امروز: یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
کد خبر: 287711
۱۳۵
۱
۰
نسخه چاپی

دستمزد وکیل برای چک برگشتی چگونه محاسبه می شود؟

دستمزد وکیل برای چک برگشتی چگونه محاسبه می شود؟

دستمزد وکیل برای موارد مختلف، از جمله پرونده‌های مربوط به چک برگشتی، ممکن است به صورت قراردادی و توافقی تعیین شود. این به معنای این است که وکیل و مشتری قبل از شروع هرگونه خدمات حقوقی، درباره شرایط و نحوه پرداخت دستمزد توافق می کنند که در یک قرارداد مشخص می گردند.

مواردی که در توافق دستمزد وکیل ذکر می شود

در قرارداد یا توافق‌نامه، موارد زیر ممکن است مورد بحث و توافق قرار گیرد:

نحوه تعیین دستمزد

در این بخش، مشخص می‌شود که دستمزد وکیل بر اساس چه معیاری تعیین می‌شود. ممکن است بر اساس ساعت کاری وکیل یا سختی و پیچیدگی پرونده مشخص شود.

میزان دستمزد

در این بخش، مشخص می‌شود که وکیل بابت هر مرحله یا خدمت حقوقی خاصی چه میزان دستمزد دریافت می‌کند. معمولاً، وکلا برای مراحل مختلف پرونده به صورت جداگانه دستمزد تعیین می‌کنند، مانند مرحله پژوهشی، مرحله تهیه دعوی، مرحله حضور در دادگاه و غیره.

شرایط پرداخت

در این بخش، مشخص می‌شود که آیا دستمزد به صورت یکجا و در ابتدا پرداخت می‌شود یا به صورت اقساط و در مراحل مختلف پرونده پرداخت خواهد شد. همچنین، شرایط مربوط به تعلیق پرداخت یا تعیین مهلت برای پرداخت نیز ممکن است مورد بحث قرار گیرد.

مهم است که مشتری و وکیل قبل از شروع هرگونه همکاری حقوقی، شرایط و نحوه پرداخت دستمزد را با دقت بررسی کرده و در قرارداد یا توافق‌نامه مشخص کنند. همچنین، بهتر است در صورت امکان، مشاوره حقوقی از یک وکیل مستقل در این زمینه دریافت کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که وکیل درباره نتیجه پرونده تعهدی ندارد. به معنای ساده تر وکیل باید همه دانش و تجربه خود را برای کسب بهترین نتیجه برای پرونده به کار گیرد اما بهترین وکیل هم نمی‌تواند برای پیروزی در پرونده قول صد در صد بدهد و چنانچه با موردی برخورد کردید که وکیل به شما وعده پیروزی قطعی در پرونده را داد بهتر از به او اعتماد نکنید.

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید