امروز: پنج شنبه, ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۰۵ اوت ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 277414
۴۱
۱
۰
نسخه چاپی

کاشت ناخن | عوارض کاشت ناخن را جدی بگیرید!

کاشت ناخن گاهی تنها و آخرین راه برای رهایی از شر ناخن های بدفرم است اما همین کاشت ناخن باید تحت نظر فردی که آموزش کامل دیده انجام گردد تا کمترین آسیب به فرد وارد شود.

صدمات کاشت ناخن

صدمات کاشت ناخن

کاشت ناخن زیبایی های خود را دارد اما باید بدانید هیچ روش زیبایی بدون خطر و بدون عوارض نیست، چرا که در این روش از مواد شیمیایی استفاده می شود که برای ناخن می تواند بسیار مضر باشد.

کاشت و نگهداری از ناخن‌های کاشت شده نسبت به ناخن‌های واقعی خطرات و عوارضی در پی دارد که شامل موارد زیر است:

1. واکنش آلرژیک و بروز حساسیت

مواد شیمیایی مورداستفاده برای کاشت ناخن یا برداشتن و از بین بردن کاشت ناخن می‌توانند پوست شما را تحریک کنند.

هنگام بروز حساسیت یا واکنش آلرژیک ممکن است شما قرمزی، چرک یا تورم در اطراف ناخن‌های خود را مشاهده کنید.

2. افزایش احتمال ابتلا به اگزما

استفاده از محصولات کاشت ناخن و چسب های ناخن های مصنوعی می تواند زمینه ساز بروز اگزمای تماسی باشد. این نوع اگزما ممکن است در بیشتر موارد نوک انگشتان یا هر ناحیه دیگری که با ناخن مصنوعی در تماس باشد، مثل چشم ها و لب ها را درگیر کند. معمولا اگزمای تماسی ناشی از این ترکیبات 48 تا 96 ساعت بعد از کاشت ناخن با علائمی مانند سرخی پوست و ضایعات خارش دارد و تاول بروز می کند. البته لاک ناخن هم می تواند مسبب این قضیه باشد و باید به این موضوع توجه کرد

3. افزایش احتمال قارچ و عفونت

در برخی خانم ها به دنبال کاشت، ناخن زرد، قهوه ای و بعد سبز می شود. دلیل این مساله رشد و تکثیر قارچ های میکروسکوپی است که از کراتین تغذیه می کنند. کراتین بخش سخت ناخن است، اما به دنبال کاشت مرتب ناخن و استفاده از چسب کراتین نازک و ضعیف می شود و مقاومت خود را در برابر قارچ ها از دست می دهد. عفونت قارچی ناخن به شدت واگیردار است و از یک نقطه از بدن به سرعت منتقل می شود و می تواند پوست مو را هم درگیر کند. حتی این احتمال وجود دارد که این عفونت اطرافیان فرد را هم درگیر کند. حتی این احتمال وجود دارد که این عفونت اطرافیان فرد را هم درگیر کند. درمان عفونت قارچی سخت و طولانی مدت است. درمان ها شامل چند بخش است و حدود 18 ماه طول می کشد.

4. ناخن‌های ضعیف و شکننده

برای از بین بردن ناخن‌های کاشت شده با اکریلیک یا ژل، انگشتان شما را به مدت 10 دقیقه یا بیشتر در استون خیس می‌کنند. این ماده شیمیایی ناخن‌های طبیعی شما را بسیار خشک و شکننده می‌کند و می‌تواند پوست را دچار التهاب کند.

درنتیجه هنگامی‌که ناخن‌های کاشت شده شما باید برداشته شوند، ناخن‌های طبیعی بسیار نازک، شکننده و ضعیف می‌شوند.

5. افزایش احتمال عفونت باکتریایی

عفونت باکتریایی هم می تواند زیر ناخن مصنوعی رشد کند. رنگ این نوع عفونت سبز است و زیر ناخن های طبیعی بلند هم ممکن بروز کند، اما با نفوذ آب داخل ناخن مصنوعی احتمال آن بالاتر می رود.

6. افزایش احتمال بروز سرطان پوست

در چند ماه گذشته دو نمونه سرطان پوست مرتبط با کاشت ناخن در انگلیس، گزارش شده است که متخصصان پوست دلیل این مسئله را استفاده از اشعه UV دانسته اند.

اشعه UV به منظور محکم شدن مواد ناخن مصنوعی روی ناخن های طبیعی به کار می رود. به همین علت متخصصان پوست تاکید دارند افرادی که کاشت ناخن انجام می دهند، باید به طور مرتب زیر نظر پزشک پوست باشند.

جدا از عوارضی که تا این قسمت به آن ها پرداخته ایم، لازم است به عوارض کلی و شایع تر نیز اشاره کنیم:

• تغییر رنگ ناخن

• التهاب دور ناخن

• عفونت های قارچی

• اگزمای تماسی

• نرم شدن ناخن ها

• ایجاد ترک و شکاف در ناخن

نکته آخر: شما می توانید با مراقبت های لازم از آسیب های احتمالی ناخن های خود جلوگیری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب تقویت ناخن را مطالعه کنید.

  • منبع
  • واسط کالا
  • الو دکتر
  • ایران دخت

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید