امروز: شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
کد خبر: 289378
۱۷۴
۱
۰
نسخه چاپی

حقایقی شگفت انگیز درباره هند و فرهنگ آن

معروف است که هند کشوری است که به راحتی می‌توان به آن دل باخت و سخت می‌توان آن را فراموش کرد: رقص، غذا‌ها و هر چیز کوچکی در هند فریبنده است. آن‌هایی که حتی یک بار این کشور را دیده اند، دل شان می‌خواهد که دوباره به آنجا بازگردند. همه‌ی این‌ها به این خاطر است که رسوم و سنت‌ها و زندگی روزمره‌ی مردم هند برای گردشگران به قدری شگفت انگیز است...

حقایقی شگفت انگیز درباره هند و فرهنگ آن

 معروف است که هند کشوری است که به راحتی می‌توان به آن دل باخت و سخت می‌توان آن را فراموش کرد: رقص، غذا‌ها و هر چیز کوچکی در هند فریبنده است. آن‌هایی که حتی یک بار این کشور را دیده اند، دل شان می‌خواهد که دوباره به آنجا بازگردند. همه‌ی این‌ها به این خاطر است که رسوم و سنت‌ها و زندگی روزمره‌ی مردم هند برای گردشگران به قدری شگفت انگیز است که سخت می‌توان در برابر میل به بیشتر دانستن درباره‌ی این کشور مقاومت کرد.

با چند حقیقت خواندنی درباره‌ی کشور هند همراه باشید.

حقایقی شگفت انگیز درباره هند و فرهنگ آن

۱- چرا نوزادان و کودکان خط چشم دارند؟

اگر در هند با یک نوزاد مواجه شوید، به احتمال زیاد نوعی خط چشم به نام سرمه دور چشمانش خواهد داشت. سرمه یک آرایش چشم باستانی است که از دوده درست می‌شود.

این خط چشم معمولاً روی پلک پایینی نوزاد کشیده می‌شود. به عقیده‌ی هندی‌ها این خط چشم از کودک در برابر شیطان محافظت می‌کند. برخی هم معتقدند سرمه برای بینایی نوزاد مفید است. با این حال، تاکنون هیچ پژوهش علمی آن را اثبات نکرده است.

حقایقی شگفت انگیز درباره هند و فرهنگ آن

۲- رقص یک سبک زندگی است

هندی‌ها شیفته‌ی رقص اند. جدا از رقص‌های معروف بالیوودی، ۸ نوع رقص کلاسیک هم در هند وجود دارد. حسی که رقص‌های هندی انتقال می‌دهند با هیچ رقص دیگری در دنیا قابل قیاس نیست و تنها با نگاه کردن به آن‌ها میل شدیدی به همراهی فوری با آن رقص در شما شکل می‌گیرد.

حقایقی شگفت انگیز درباره هند و فرهنگ آن

۳- حرکات دست ابزاری برای برقراری ارتباط هستند

هندی‌ها حرکات دست و حالت‌های چهره‌ی پرشوری هم دارند. این حرکات به هندی‌ها کمک می‌کنند احساسات خود را به شکل عمیق‌تر و برجسته تری بروز دهند. شاید علت تنوع این حرکات، رقص‌های کلاسیک و یوگای هندی باشند که در آن‌ها از حرکات دست استفاده می‌شود.

حقایقی شگفت انگیز درباره هند و فرهنگ آن

۴- یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌های فیلمسازی دنیا را دارد

بالیوود یکی از بزرگ‌ترین مراکز فیلمسازی دنیا است. فیلم‌های تولیدی آن اغلب ترکیبی از ژانر‌های تریلر، اکشن، عاشقانه و ... هستند. شاید به همین دلیل باشد که هنگام تماشای آن‌ها احساسات مختلفی را تجربه می‌کنیم.

حقایقی شگفت انگیز درباره هند و فرهنگ آن

۵- تندترین چای دنیا را دارد

چای ماسالا که در زبان هندی به معنای «ادویه» است، در هند از محبوبیت زیادی برخوردار است. این چای تقریباً در هر گوشه و کناری از این کشور به فروش می‌رسد. این چای در دنیا نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است.

چای ماسالا همان چای سیاه است که به آن مقدار شیر و ادویه اضافه می‌شود. این چای را برای تقویت دستگاه ایمنی، کاهش التهاب و افزایش انرژی مفید می‌دانند.

حقایقی شگفت انگیز درباره هند و فرهنگ آن

۶- برزگ‌ترین بشقاب غذای دنیا را دارد

تالی (Thali) که در زبان هندی به معنای «بشقاب» است، یک بشقاب فلزی است که در آن ۶ طعم مختلف سرو می‌شود: شر، شیرین، تند، تلخ، ترش و گس. به عقیده‌ی هندی ها، غذای کامل، ترکیب متعادلی از این ۶ طعم است. رستوران‌های هندی بسیاری از اوقات بیشتر از ۲۰ غذای مختلف در این بشقاب سرو می‌کنند. به علاوه، همه‌ی بخش‌های بشقاب تالی را می‌توان مجدداً پُر کرد و اگر کماکان احساس گرسنگی می‌کردید می‌توانید غذای بیشتری درخواست کنید.

حقایقی شگفت انگیز درباره هند و فرهنگ آن

۷- از ظروف چینی استفاده نمی‌کنند

به جای ظروف چینی و شیشه‌ای که در بیشتر کشور‌های دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند، اغلب خانواده‌های هندی از ظروف استیل استفاده می‌کنند. نظریات مختلفی در توضیح این پدیده مطرح شده است. برخی می‌گویند ظروف استیل کاربردی ترند، چون مانند ظروف شیشه‌ای و چینی نمی‌شکنند، لب پر نمی‌شوند یا ترک بر نمی‌دارند و ظاهر آن‌ها برای مدت طولانی‌ای خوب باقی می‌ماند. برخی هم می‌گویند که ظروف لعاب دار غیرپاکیزه دانسته می‌شوند، چون در حقیقت از گل درست می‌شوند. دلیل آن هر چه که باشد، به ندرت می‌توان ظرفی از جنسی جز استیل در خانه‌های هندی پیدا کرد.

  • منبع
  • تابناک باتو

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید