امروز: دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 274507
۱۷۵
۱
۰
نسخه چاپی
Ivanka Trump

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

ایوانکا ترامپ Ivanka Trump ، دختر ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می باشد. او در زمینه معامله و گسترش املاک و مستغلات فعالیت دارد. همچنین، ستاره تلویزیون و بنیان گذار Ivanka Trump Collection نیز می باشد.

ایوانکا ترامپ

ایوانکا ترامپ فرزند دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا و غول املاک و مستغلات ) و ایوانا ترامپ (که از اشخاص مهم و طراز اول جامعه محسوب می شود) می باشد. ایوانکا که فعالیت خود را از دوران نوجوانی در زمینه مدلینگ شروع کرده بود، پس از اتمام دوران تحصیلش در دانشگاه، مسیر آرزوهای خود را تغییر داده و به امپراطوری تجارت پدرش ملحق می شود. از سال 2006 تا 2015، در کنار پدر و دو برادرش به عنوان داور در برنامه Celebrity Apprentice فعالیت داشت. در حال حاضر به عنوان دستیار ویژهٔ رئیس جمهوردر دولت ترامپ کار می کند و همچنین برند اختصاصی خود در زمینه ی فشن، Ivanka Trump Collection را مدیریت می کند. او با جرارد کوشنر، توسعه دهنده املاک ازدواج کرده و در حال حاضر 3 فرزند دارند.

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

اوایل زندگی ایوانکا ترامپ

ایوانکا در تاریخ 30 اکتبر 1981 در منهتن متولد شد و در کنار والدین مشهورش دونالد ترامپ، غول املاک و مستغلات و ایوانا ترامپ، مدل مشهور اهل چسلواکی، بزرگ شد. زمانی که ایوانکا 10 سال داشت والدینش طلاق گرفته و او به مدرسه شبانه روزی فرستاده می شود. او ابتدا در مدرسه Chapin تحصیل کرد و سپس به Choate Rosemary Hall در کانتیکت انتقال یافت.

ایوانکا از حضورش در عمارت Choate ناراضی بود اما به والدین اش قول داد که نمره های بالایی کسب کند. او که در 14 سالگی تصمیم گرفته بود تا شانس خود را در مدلینگ امتحان کند، خیلی زود باElite Model Management قراردادی را امضا کرد و در سال 1997، برای اولین بار عکسش روی جلد مجله Seventeen چاپ شد. او تا 16 سالگی، در فشن شوهای Thierry Mugler، Versace و Marc Bouwer مدل بود، با مجله Elle همکاری داشت و میزبانی مشترکی در برنامه ی مجلل Miss Teen USA در سال 1997 داشت.

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

ملحق شدن ایوانکا ترامپ به تجارت خانوادگی

با این حال ، ایوانکا خیلی زود دنیای مد را ظالم و گربه صفت شناخت و رویاهایش را به سمت تجارت خانوادگی شان یعنی کار در زمینه املاک و مستغلات هدایت کرد. پس از فارغ التحصیل شدن از مدرسه Wharton دانشگاه پنسیلوانیا که پدرش نیز در آنجا تحصیل کرده بود، ایوانکا دو سال را به کار در یک شرکت گسترش املاک و مستغلات خارج از تشکیلات پدرش، سپری کرد.

پس از آن که راه و چاه این کسب و کار را یاد گرفت و احساس کرد آماده است تا معلومات خودش را نشان بدهد، به تشکیلات پدرش ملحق شد و از آن زمان آن ها در سطر رتبه بندی ها قرار می گیرند. او هم اکنون معاون اجرایی خرید و توسعه املاک می باشد و فعالیت اش روی ساختمان ها و استراحتگاه های مهم و مورد توجه، متمرکز است. او به صورت مشترک در تاسیس the Trump Hotel Collection که یک شرکت موفق و لوکس در زمینه ی هتلداری می باشد، با دو برادر بزرگترش دونالد و اریک همکاری داشته است.

از سال 2006 تا 2015 با همکاری در کنار پدر و برادرانش در داوری برنامه ی Celebrity Apprentice که از شبکه ی NBC پخش می شد، به وضعیت شهرت خود اعتبار بخشید.

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

پروژه های ایوانکا ترامپ

ایوانکا ترامپ با سرمایه گذاری کردن روی نام خانوادگی پرآوازه اش و برای اینکه صدای زنان هم رده خود در کسب و کار باشد، کتاب پرفروش نیویورک تایمز یعنی The Trump Card: Playing to Win in Work and Life را در سال 2009 به چاپ رساند. همچنین یک برند در زمینه ی فشن و سبک زندگی به نام Ivanka Trump Collection را به همراه سایت اینترنتی اش به آدرس IvankaTrump.com، راه اندازی کرد.

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

امور سیاسی ایوانکا ترامپ

ایوانکا در زمان های مختلف هر دو حزب گروه های جمهوری خواه و دموکراتیک را حمایت کرده است. او در سال 2007 در انتخابات ریاست جمهوری حامی هیلاری کلینتون بود و از دوستان چلسی کلینتون می باشد. در سال 2012 میت رامنی را برای ریاست جمهوری تأیید کرد.

یک سال بعد، او و همسرش میزبان حمایت مالی و حقوقی سناتور دموکرات نیوجرسی، کری بوکر، بودند.

در دوران انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، ایوانکا نقش به سزایی در مسیر تحقق رویاهای کاخ سفید پدرش ایفا کرد. او به طور جدی از اظهارات تفرقه‌ انداز او دفاع کرد.

او در مصاحبه‌ای که به Politico انجام داده بود، بیان کرد:" من به عنوان یک شهروند عاشق کاری که او انجام می‌دهد هستم. به عنوان دخترش، مسلماً اوضاع پیچیده‌تر است."

در ۲۱ جولای ۲۰۱۶، ایوانکا پدرش را پیش از آن که کاندیدی حزب جمهوری‌خواه را تأیید کند، به کنوانسیون ملی جمهوری‌خواه در کلیولند، اوهایو، معرفی کرد.

او می‌گوید: " مانند بسیاری از جوانان هم‌سن و سال خود، من خود را مطلقاً جمهوری‌خواه یا مطلقاً دموکراتیک نمی‌دانم. گاهی اوقات تصمیم بسیار دشواری است. اما این‌ بار مسئله‌ی اصلی ما این نیست. این دوران مهمی است و دونالد ترامپ همان کسی است که آمریکا را دوباره فوق‌العاده خواهد کرد."

او همچنین تأکید کرد که پدرش از زنان و حقوق برابر حمایت می‌کند. "پدرم برای استعداد ارزش قائل است. او دانش و مهارت واقعی را می‌شناسد. او کور رنگ است (نژادپرست نیست) و جنسیتی خنثی دارد (تبعیض جنسی قائل نمی‌شود). او بهترین فرد را برای هرکاری استخدام می‌کند و تمام."

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

هرچند در اکتبر سال ۲۰۱۶، زمانی که ویدیوی از دونالد ترامپ در حال بیان اظهاراتی ناپسند در مورد زنان منتشر شد، حمایت ایوانکا از پدرش تأثیرات منفی خود را بر تجارت‌اش می‌گذارد.

با وجود محتوای اهانت‌آمیز جنسی ویدیو منتشر شده، ایوانکا از پدرش حمایت کرد اما این بار زنان احساس کردند که او دارد زیاده‌ روی می‌کند. خیلی زود برند فشن ایوانکا ترامپ با استفاده از هشتگ‌ #GrabYourWallet تحریم شد. هشتگی که از بازی با کلمات یکی از بیانات رکیک غول بیلیونر در ویدیو، درست شده بود: " و وقتی شما یک فرد مشهور و ستاره باشید، آن‌ها به شما اجازه می‌دهند این کار را بکنید. هرکاری که دوست داشتید می‌توانید بکنید... .... ."

اما این اولین بار نبود که برند ترامپ تحت فشار بوده است. در اوایل سال، برند کفش Aquazzura، شکایتی علیه برند ترامپ به دلیل کپی کردن تمام جزئیات یکی از صندل‌هایش، تنظیم کرد. ترامپ همچنین مجبور شده بود تا ۲۰۰۰۰ مدل را از مشتریان مرجوع کند. او همچنین به این دلیل که طرفدار سیاست پدرش درخصوص مرخصی زایمان شهروندی است اما در شرکت خودش آن را اجرا نمی کند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

ایوانکا همچنان به حمایت از پدرش در کمپین انتخاباتی ادامه داد. در 8 نوامبر 2016، دونالد ترامپ با پیروزی خیره کننده ای که مانند بازتابی از رد سیاست های قانون اساسی توسط طبقه کارگر آمریکا شناخته می شد، به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد.

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

پس از انتخابات، ایوانکا و برادرانش دونالد و اریک، به همراه همسرش کوشنر به عنوان اعضای تیم انتقال ریاست جمهوری پدرش، معرفی شدند. پس از مراسم افتتاحیه ریاست جمهوری پدرش، ایوانکا و همسرش کوشنر که به عنوان مشاور ارشد کاخ سفید معرفی شده بودند، خانه ای در منطقه ی کالوراما واشنگتن دی سی خریداری کردند. منطقه ای که خانواده ی اوباما نیز پس از پایان دوران ریاست جمهوری به آن جا نقل مکان کرده اند.

در فوریه سال 2017، فروشگاه Nordstrom اعلام کرد که با توجه به فروش ضعیف برند ایوانکا، آن را حذف خواهد کرد. در پاسخ، ترامپ برای دفاع از دخترش در حساب توییتر رسمی خود و کاخ سفید توییتی را با این مضمون ارسال کرد: " با دخترم ایوانکا غیرمنصفانه برخورد شده است. او انسانی فوق العاده است و همیشه از من می خواهد تا کاری را که درست است، انجام بدهم. وحشتناکه!"

در ماه مارس سال 2017، ایوانکا، مشاور نزدیک رئیس جمهور، گفت که به یک کارمند بدون حقوق در کاخ سفید تبدیل خواهد شد. او در بیانیه ای گفت: "شنیده ام که برخی نگرانی دارند که من با توجه به صلاحدید شخصی ام به رئیس جمهور مشاوره می دهم در حالی که داوطلبانه با تمام قوانین اخلاقی موافق بوده ام. در عوض من به عنوان کارمند بدون حقوق در کاخ سفید خدمت خواهم کرد و مانند همه کارمندان فدرال تابع قوانین خواهم بود. در طی این پروسه من با وکیل کاخ سفید و همچنین وکیل خودم از نزدیک و با حسن نیت کار کردم تا ماهیت بی سابقه ی نقش ام در دستور کار قرار بگیرد."

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

زندگی شخصی ایوانکا ترامپ

ایوانکا در سال 2009 با جرارد کوشنر، کارآفرین و توسعه دهنده املاک ازدواج کرد. این زوج سه فرزند دارند که دخترشان آرابلا رز (متولد ژوئیه 2011) و پسرانشان جوزف فردریک (متولد اکتبر 2013) و تئودور جیمز کوشنر (متولد مارس 2016) هستند. ایوانکا برای ازدواج با همسرش به دین یهودیت ارتدکس گروید. او از رژیم غذایی کاشر پیروی کرده و شبات به جا می‌آورد.

8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

١- ایوانکا ترامپ یک تاجر، نویسنده، مانکن سابق و مادر سه فرزند است که توانست بی‌آبرویی پدرش در رابطه با بدرفتاری با زنان در طول تبلیغات انتخاباتی را بسیار هوشمندانه جمع کرده و تا حد زیادی حمایت زنان را برای رأی‌دادن به پدرش جلب کند.

٢- دوست خانوادگی و یکی از تاجران بزرگ آمریکا درباره ایوانکا بیان داشته: «من تصور می‌کنم که دونالد ترامپ واقعا به حرف‌های این دخترش گوش می‌دهد و دلیلش این نیست که او دختر خودش است، بلکه ایوانکا را به‌عنوان یک تاجر و معامله‌گر موفق و بسیار باهوش قبول دارد.»

٣- ایوانکا همیشه به دفاع از پدرش در خصوص رسوایی‌های جنسی پرداخت. همین موضوع باعث شد که بسیاری از طرفداران ایوانکا از وی آزرده‌خاطر شوند و برای نشان‌دادن ناراحتی خود، محصولات او را تحریم کردند. او در دوران رقابت‌های انتخاباتی به‌طور مستقیم در کمپین‌های تبلیغاتی دخالت نداشت، شاید به این دلیل که در طرف دیگر ماجرا نیز یکی از دوستان نزدیک وی قرار داشت.

٤- در ‌سال ۲۰۰۷ دونالد ترامپ عنوان کرد که آن‌قدر دخترش را دوست دارد که دلش می‌خواهد زنی مانند وی داشته باشد، اما ایوانکا این موضوع را یک شوخی دانسته و ادعا کرده که این گفته‌ها از علاقه پدرش به وی نشأت می‌گیرد. همچنین وی بارها ادعا کرده که پدرش دیدگاه مناسبی نسبت به زنان داشته و از آنها حمایت می‌کند و تصویری که رسانه‌ها از وی ساخته‌اند، کاملا غیرواقعی است.

٥- در سن ۱۵سالگی عکس ایوانکا روی جلد مجله «سونتین» به چاپ رسید و پس از آن به کار مدلینگ و تبلیغات در شرکت‌های فعال در حوزه مد مانند تامی هیلفیگر و ساسون جینز پرداخت. وی به سرعت در این زمینه پیشرفت کرده و خیلی زود به‌عنوان مدل در شرکت‌های معروف‌تری مانند ورساچی و تیری ماگلر مشغول به کار شد. در همان دوران تصاویری از وی روی مجلاتی مانند فوربس، گلف مگزین، اَونیوو، اِلی وهارپرز بازار نقش بسته بود.

ایوانکا ترامپ | امور سیاسی ایوانکا ترامپ | زندگی شخصی ایوانکا ترامپ | 8 نکته درباره ایوانکا ترامپ

٦- جارد کوشنر، شوهر ایوانکا ترامپ، از نظر ایوانکا شباهت بسیاری به پدرش دارد. او نیز یک کارآفرین موفق بوده و از دانشگاه‌ هاروارد فارغ‌التحصیل شده است. جارد فرزند یکی از غول‌های املاک ایالت نیوجرسی به نام چارلز کوشنر بوده و پدر او نیز همانند دونالد ترامپ از همان دوران نوجوانی پسرش را با دنیای تجارت آشنا کرده و حتی هنگامی که وی مشغول تحصیل در دانشگاه‌ هاروارد بود نیز، اسناد مالی شرکت‌های خود را برای وی می‌فرستاد تا به آنها رسیدگی کند. امروزه جارد کوشنر خود در حوزه املاک فعالیت چشمگیری داشته و مالک روزنامه «نیویورک آبزرور» (New York Observer) است.

٧- در ‌سال ۲۰۰۷، ایوانکا و جارد برای مذاکره در مورد همکاری بین شرکت‌های ترامپ و کوشنر در حوزه املاک با هم صحبت کرده و با هم یک ناهار کاری خوردند. تنها بعد از چندین دقیقه صحبت‌کردن، این دو حس کردند به هم علاقه‌مند شده‌اند و خیلی زود با هم نامزد شدند. ایوانکا نخستین قرار خود با جارد را «بهترین معامله‌ای که تاکنون کرده بودیم» عنوان می‌کند. این ملاقات تجاری نتایج بسیار خوبی برای هر دوی آنها در پی داشت اما مشکلاتی نیز بود که باید هرچه سریع‌تر آنها را از سر راه خود برمی‌داشتند.

٨- والدین جارد کوشنر یهودی‌های بسیار معتقدی بودند و زیاد علاقه نداشتند که پسرشان با یک دختر غیریهودی ازدواج کند حتی اگر به اندازه ایوانکا ترامپ نیز مشهور و ثروتمند باشد. اما ایوانکا و جارد بر ازدواجشان اصرار داشته و به برنامه‌ریزی‌های خود برای برپایی مراسم ازدواج ادامه می‌دادند. درنهایت ایوانکا با گرویدن به یهودیت در ‌سال ۲۰۰۹ مانع اصلی ازدواجش با جارد را از سر راه برداشته و موافقت والدین وی را به دست آورد.

  • منبع
  • همشهری آنلاین
  • سیمرغ

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید