امروز: دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۱ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 270104
۵۸۸
۱
۰
نسخه چاپی
ریچارد کارلسون

100 کلید موفقیت در کار (12)

مواقعی پیش می آید که اکثر ما احساس می کنیم قدر ما را نمی دانند، گویا کسی درک نمی کند ما چه قدر سخت کار می کنیم و چه قدر کوشا هستیم. این یکی از اندرزهای محبوب من است که اغلب از مردم تعریف منید و به آنان بگویید که چه قدر برای شما ارزشمند هستند. در سراسر این کتاب به طور پراکنده به این اندرز اشاره شده است. هرچند مواقعی هست که به نظر می رسد هیچ کس این اندرز را در حق ما اجرا نمی کند؛ زمانی که به نظر می رسد هیچ کس برای ما ارزش قائل نیست.

 100 کلید موفقیت در کار (12)

پایگاه خبری حقوق نیوز

100 کلید موفقیت در کار

خود را تحسین کنید

بعضی اوقات مهم است که کارتان را کنار بگذارید و خود را تحسین کنید. چند لحظه ای را صرف تعمق در مورد آن چه انجام داده اید. و در مورد طبیعت نیت ها و اعمالتان نمایید. نتایج کارهای خود را مرور کنید. راجع به این فکر کنید که چه سخت کار کرده اید و برای پیشبرد هدف هایتان و برای همکارانتان چه قدر مفید هستید.

علی رغم سادگی، این موضوع واقعا کمک می کند! من بارها این کار را کرده ام، و پی برده ام که این کار همه چیز را در جایگاه مناسب قرار می دهد. گاهی به من یادآوری می کند که چه قدر مشغول شده ام، و همین در من حس همدردی نسبت به اشخاص دیگری که مشغول هستند، ایجاد می کند. می توانم درک کنم که چرا مردم گاهی فراموش می کنند یا قادر نیستند قدرشناس باشند، آنان در کار و زندگی شان غرق شده اند.

گاهی ما آنچنان سریع پیش می رویم که فراموش می کنیم مکث کنیم و تأمل نماییم. ولی وقتی یک لحظه صبر می کنیم، می توانیم روشن بینی خود را مجددا به دست آوریم و بفهمیم که کاری ارزشمند در حق خود، خانواده خود، مردم، شغلمان و نوع بشر، انجام می دهیم. متوجه این نقش شدن از درون در واقع قدرتمند تر و رضایت بخش تر از شنیدن آن از دیگران است. در حقیقت، برای آن که احساس خوبی نسبت به خود و تلاش هایتان داشته باشید، باید قادر باشید از خود تعریف کنید و همکاری خود را از درون بشناسید و تصدیق نمایید.

تقریبا همه دوست دارند دیگران آنان را تحسین کنند. خوشایند هست، ولی نگذارید عدم وقوع آن شما را دلسرد کند یا بر شما اثری منفی بگذارد. تمجید دیگران هیچ گاه امری قطعی نیست، و آن را شرط خوشحالی دانستن واقعا عقیده ای بسیار بد است. کاری که می توانید بکنید این است که از خود تعریف کنید و خود را تحسین نمایید و نسبت به تعریف هایی که از خود می کنید صادق و خالص باشید. اگر دارید کاری را خوب انجام می دهید، بر زبان آورید. اگر ساعات طولانی کار می کنید، امتیازی برای خود قائل شوید. اگر زندگی را حتی برای یک نفر آسان تر می کنید یا برای جامعه کاری می کنید، پس دنیا به یمن وجود شما، مکانی بهتر است. شما مستحق سپاس هستید. اگر برای انجام چنین کاری وقت صرف کنید، به گمانم می پذیرید که انجام این عمل واقعا ارزشمند است.

بیشتر بخوانید:

100 کلید موفقیت در کار (1)

100 کلید موفقیت در کار (2)

100 کلید موفقیت در کار (3)

100 کلید موفقیت در کار (4)

100 کلید موفقیت در کار (5)

100 کلید موفقیت در کار (6)

100 کلید موفقیت در کار (7)

100 کلید موفقیت در کار (8)

100 کلید موفقیت در کار (9)

100 کلید موفقیت در کار (10)

تهیه کننده: محمدی

منبع: 100 کلید موفقیت در کار - ریچارد کارلسون

پایگاه خبری حقوق نیوز - گزیده کتاب

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید