امروز: سه شنبه, ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۰۴ ذو القعدة ۱۴۴۲ قمری و ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 275682
۲۱۱
۱
۰
نسخه چاپی

جزیره لرد هاوو | جزیره لرد هاو در استرالیا

جزیره لرد هاو، منطقه ای ثبت جهانی شده در کشور استرالیا می باشد. این جزیره کوچک با وجود وسعت کم، قطعه‌ای از بهشت است و گفته می شود این جزیره زیباترین جزیره استرالیاست.

جزیره لرد هاو

جزیره لرد هاوو با شکل نامنظم هلال مانند که از باقی‌ماندهٔ گدازه‌های آتشفشانی به وجود آمده‌است در دریای تاسمان و بین استرالیا و نیوزلند قرار دارد.

جزیره لرد هاوو

جزیره لرد هاوو بخشی از ایالت نیو ساوت ولز و جنوبی‌ترین جزیره مرجانی کره زمین است. آب‌های این منطقه مربوط به دریای تاسمانی هستند که بین استرالیا و نیوزلند واقع است. کوه لیدی برد ‎۷۷۷ متر و کوه گاور ۸۷۵ متر بر انتهای جنوبی جزیره مسلط اند.

این جزیره حدود ۱۱ کیلومتر طول و بین ۲٫۸ کیلومتر و ۰٫۶ کیلومتر عرض دارد گسترده‌ای با مساحت ۱۶٫۵۶ را پوشش می‌دهد و بلندترین نقطه این جزیزه کوه گوور با ارتفاع ۸۷۵ متر است.مجموعه جزیره‌های لرد هاوو شامل ۲۸ جزیره‌است که در سال ۱۹۸۷ به عنوان مکانی طبیعی و دارای جاذبه‌های متنوع و همچنین دارای جنگل‌های دست نخورده در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

طبیعت و حیات وحش این ناحیه به دلیل جدا افتادگی جزیره از باقی آبها زیستگاه تعداد زیادی گونه‌های گیاهی، جانوران آبزی و نیز پرندگان نادر است.

لرد هاوی بخاطر زیبایی و تنوع منحصر به فرد، ساختار زمین شناسی فوق العاده و مجموعه پرندگان نادر و زندگی گیاهی و دریازی آن در سال ۱۹۸۲در میراث جهانی ثبت شده است.

آب های تمیز بلوری سرشار از زندگی دریازی و مرجانی نادر آن بعنوان بخشی از پارک دریازی جزیره لرد هاوو حفاظت می شود. لرد هاوو هرگز قسمتی از یک قاره نبوده و تقریبا نیمی از گیاهان محلی جزیره گیاهان بومی هستند.

یکی از مشهورترین آنها نخل کنتیا است که صادرات آن بعد از جهانگردی دومین صنعت بزرگ جزیره است. جزیره پروردگاه مهمی برای پرندگان دریایی و زمینی است، حدود ۴۰۰ گونه ماهی و ۸۰ گونه مرجان در آبهای اطراف جزیره یافت شده اند.

جزیره لرد هاوو

سفر به جزیره لرد هاوو

جزیره لرد‌هاو واقع در ۶۰۰ کیلومتری ساحل بندر مک‌کواری ایالت نیوساث‌ولز است که با دو ساعت پرواز از مرکز سیدنی به اینجا می رسید. تا زمان ساخت فرودگاه جزیره لرد هاوو در سال ۱۹۷۴ تنها راه دسترسی به جزیره راه دریایی یا توسط هواپیمای آب‌نشین از خلیج رز در سیدنی و فرود در تالاب بود.

در حال حاضر جزیره پروازهای روزانه ارائه می دهد اما همواره فقط ۴۰۰ بازدیدکننده در جزیره وجود دارد که با ساکنین آن جمعیت حدود ۳۵۰ نفر است. به این ترتیب لرد هاوو جزیره ای خلوت با زیبایی دست نخورده است. بین ماه‌های فوریه تا جون و سپتامبر تا دسامبر پروازهایی مستقیم از بندر مک‌کواری به این جزیره وجود دارد.

جزیره لرد هاوو

جزیره لرد هاوو و تفریحات آن

شما می توانید علاوه بر قدم زدن روی شن های طلایی و تنفس اکسیژن خالص، با دوچرخه نیز دورتادور این جزیره چشم نواز بچرخید و لحظات خوشی را سپری کنید و یا از صخره های کنار جزیره عبور کنید و هیجان قرار گرفتن در ارتفاعی که زیر پایتان تا چشم کار می کند ابی دریا است وتفریحی مهیج را تجربه کنید. همچنین شما می توانید لذت غواصی با دستگاه اکسیژن را هم در دریای این جزیره تجربه و از زیر دریا با دنیای حیرت انگیز موجودات ابزی و دریایی مواجه شوید.

بی شک دیدن ماهی های رنگارنگ در اندازه های گوناگون شما را مجذوب خود خواهد کرد و لحظات رویایی را برای شما خواهد ساخت و یا انجام ورزش های ابی از قبیل: شنا، موج سواری و کایاک سواری برایتان بسیار دلنشین خواهد بود. به دلیل اب و هوای بسیار خوب این منطقه و به وجود امدن زیستگاه مناسب، انواع پرندگان از سراسر دنیا به این جزیره می ایند و این منطقه تماشایی را به عنوان مامن و خانه خود برمی گزینند و باعث به وجود امدن منظره و صحنه های دل انگیز و تماشایی می شوند. پرواز دسته جمعی پرندگان برفراز ابی اسمان این جزیره تصاویر لذت بخشی را به وجود می اورد. امکان سفر به جزیره لرد هاوو منحصر به فرد در همه فصول سال وجود دارد و در هر ماه از سال سفر به این منطقه هیجان و لذتی وصف نشدنی را به شما هدیه خواهد داد.

جزیره لرد هاوو

  • منبع
  • ویکی پدیا
  • بیتوته
  • ایران هتل

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید