امروز: سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 266499
۸۱۰
۱
۰
نسخه چاپی
رابطه جنسی

چرا مردان در رابطه جنسی احساس ناکامی می کنند

بدون شناخت تفاوت های موجود در نیازهای جنسی زن و مرد، مردان احساس ناکامی خواهند کرد. آن ها خواهان رابطه ی جنسی هستند ولی احساس می کنند که مجبورند همسرشان را نیز برای داشتن آن متقاعد کنند

چرا مردان در رابطه جنسی احساس ناکامی می کنند

چرا مردان در رابطه جنسی احساس ناکامی می کنند؟

بدون شناخت تفاوت های موجود در نیازهای جنسی زن و مرد، مردان احساس ناکامی خواهند کرد. آن ها خواهان رابطه ی جنسی هستند ولی احساس می کنند که مجبورند همسرشان را نیز برای داشتن آن متقاعد کنند. مردان نمی دانند که زنان نیز، به صورتی مشابه، ناکامی هایی را تجربه می نمایند. زنان، گرسنه ی توجه، محبت و رابطه صمیمانه هستند ولی به نظر می رسد که مردان علاقه ی چندانی به آن ندارند. زنان با مقایسه کردن حساسیت جنسی مردان با حساسیت های خودشان نسبت به احساس، عاطفه و رابطه صمیمانه، بهتر می توانند حساسیت همسرشان را درباره رابطه ی جنسی درک کنند.

تجربه دردناکی است، وقتی که یک زن می خواهد صحبت کند اما به کرات طرد می شود.

زنان به سادگی می توانند با این حساسیت ها ارتباط برقرار کنند. بدون درک درستی از تفاوت های زن و مرد و بدون استفاده از مهارت های پیشرفته برای ایجاد ارتباط موثر، عواطف مرد به درون غارِ وجودش عقب نشینی کرده و این می تواند برای زن بسیار دردناک باشد. در نتیجه بعد از مدتی، علاوه بر این که دیگر زن نیازهای وجودش را احساس نخواهد کرد، بلکه حتی در ارتباط با همسرش نیز احساس راحتی نخواهد داشت.

فقط هنگامی که یک زن بتواند مهارت های ارتباطی جدید را برای بیرون کشیدن همسرش از درون غار وجودش به کار ببرد، مرد می تواند مهارت های ابراز تمایل به همسرش را به کار بندد.

وقتی که ما تفاوت هایمان را درک کنیم متوجه خواهیم شد که نبایستی به منظور متقاعد کردن شریک جنسی مان برای داشتن رابطه ی جنسی یا عشق ورزی، تلاش کنیم؛ بلکه بایستی شریک جنسی مان را برای به کار بردن مهارت های ارتباطی پیشرفته حمایت کنیم. ما با عشق ورزی به آنها، آنان را متقاعد می سازیم که عشق مورد نیازمان را به ما بدهند.

بدون توجه به این مهارت ها، زوج ها بعد از سه تا چهار سال، به صورت خودکار، کشش و جذابیت بدنی ای را که در ابتدا احساس می کردند، از دست خواهند داد.

بیشتر بخوانید:

در رابطه ی جنسی چه زمان لذت زن، لذت مرد می شود؟

رابطه جنسی خاص و به یادماندنی از نظر زنان و مردان

تهیه کننده : عاطفه کریمی

منبع: مریخ و ونوس در اتاق خواب - دکتر جان گری

پایگاه خبری حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید