV است که به همراه گیاه سرخارگل برای از بین بردن زگیل ها استفاده میشود.

49- قارچ برای درمان زگیل تناسلی

قارچ ها مثل Reishi و Shitake درمان طبیعی برای عفونت ویروس HPV هستند. انها یک فعالیت ضد ویروسی برای کشتن اثرات این ویروس هستند که زگیل تناسلی را فراهم میکند.

50- پادارکو

عصاره مایع پادارکو با فعالیت ویروس HPV مبارزه میکند. درمان طبیعی برای ویروس HPV است. عصاره مایع میتواند روی مناطق الوده شده زگیل هم استفاده شود. همچنین قابلیت کوچک کردن و ناپدید کردن زگیل ها را نیز دارد.

51- گون برای درمان زگیل تناسلی

گون به عنوان عامل ضد ویروسی ایمنی بدن با ویروس HPV مقابله میکند. این ماده ویروس HPV را میکشد و ایمنی بدن را برای مقابله با سرطان بالا میبرد.

گردآورنده: عاطفه کریمی

پایگاه خبری حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید