امروز: شنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
کد خبر: 270003
۴۶۸
۱
۰
نسخه چاپی
ریچارد کارلسون

100 کلید موفقیت در کار (10)

دلم می خواست می توانستم تصویری از دفتر کارم را در این کتاب بگنجانم. شادی بخش، جذاب، دوستانه و پر از آرامش است. در حقیقت، آنچنان در موقعیت شادی بخشی است که تا وقتی در آن هستید، تقریبا افسرده شدنغیر ممکن است. اکثر کسانی که آن جا به دیدارم می آیند، عاشق آن می شوند و ادعا می کنند که تقریبا همیشه هنگام ترک آن جا احساس بهتری دارند. با وجود این می توانم به شما اطمینان دهم که دفتر کارم تجملی نیست، و قطعا دکوراسیون گران قیمتی ندارد.

100 کلید موفقیت در کار (10)

پایگاه خبری حقوق نیوز

100 کلید موفقیت در کار

محیط کار خود را شادی بخش و دلنشین کنید

ماهی گرمسیری در تنگی شنا می کند، تصاویری از همسر و فرزندانم و تصاویر فراوانی که برای من نقاشی شده، در آن جا قرار دارند. تصاویر در قاب هایی هستند و هرچند ماه یکبار تعویض می شوند. آن تصاویری که جایشان پر می شود هیچ وقت دور انداخته نمی شوند، بلکه با افتخار در مجموعه ی من به نمایش گذاشته می شوند. هر هفته گل های تازه را به دفتر کارم می آورم و در گلدان می گذارم. آن ها زیبا و بسیار خوشبو هستند. قفسه ی کتاب های انباشته از بسیاری از کتاب های دوست داشتنی ام است، رو به روی پنچره یک آشیانه ی پرنده قرار دادم که دائما مورد استفاده ی پرندگان است. فرزندانم آنقدر لطف دارند که مقداری از عروسک های شانسی شان را به من داده اند و آن ها را با افتخار روی تاقچه ای در کنار خودم گذاشته ام. بین این ها یک اسب ماهی بنفش رنگ به نام خوشحال (هپی) سوگلی من است.

من می دانم که بیشتر مردم این امکان یا اجازه برای تغییر دفتر کارشان را به مرکز فرماندهی خوشحالی ندارند. و همچنین می دانم که دفتر کار من، با وجود این که برای خودم مناسب است، ممکن است برای دیگران مناسب نباشد یا دیگران آن را حتی ترجیح ندهند. کاملا درست و خوب است، ولی با وجود این، وقتی که من وارد محیط کار بسیاری دیگر از افراد می شوم، برداشت آنی من این است:«تعجبی ندارد که این شخص احساس تنش می کند.» بسیاری ادارات، کیوسک ها، مراکز شغلی، دفاتر کار خانگی و سایر محیط های کاری، افسرده کننده ی محض هستند. آن ها بی نمک، کسل کننده، تاریک و فاقد هرگونه خلاقیت می باشند. بسیاری از آن ها کاملا از هر نشانه ی زندگی، خوشحالی، سپاس گزاری، روابط یا طبیعت تهی هستند.

شادی بخش و دلنشین کردن محیط کار، شما را از تمام تنش هایتان رها نخواهد کرد و همچنین مهم ترین کاری نیست که می توانید برای توقف از کاه کوه ساختن در محیط کار انجام دهید، ولی شما بخشی عمده از وقت خود را در محل کارتان سپری می کنید. چرا ذره ای زمان، انرژی و پول صرف آن نکنید و آن را شادی بخش و دلنشین نسازید، حتی اگر آن شادی اندک باشد؟ هنگامی که به دفتر کارم نقل مکان کردم، فرش آنجا نزار، زشت و تیره بود. با چند صد دلار، یک فرش زیبای جدید خریدم که واقعا دوست داشتنی بود و راه رفتن بر آن احساسی خوب به فرد منتقل می کرد.

اگر برای حتی پنج سال در همان دفتر بمانم، روزی چند سنت بیشتر نمی شود. من معنقدم که تنها شخص در تمام ساختمان اداره ام هستم که به این ترتیب برای خودم سرمایه گذاری کرده ام. گاهی در خور تأمل است که چه قدر ارزش کمی برای خود قائل هستیم.

اگر قادر نیستید خودتان این کار را بکنید، شاید بنوانید از دیگری کمک بخواهید. از همسر، دوست، همکار، یا حتی یک کودک! از این که چه قدر آسان است متعجب خواهید شد. چندتا عکس، یک قالیچه با رنگ های شاد، کتاب های الهام بخش، گل های تازه، آکواریوم ماهی، نشانه هایی از طبیعت، و یا ترکیبی از این ها را امتحان کنید. متحیر خواهید شد که نقاشی کودکان می تواند روح شما را متعالی کند. اگر فرزندی ندارید، احتمالا کسی که با شما کار می کند آنقدر لطف دارد که یکی از آن نقاشی ها را در اختیارتان بگذارد. حتی اگر با ماشین یا کامیون کار می کنید، کارهای کوچکی هست که می توانید انجام دهید تا محیط کار خود را مکانی دلپذیرتر کنید.

یک بار شنیدم که استیو مارتین، هنرپیشه ی کمدی و با استعداد دنیای سینما داشت شوخی می کرد و می گفت که در حین نواختن بانجو (نوعی تار) چه قدر دشوار است که انسان افسرده باشد. او داشت راجع به مرگ و مصیبت آواز می خواند. همان طور که بانجو را می نواخت، معلوم بود که حق با اوست. چیزی در آن صوت خاص وجود دارد که با غم و اندوه متناقض است، صدای آن بسیار شادی بخش است. تا حدی، همین مطلب در مورد محیط کار شما نیز صادق است. خیلی دلپذیر است که در موقع وارد شدن در جایی که قرار است روز خود را در آن سپری کنید، حس خوبی داشته باشید. آن محیط را روشن، شادی بخش و دوستانه سازید، و با این کار وقتی وارد آن می شوید، خیلی دشوار می شود که همان حس به شما دست ندهد.

بیشتر بخوانید:

100 کلید موفقیت در کار (1)

100 کلید موفقیت در کار (2)

100 کلید موفقیت در کار (3)

100 کلید موفقیت در کار (4)

100 کلید موفقیت در کار (5)

100 کلید موفقیت در کار (6)

100 کلید موفقیت در کار (7)

100 کلید موفقیت در کار (8)

100 کلید موفقیت در کار (9)

تهیه کننده: محمدی

منبع: 100 کلید موفقیت در کار - ریچارد کارلسون

پایگاه خبری حقوق نیوز - گزیده کتاب

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید