امروز: چهارشنبه, ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
کد خبر: 266653
۳۷۸۶
۲
۰
نسخه چاپی

آدم های سمی چه کسانی هستند؟

فرد سمی فردی است که خواسته یا ناخواسته باعث آزار یا آسیب دیدن شماست. فرد سمی کسی است که می کوشد اعتماد به نفس و منزلت شما را به یغما برد یا درمسیر زهرآگین کردن اساس شخصیتی شما تلاش می کند

آدم های سمی چه کسانی هستند؟

فرد سمی فردی است که خواسته یا ناخواسته باعث آزار یا آسیب دیدن شماست.

تعریف افراد سمی

فرد سمی فردی است که خواسته یا ناخواسته باعث آزار یا آسیب دیدن شماست.

فرد سمی کسی است که می کوشد اعتماد به نفس و منزلت شما را به یغما برد یا درمسیر زهرآگین کردن اساس شخصیتی شما تلاش می کند. چنین فردی شما را خلع سلاح می کند تا مقاومت شما را خنثی سازد و بدین ترتیب می تواند از نظر ذهنی یا حتی جسمی شما را بیمار کند. افراد سمی حامیان شما در زندگی نیستند بلکه تنها وجوه منفی را در شما می بینند. آنها نسبت به شما حسود و مملو از غبطه هستند و از موقعیت های شما برآشفته می شوند. در اصل موفقیت های شما باعث خشم آنان می شود. اعتماد به نفس ضعیفشان و حس بی کفایتی شان در مقابل شما، باعث می شود در بی اثر و بی اهمیت جلوه دادن تلاش های شما بکوشند تا بدین‌گونه بهتر بتوانند با شکست های خود کنار بیایند. توجه داشته باشید همان‌گونه که سم‌پاشی‌های آنها به شکل های متفاوت جلوه می کند، اهداف خود را هم به روش های مختلفی پیش می برند.

فرد سمی می تواند متعلق به هر گروه اجتماعی، جایگاه اقتصادی، رده‌ی سنی، فرهنگ، مذهب، مرتبه ی تحصیلی یا فرهنگی باشد. او حتی می تواند فردی باهوش باشد. افراد سمی می توانند در هر حوزه ای از زندگی شما وجود داشته باشند، به این معنی که ممکن است در زندگی خانوادگی یا حوزه ی کاری شما حضور داشته باشند. بسیاری از آنها در مقابل رویتان نیز با شما تلخ و کوبنده رفتار می کنند، در حالی که بسیاری از آنان ممکن است به شما لبخند بزنند و با شما مهربان باشند. ولی ممکن است پشت سرتان حرف بزنند یا کارهای ناروا بکنند. دسته ای از آنان در برخوردهای ظاهری با شما مثبت و خوش سخن اند و جملات محبت‌آمیز به شما می گویند، در حالی که در درونشان از آتش حسادت و بخل می سوزند.

ما از فیلسوف کبیر چینی، کنفسیوس که آموخته هایش تاثیری شگرف در امپراتوری چین و تمدن شرق آسیا داشت می توانیم چیزهای فراوانی بیاموزیم. در قرن پنجم قبل از میلاد او این عبارت مجمل را بیان کرد: «زمانی که دوستان شما متظاهر، متملق یا فرصت‌طلب هستند، در واقع دوست نیستند بلکه نهایتاً برای شما زیانبارند.» این یکی از تعاریف فرد سمی است.

مانند بسیاری دیگر از گفته ای کنفسیوس، این گفته اش نیز در مورد دنیای امروز مصداق دارد. افراد سمی در 2500 سال پیش مضر بودند و امروز نیز در همه ی جنبه های زندگی مان زیانبارند.

منبع: آدم‌های سمی: چگونه نقش آدم‌های سمی را در زندگیتان شناسایی، کنترل و خنثی کنید- لیلیان گلاس

  • منبع
  • حقوق نیوز

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید