امروز: چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 267285
۷۸۲
۱
۰
نسخه چاپی
ریچارد کارلسون

100 کلید موفقیت در کار (1)

بسیاری از مردم آگاهانه خود را از شکوه و جلال سرور، سبکبالی، الهام بخشی، آسایش یا خوشحالی – بخصوص در محیط کار – محروم می کنند. از نظر من این بدترین نوع خود محروم سازی است

100 کلید موفقیت در کار (1)

پایگاه خبری حقوق نیوز

100 کلید موفقیت در کار

1- جرأت خوشحال شدن را داشته باشید

بسیاری از مردم آگاهانه خود را از شکوه و جلال سرور، سبکبالی، الهم بخشی، آسایش یا خوشحالی – بخصوص در محیط کار – محروم می کنند. از نظر من این بدترین نوع خود محروم سازی است. به نظر می رسد عده ی زیادی از مردم از اینکه یک رفتار در نظر دیگران از جمله همکاران، ارباب رجوع ها و کارفرمایان، شادمانه جلوه خواهد کرد، هراسانند. به علاوه، آنان فرض می کنند : کسی که آسوده (یا خوشحال) است، لابد سخت کوش نیست و منطق آنان، چنین است که اگر خوشحال به نظر بیایند، دیگران ممکن است بپندارند که ایشان از وضع موجود راضی هستند و بنابراین فاقد انگیزه ی لازم برای تعالی در کار یا حرکت لازم برای پیشرفت هستند. آنان بی گمان نمی توانند در محیطی رقابت آمیز دوام بیاورند.

شرکت های بزرگ اغلب مرا برای صحبت کردن درباره ی کاهش تنش و شاد زیستن، فرا می خوانند. در مواردی، شخصی که مرا برای برای سخنرانی دعوت کرده، با لحنی عصبی از من خواسته است که مبادا چنان باعث خوشحالی کارمندانش شوم که "زبر و زرنگی خود را از دست بدهند." شوخی نمی کنم.

در واقع موضوع طور دیگری است. خیلی مسخره است که گمان کنید هر شخص آرام و شاد، الزاماً فاقد انگیزه است. برعکس، افراد خوشحال تقریباً همیشه عاشق کاری که انجام می دهند، هستند. بارها بارها مشخص شده است که کسانی که عاشق کارشان هستند بشدت بر اثر ذوق دائمی پیش بردن و بهروری، خودانگیخته شده اند. آنان شنوندگانی خوب هستند و از میزان یادگیری عالی برخوردارند. به علاوه، کارمندانی شاد، بسیار خلاق، گیرا، جاذب و از افراد خوب گروه هستند.

از سوی دیگر، افراد ناراحت، اغلب بر اثر بدبختی یا تنش خود از پیشرفت بازمانده از موفقی به دور می مانند. حضور در اطراف اشخاص سخت گیر و عصبی کلافه کننده و کارکردن با آنان دشوار است. آنان هستند که فاقد انگیزه اند، زیرا تا حد زیادی بر اثر مشکلات خود، کمبود وقت و تنش ها از پا درآمده اند. افراد ناراحت اغلب احساس می کنند قربانی دیگران و شرایط کاری شان شده اند. برای آنان داشتن روحیه ی حل مشکل دشوار است، زیرا به نظر ایشان همه چیز تقصیر کسی دیگر است. به علاوه، اینان در اکثر مواقع افراد ضعیف گروه هستند، زیرا اغلب خودمحورند و ذهنشان درگیر موضوعات شخصی است. آنان دارای رفتاری تدافعی و تقریباً همیشه شنوندگانی ضعیف هستند. اگر موفق باشند، موفقیت شان علی رغم ناشادمانی آنان است، نه دلیل آن. در حقیقت اگر هر فرد ناشاد و عصبی بتواند بیاموزد که شادتر باشد، موفق تر خواهد شد.

یکی از اهداف من این است که شما را متقاعد سازم: خوب است خوشحال، مهربان، صبور، آسوده تر و بخشنده تر باشید. از لحاظ شخصی و تخصصی به نفع شماست. زبر و زرنگی خود را از دست نخواهید داد و لگدمال نخواهید شد. برعکس احساسی برخاسته از الهام و خلاقیت خواهید داشت و حتی به انجام کارهایی بیش از سهم همیشگی خود، تشویق می شوید. در حالیکه دیگران مشکلات را می بینند شما راه حل ها و فرصت ها را خواهید دید. همچنین به جای آنکه از پسرفت ها و شکست ها مایوس شوید، بنرمی و بسرعت به حال اول برگشته، ادامه خواهید داد. شما دارای انرژی اضافه خواهید بود. خواهید توانست در مرکز طوفان موثر باشید و چون خیلی منطقی و واقع بین خواهید بود، در اوقاتی که تیاز به تصمیم گیری های سخت باشد، چشم ها به شما دوخته خواهد شد.

اگر جرأت خوشحال شدن را داشته باشید، زندگی شما بی درنگ شروع به تغییر خواهد کرد. زندگی و کار شما معنای بیشتری خواهد یافت و ماجرایی استثنایی خواهد شد. دیگران به شما عشق خواهند ورزید و بدون شک در محیط کار، خیلی کمتر از کاه کوه خواهید ساخت.

بیشتر بخوانید:

100 کلید موفقیت در کار(قسمتهای دیگر)

منبع: 100 کلید موفقیت در کار - ریچارد کارلسون

پایگاه خبری حقوق نیوز - کسب و کار

    دیدگاه

    شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید