امروز: پنج شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۶ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۲ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 267313
۱۳۸۱
۱
۰
نسخه چاپی
MULTIPLE ORGASM

ارگاسم چندگانه در مردان و زنان | چرخه تحریک جنسی در ارگاسم چندگانه | تکنیک های ارگاسم چندگانه

ارگاسم چندگانه در مردان و زنان | چرخه تحریک جنسی در ارگاسم چندگانه | تکنیک های ارگاسم چندگانه

با فراگرفتن تکنیک های ارگاسم چندگانه می توانید سایر مشک لات جنسی مثل انزال زودرس را هم تا حدودی برطرف کنید. با این روش نه تنها می توانید زمان رابطه جنسی خود را با همسر خود بیشتر کنید بلکه استرس و اضطراب هم کمتر شده و این امر شما را قادر می سازد تمرکز بیشتری بر روی ارضای جنسی خود و شریک جنسی تان داشته باشید

ارگاسم چندگانه در مردان و زنان

ارگاسم چند گانه (ارضا شدن جنسی به دفعات متوالی و در یک رابطه جنسی) امری است که هم برای خانم‌ها و هم آقایان امکان پذیر است بدون اینکه فرد در رابطه جنسی تمایل خود را به ادامه رابطه از دست بدهد. در زنان، ارگاسم چندگانه به معنای آن است که آنان می‌توانند مدت زمان کوتاهی بعد از اولین ارگاسم، با یک تحریک جنسی ساده میل خود را باز یابند، که معمولاً این فرایند بلافاصله یا بعد از چند دقیقه کوتاه اتفاق می‌افتد.

اما در مورد آقایان این تصور وجود دارد وقتی بتوانند بعد از انزال و ارضا شدن دوباره تحریک شوند و به یک انزال دیگر دست پیدا کنند، یعنی ارگاسم چندگانه داشته‌اند. اما این تصور اشتباه است. سکس چند ارگاسمه مردانه به رابطه جنسی‌ای گفته می‌شود که در طی ارگاسم‌ها، نعوظ یا تحریک جنسی از بین نرود. پس بنابراین ارگاسم چندگانه فقط شامل ارگاسم است نه انزال. مگر زمانی که انزال با آخرین ارگاسم همراه می‌شود.

از طرف دیگر یکی دیگر از ویژگی های متفاوت در مردان در این است که آقایان بعد از رسیدن به اوج لذت جنسی خود، اکثرا خیلی راحت به خواب می روند. و این به معنای پایان رابطه و رسیدن به اوج لذت جنسی در همان یک رابطه جنسی است. در حالی که زن هنوز میل به ادامه کار دارد. دلیل این تفاوت نیز دوره بی پاسخی است. یعنی زمان استراحت بعد از ارگاسم که از نظر فیزیولوژیکی ارگاسم مجدد را برای مرد غیر ممکن جلوه می دهد.

در طول این دوره، آلت به شدت حساس شده و تحریک بیشتر آن دردناک خواهد بود. در این فاصله زمانی هدف بازگرداندن ذخیره خون و مایعات دفعی آلت تناسلی است. در این بین هر چه سن فرد کمتر باشد، این مدت زمان کوتاهتر خواهد بود، از 10 دقیقه در نوجوانان تا چند روز برای افراد پیرتر. اما این امر به هیچ عنوان یک ناتوانی نیست بلکه بیشتر یک ویژگی فیزیولوژیک مردانه و یک رکود موقت به شمار می رود. دقیقا همان چیزی که اکثر خانم ها به آن واکنش منفی نشان می دهند. در بسیاری از موارد، آنها می توانند با تحریک بیشتر به چندین ارگاسم دیگر هم برسند (ارگاسم چندگانه).

اما آیا شما هم می توانید در طول یک رابطه جنسی لذت خود و همسر خود را چند برابر کنید؟ غیرممکن نیست اما اول باید طرز فکر خود را تغییر دهید. به این معنی که بدانید داشتن چند ارگاسم برای مردان به معنی اینکه طی یک جلسه نزدیکی چند انزال داشته باشید نیست. انزال و ارگاسم در مردان دو جنبه فیزیولوژیکی و روانی جداگانه دارد. زمانی که مردها یاد بگیرند این دو را از هم جدا کنند، می توانند بیاموزند که چطور برای هر انزال چند ارگاسم داشته باشند.

برای حصول به این امر کافی است اطلاعات لازم را درمورد تمایلات جنسی مردانه و زنانه، روابط زناشویی و تکنیک‌های خاص آن داشته باشید. وقتی یک مرد چندین بار ارگاسم را تجربه می‌کند، علاوه بر خودش، باعث بهتر ارضا شدن همسر خود نیز خواهد گشت.با آموزش صحیح می توانید همانند خانم‌ها چندین بار در روابط زناشویی، ارضا شدن را تجربه کنند.

چرخه تحریک جنسی در ارگاسم چندگانه

مرحله اول: تحریک

شامل: گرفتگی عروق، نعوظ، بالا رفتن ضربان قلب، بلند شدن نسبی بیضه و افزایش سایز و اغلب در زنان سفت شدن نوک سینه.

مرحله دوم: پایا

شامل بزرگ شدن بیشتر سر آلت تناسلی و بیضه ها، بلند شدن کامل بیضه، بنفش شدن سر آلت تناسلی، ترشح غدد کوپر و نفس نفس زدن.

مرحله سوم: ارگاسم

شامل دفع مایع و خروج اسپرم و مایعات از رگ وابران، کیسه‌های مایع منی و غده پروستات و جمع شدن در انتهای مجرای پیشاب در نزدیکی پروستات، کشش ماهیچه‌ای درست قبل از رها شدن فشار و تنش، بالا رفتن بیشتر ضربان قلب و تنفس، انزال، بسته شدن عضله تنگ کننده ادرار، انقباضات ریتمیک پروستات و عضلات میاندوراهی و آلت تناسلی و خارج شدن مایع منی و در انتها کم شدن جزئی هوشیاری.

مرحله چهارم: مرحله تحلیل

شامل از بین رفتن تحریک، خوابیدن آلت تناسلی و جمع شدن پوست بیضه، برگشت کشش عضلانی و پایین آمدن ضربان قلب و فشارخون.

حال نکته اصلی اینجا است که در یک ارگاسم یکباره عادی که همراه با انزال است، مرحله پایا به سرعت گذشته، ارگاسم سریعا فروکش کرده و ارضا شدن اتفاق می‌افتد. اما در یک رابطه زناشویی با ارگاسم چندگانه، مرحله پایا پس از اولین ارگاسم و ارگاسم‌های بعدی همچنان باقی می‌ماند. ارگاسم‌های پی در پی معمولاً کمی قوی‌تر از ارگاسم قبلی هستند تا جایی که مرد تصمیم می‌گیرد در آخرین ارگاسم انزال داشته باشد. این انزال کاملاً انتخابی است. حتی پس از چند ارگاسم فرد می‌تواند تصمیم بگیرد که اصلاً انزال نداشته باشد که در این حالت تحریک تقریباً یک ساعت بعد فروکش می‌کند، برخلاف انزال که تحریک جنسی دفعتاً و به سرعت فرو می‌نشیند.

این چرخه و واکنش ها در مردان و زنان تقریباً مشابه است. تنها تفاوت جزئی بین آن‌ها انزال مرد است. خانم‌هایی که ارگاسم‌های چندگانه دارند قادرند درصورت کاهش تحریک به مدت زمان کوتاهی بعد از اولین ارگاسم خود، ارگاسم‌های متوالی و پی در پی داشته باشند، دلیل آن این است که خانم‌ها از نظر بیولوژیکی قادر به انزال نیستند و می‌توانند بسیار آسانتر از مرد‌ها ارضا شدن در رابطه جنسی را تجربه کنند. این در حالی است که ارگاسم شدن و انزال شدن دو مقوله‌ای هستند که اغلب آقایان آن دو را باهمدیگر تجربه کرده‌اند و تشخیص آن‌ها از همدیگر کمی برایشان مشکل است. یکی از آشکارترین روش های تشخیص این توانایی در مردان توجه به عضله لگنی است. اگر دقت کنید به یاد می آورید که بوسیله این عضله می توان جریان ادرار را در نیمه راه متوقف کرد.

این روش که با عنوان تمرینات KEGEL (به تاخیر انداختن انزال) شناخته می شود، برای تقویت کنترل ارگاسم وانزال توسط دکتر آرنولد کگل طراحی شده است. دکتر کگل این تمرین را اینطور تعریف می کند: “فشار دهید، برای چند لحظه نگه دارید، بعد آن عضلات را ریلکس کنید.” با این تمرین خیلی زود متوجه توانایی خود در کنترل عضلات و به تاخیر انداختن ارگاسم تا زمانی که خودتان بخواهید می شوید.

در این روش اگر نگه داشتن جریان ادرار برای فرد دشوار باشد یعنی عضله لگنی ضعیف است. در اینصورت باید برای کنترل بر ارضا شدن خود و رسیدن به ارگاسم چندپاره، روی قوی‌تر کردن این عضله و قدرت اراده و انتخاب خود تمرین کنید تا بتوانید از رابطه جنسی خود لذت ببرید. این تمرینات را می‌توانید در هر مکانی بدون اینکه کسی متوجه شود، انجام دهید.

ارگاسم چندگانه در مردان و زنان | چرخه تحریک جنسی در ارگاسم چندگانه | تکنیک های ارگاسم چندگانه

تکنیک های ارگاسم چندگانه

1- راحت بنشینید و مثل زمان عادی با همسر خود رابطه جنسی را شروع کنید.

2- درست همانجایی که نزدیک به انزالتان است، متوقف شوید. عضله لگنی خود را منقبض کرده و نگه دارید و تا 10 بشمارید. سپس خود را ریلکس کنید و چند دقیقه استراحت کنید.

3- دوباره شروع به رابطه جنسی کنید و این‌بار کمی به نقطه انزال نزدیکتر شوید و دوباره عضله لگنی خود را منقبض کنید. دوباره رابطه را ادامه دهید و به تحریک جنسی و احساسات خود توجه خاص داشته باشید. کلید کار اینجا این است که درمورد واکنش جنسی خود بیشتر بفهمید تا بتوانید راحت‌تر آنرا کنترل کنید.

4- دوباره به رابطه جنسی ادامه دهید، تا اینکه این‌بار به انزال برسید. درست قبل از ارگاسم انقباضات متعددی را احساس خواهید کرد که نشان دهنده شروع انزال در ته آلت تناسلی یا حتی عمیق‌تر در لگنتان است. با شروع این انقباضات یا درست قبل از شروع آن تحریک را متوقف کرده و عضله لگنی را سفت منقبض کنید. احتمالاً حس خواهید کرد که در حال انزال هستید، اما باید آنرا متوقف کنید. سفت کردن و منقبض کردن درست عضله لگنی انزال را نگه می‌دارد. مقدار کمی از مایع منی خارج می‌شود، اما نه با آن فشار که در ارگاسم‌های تکی تجربه می‌کنید. اگر موفق شدید انزال را بعد از ارگاسم خود متوقف کنید دوباره تلاش به ارضا شدن کنید. این‌بار تحریکتان باید بسیار بالا باشد و باید اینکار را به مدت کوتاهی ادامه دهید تا به یک ارگاسم دیگر برسید. ممکن است فرد با انجام این تمرین‌ها در بیضه خود کمی احساس درد یا ناراحتی داشته باشد، ولی با خروج منی این درد از بین می‌رود.

5- اگر بار اول نتوانستید انزال خود را متوقف کنید، احتمالا یا عضله لگنیتان به اندازه کافی قوی نیست و یا در زمان مناسبی آن را منقبض نکرده‌اید. اگر دیر شروع به منقبض کردن آن کنید انقباضات انزال دیگر شروع شده‌اند و دیگر متوقف کردن آن غیرممکن است. با تمرین بیشتر زمانبندی آنرا متوجه خواهید شد.

اما این نکته را همواره به یاد داشته باشید که ارگاسم چندگانه زمانی صورت می گیرد که فردی بیشتر از یک ارگاسم در یک جلسه رابطه جنسی داشته باشد، آن هم با احتساب زمان های استراحت، یا طی روند همان فعالیت جنسی. پس به خودتان استرس وارد نکنید که در همان جلسه رابطه جنسی و سریع به چند اوج لذت برسید. اضطراب مخرب ترین عامل در عملکرد جنسی است. هرچه بیشتر نسبت به ارگاسم ترس و اضطراب داشته باشید، ارگاسم شما زودتر فرا می رسد. باید با متمرکز شدن روی واکنش همسرتان و حرکات خود، بهترین عملکرد را در زمان مناسب داشته باشید.

نیاز به پیش نوازی

برای تقویت ارگاسم، باید ریلکس کرده و فقط از لحظات صمیمانه بین خود و همسرتان لذت ببرید. نباید فقط بر روی رسیدن به لحظه ارگاسم تمرکز کنید. اگر ذهن تان خیلی درگیر افکار و نگرانی های اینچنینی باشد، احتمال رسیدن به اوج لذت جنسی کاهش می یابد. درعوض باید روی بدن همسرتان تمرکز کنید و اینکه چطور با شما پیوند می خورد و به شما واکنش می دهد. آنچه در یک رابطه جنسی مهم است، حس کردن، واکنش دادن و لذت بردن است. در این بین پیش نوازی نقش مهمی در رسیدن به ارگاسم دارد زیرا می تواند شما را به اوج لذت برساند. پیش نوازی شامل در آغوش گرفتن، نوازش کردن و بوسیدن می شود. در این لحظات، ضربان قلب شما افزایش یافته، دستگاه تناسلی تان متورم شده، تندتر نفس می کشید و ترشحات زیادی خواهید داشت. برای اینکه بتوانید ارگاسمی عالی داشته باشید، پیش نوازی در رابطه جنسی نباید فراموش شود.

بیان احساسات جنسی

حرف زدن با همسرتان حین رابطه جنسی نیز یکی از جنبه های مهم در تقویت ارگاسم است. وقتی خواسته ها و نیازهای جنسی خود را با همسرتان مطرح می کنید، برای شما و همسرتان رسیدن به اوج لذت آسان تر خواهد شد. حرف زدن در مورد چیزهایی که هر دوی شما در رابطه جنسی می خواهید، پیوند جنسی بین شما را هیجان انگیزتر و قوی تر خواهد کرد و همچنین مدت زمان نزدیکی را افزایش خواهد داد که این امر خود به داشتن یک ارگاسم چندباره کمک می کند. بهتر است این گونه مسائل را با زبانی نرم و لطیف و غیرمستقیم با همسرتان بیان کنید.

سلامت خوب، لذت بیشتر

سرحال بودن و داشتن انرژی جنسی مثبت می تواند به ایجاد یک رابطه جنسی ارضا کننده و عالی بین شما و همسرتان کمک کند. از آنجا که سالم بودن کمک می کند بهتر بتوانید در فعالیت های جنسی شرکت داشته باشید، خیلی مهم است که بدن خود را همیشه قوی و متناسب نگه دارید. به طور کلی، رسیدن به ارگاسم لذت بخش، آنقدرها که همه فکر می کنند سخت نیست. آنچه مهم تر است این است که از طبیعی ترین و ساده ترین راه ها استفاده کنید.

روش های موضعی نیز در این زمینه پیشنهاد شده است مانند استفاده از کرم یا اسپری بی‌حسی و کاندوم های تاخیری نیز از تکنیک هایی است که می‌تواند به تأخیر در انزال کمک کند. اما ممکن است این روش ها موقت باشد. شاید هیچ روشی بیشتر از افزایش شناخت درست از رابطه جنسی با افزایش تمرکز بر ویژگی های و خواسته های طرفین موثر نباشد.

فواید ارگاسم چندگانه

با فراگرفتن تکنیک های ارگاسم چندگانه می توانید سایر مشکلات جنسی مثل انزال زودرس را هم تا حدودی برطرف کنید. با این روش نه تنها می توانید زمان رابطه جنسی خود را با همسر خود بیشتر کنید بلکه استرس و اضطراب هم کمتر شده و این امر شما را قادر می سازد تمرکز بیشتری بر روی ارضای جنسی خود و شریک جنسی تان داشته باشید.

اما موفقیت افراد در به کارگیری این تکنیک ها یکسان نیست زیرا فعالیت جنسی افراد و میزان آگاهی آنها از سطح هوشیاری جنسی خود یکسان نیست. به همین دلیل اگر احساس می کنید که در روابط جنسی خود مشکلات جدی دارید حتماً با پزشک متخصص درمیان بگذارید. زیرا این قابلیت را نمی توان یک شبه به دست آورد.

  • منبع
  • کامش یار
  • ویستا

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید