امروز: پنج شنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 265703
۴۷۳۳
۲
۰
نسخه چاپی
رابطه جنسی

21 توصیه کاربردی برای داشتن رابطه جنسی عالی

رابطه جنسی یکی از مهمترین ابعاد ارتباطی میان زنان و مردان می باشد که کیفیت آن در کیفیت کل ارتباط تاثیر بسزایی دارد بطوری که تحقیقات نشان می دهند که امروزه علت اکثر طلاق ها بین زوجین، نداشتن رابطه جنسی لذت بخش و کامل است که پیامد های بسیار مخربی را در پی خواهد داشت.

رابطه جنسی

رابطه جنسی یکی از مهمترین ابعاد ارتباطی میان زنان و مردان می باشد که کیفیت آن در کیفیت کل ارتباط تاثیر بسزایی دارد بطوری که تحقیقات نشان می دهند که امروزه علت اکثر طلاق ها بین زوجین، نداشتن رابطه جنسی لذت بخش و کامل است که پیامد های بسیار مخربی را در پی خواهد داشت.

در نوشتار زیر 21 توصیه کاربردی برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش برای خوانندگان آورده شده است.

1. به یگدیگر خیره شوید

دفعه بعدی که شهوت بین‌ شما و همسرتان زیاد شد، لحظه‌ای وقت بگذارید و عمیق به چشمان همدیگر نگاه کنید، انگار می‌خواهید به روح و عمیق وجود هم نگاه کنید. این کار تاثیر شگرفی بر رابطه‌تان می‌گذارد.

لحظه‌ای وقت گذاشته، دستتان را روی قلب همسرتان گذاشته، او هم دستش را روی قلب شما بگذارد و به هم خیره نگاه کنید و ۱۰ نفس عمیق بکشید. اینکار رابطه جنسی را به تجربه‌ای بسیار لذت‌بخش‌تر برایتان تبدیل خواهد کرد و باعث می‌شود به هم نزدیک‌تر شوید.

2. رویاپردازی کنید

مغز مهمترین نقش را در رابطه جنسی دارد؛ لذا در هنگام رابطه جنسی رویاپردازی کنید. به عنوان مثال سعی کنید رابطه ی حسی عاشقانه ای بین خود و همسر یا شریکتان تصور کنید. به رابطه های جنسی عاشقانه ای که در گذشته داشتید فکر کنید و آنها را در ذهنتان بازسازی کنید.

3. مدیتیشن کنید

با توجه به اینکه زندگی های امروزی با مشغله های فراوانی همراه است و زوج ها باید در طول روز به مسائل مختلفی فکر کنند، لذا توصیه می شود برای خالی کردن مغز از افکار مزاحم پیش رابطه ی جنسی برای دقایقی مدیتیشن کنید تا با ذهنی آرام و فارغ از دغدغه های روزمره به رابطه ی جنسی بپردازید.

4. خاطرات جنسی خود را مرور کنید

پیش از آغاز رابطه جنسی به مرور خاطرات بویژه خاطراتی که از روابط جنسی خود دارید، بپردازید. این خاطرات ذهن شما را برای ورود به یک رابطه ی جنسی لذت بخش آماده می کنند.

5. درباره خواسته های جنسی خود صحبت کنید

درباره خواسته ها و فانتزی های جنسی خود با شریک جنسی تان صحبت کنید. بسیاری از زوج ها بویژه خانم ها معمولا انتظارات خود در رابطه ی جنسی را پنهان کرده و در مورد آن صحبت نمی کنند، در حالی که صحبت کردن از تمایلات جنسی باعث می گردد تا شریک جنسی در طول رابطه بر تمایلات بیان شده تمرکز کند تا لذت بیشتری را در رابطه ایجاد نماید.

صحبت کردن درمورد این موضوعات صمیمیت بین شما را بیشتر کرده و اگر تصور کنیم که همسرتان بخشی از فانتزی‌های شما باشد، شنیدن این حرف‌ها حس اعتماد به‌ نفس هر دو شما را بالا خواهد برد. اعتماد به‌ نفس مستقیماً با جذابیت جنسی در ارتباط است، به همین دلیل حس شما نسبت به همدیگر هم تقویت خواهد شد.

حرف زدن با همسرتان حین رابطه‌ جنسی نیز یکی از جنبه‌های مهم در تقویت ارگاسمتان است. وقتی خواسته‌ها و نیازهای جنسی خود را با همسرتان مطرح می‌کنید، برای شما و همسرتان رسیدن به اوج لذت آسان‌تر خواهد شد. حرف زدن درمورد چیزهایی که هر دوی شما در رابطه‌جنسی می‌خواهید، پیوند جنسی بین شما را هیجان‌انگیز‌تر و قوی‌تر خواهد کرد. معمولاً این زنان هستند که مکالمه را شروع می‌کنند. بهتر است اینگونه مسائل را با زبانی نرم و لطیف و غیرمستقیم با همسرتان بیان کنید.

6. پیش‌ نوازی طولانی‌ داشته باشید

با گذشت زمان رابطه ی جنسی بین زوج ها به عملی اتوماتیک وار تبدیل می شود و آنها در بسیاری موارد بدون پیش نوازی به ارگاسم نهایی می اندیشند در حالی که پیش نوازی بویژه برای خانم ها مرحله ی بسیار مهم و حساسی در رابطه جنسی می باشد که ذهن و بدن آنها را برای این رابطه آماده می کند.

متاسفانه برخی از آقایان تصور دارند که در عرض 4 یا 5 دقیقه معاشقه کافیست، منتها سخت در اشتباهند. حداقل زمانی که می شود برای معاشقه تبیین کرد 30 دقیقه است که در این مدت همسرتان برانگیخته می شود و لذت بسیاری از رابطه با شما می برد و علاوه بر ان امادگی دخول را بیش از پیش دارد (اگر معاشقه شما بیش از 30 دقیقه باشد که چه بهتر، کیفیت معاشقه و زمان ان بستگی به عشق و علاقه میان شما دارد.)

7. در آغوش هم دراز بکشید

در آغوش گرفتن یکدیگر پیش ار رابطه جنسی باعث ترشح هورمون اُکسی‌توسین در بدن ترشح می شود که این هورمون حس صمیمیت را با همسرتان تقویت می‌کند.

رابطه جنسی

8. به خودتان استرس وارد نکنید

اضطراب مخرب‌ترین چیز در عملکرد جنسی است. هرچه بیشتر نسبت به ارگاسم ترس و اضطراب داشته باشید، ارگاسم شما زودتر فرا می‌رسد. باید با متمرکز شدن روی واکنش همسرتان به حرکات خود، حواستان را پرت کنید.

9. بیان تخیلات جنسی

داشتن تحیلات جنسی راهی عالی برای به حداکثر رساندن ارگاسم است. این یک واقعیت اثبات‌ شده است که برای هر فردی داشتن افکار و تخیلات جنسی خصوصی در روابط‌جنسی خود با همسرشان، کاملاً طبیعی است. جدا از داشتن تخیلات قوی جنسی، می‌توانید صحنه‌ هایی را با همسرتان نقش بازی کنید. به این ترتیب، نه تنها تخیلاتتان را به واقعیت تبدیل می‌کنید، بلکه از رسیدن به اوج لذت جنسی هم لذت خواهید برد.

10. بوسیدن قسمت های حساس

ممکن است عده ی زیادی از اقایان از نقاط حساس زنان فقط لب، سینه و کلیتوریس را بشناسند، اما در واقع اینها تعداد ناچیزی از این نقاط هستند که همسرتان را دگرگون می کند، اگر بخواهید لذت رابطه را برای خودتان و همسرتان دو چندان تقدیم کنید، باید به نقاط حساس دیگر توجه نمائید. این نقاط می تواند: موهای سر، نرمه گوش، گردن، کمر، مچ دستان، بازو، نواحی زیر بغل، زانوها، داخل رانها، باسن و پشت رانها، باشد.

11. نوازش و بازی با موهای همسر

نوازش کردن مو هم برای زنان و هم مردان عملی لذت بخش است که در تحریک جنسی نیز می تواند بسیار موثر باشد.

12. تمیزی و نظافت بدن

بدنتان را تمیز نگه دارید و اگر بدنتان بو می دهد حتماً از پودر یا اسپری استفاده کنید. قبل از رابطه جنسی یک دوش سریع بگیرید و هم بدنتان را خوب تمیز کنید. تمیزی بدن به ویژه برای خانم ها اهمیت زیادی دارد و اگر بدنتان اینطور نباشد حتی ممکن است از رابطه جنسی کردن با شما خودداری کنند. كارهايی مانند خوشبو كردن دهان، ازاله موهای زائد و عطر زدن از جمله دیگر کارها برای تمیزی و ایجاد حس بهتر در شریک جنسی است.

13. عدم عجله در رابطه جنسی تناسلی

انجام دخول در رابطه جنسی آخرین مرحله عشق بازی است و فقط زمانی باید زمانی انجام دهید که می خواهید لذت را به اوج خود برسانید. انجام زود هنگام رابطه جنسی تناسلی، تحریک خانم ها را کم می کند. همچنین می تواند برایشان دردناک باشد.

14. سوال از شریک جنسی در مورد احساساتش

سعی کنید در طول رابطه جنسی حالات و عکس العمل های تن و چهره همسر خود را در نظر داشته باشید و از او در مورد احساسش نسبت به موقعیت حاضر سوال کنید.

رابطه جنسی

15. ماساژ دادن نقاط حساس بدن زن

سر و موهای سر، صورت و چشم و گونه، همچنین؛ گردن، سینه و پستان ها، نوک پستان ها (که نقاط بسیار تحریک پذیری هستند که اگر به آرامی ماساژ داده شود، برای زن بسیار ذلت بخش خواهد بود.) همچنین شکم، ناحیه زیر شکم، روی واژن (قسمت واژینال و کلیتوریس را بهتر از با دستکش و مواد لیزکننده ماساژ دهید. این امر سبب رعایت بهداشت و افزایش لذت برای هردو طرف است.) کناره های کلیتوریس، کلیتوریس، ران، ساق پا، کف پا و بازو و دستان و باسن، که می توانید این نواحی را برای ماساژ انتخاب کنید.

16. تحریک نقطه جی در زنان

نقطه جی؛ همه خانمها در ديواره قدامی واژن، بخش حساس و تحريك پذيری به نام نقطه جی دارند. با تحریک این نقطه می توانید همسرتان را به ارگاسم برسانید.

17. دراز کشیدن پس از رابطه جنسی

پس از انجام رابطه ی جنسی کنار شریک جنسی خود دراز بکشید و با نوازش وی نشان دهید که پس از پایان هیجانات جنسی نیز، همچنان نسبت به او احساسات عمیقی دارید.

18. پیش از رابطه جنسی مجادله نکنید

بحث و جدل بین زوج ها مخصوصاً بعد از چند سال اول ازدواج که دو طرف تازگی خود را برای هم از دست می دهند مسئله ای عادی است اما این بحث ها و مشاجرات قبل از رابطه جنسی همه چیز را بد تر خواهد کرد. به عبارت دیگر اگر مشاجره ای کرده اید به فکر رابطه به بهانه آشتی نباشید چون شاید به نظر برسد که هر دوی شما آن مشاجرات را فراموش کرده اید اما باز هم ممکن است جایی در مغز شما یا همسرتان بخشی از آن باقی مانده باشد و میل و انگیزه شاد کردن خود و همسرتان را از دست بدهید.

19. خودارضایی نکنید

برخی افراد برای این که به گمان خودشان مدت ارتباطشان را طولانی تر کرده باشند یا عمل انزال را به تاخیر اندازند، قبل از رابطه، خودارضایی می کنند. اما این کار می تواند نتیجه عکس بدهد و نعوظ پیش یا حین رابطه بدرستی صورت نگیرد.

20. از الگوی همیشگیتان پیروی نکنید

نداشتن خلاقیت و نوآوری در رابطه جنسی، شور و اشتیاق و عشقی را که بینتان وجود دارد روز به روز کمتر می کند. وقتی رابطه جنسی برایتان به شکل عادت یا عملی ماشینی درآید، میل جنسی در هر دوی شما به تدریج کم خواهد شد. هیچ ایرادی ندارد؛ شما زن و شوهرید و یکی از عواملی که باعث می شود زوجین به فکر روابط خارج از زناشویی نیفتند همین است که از رابطه با همسرشان چنان که دوست دارند لذت ببرند. بدین منظور، سعی کنید از حالت ها و مکان های جدید استفاده کنید، خیال پردازی های همدیگر را برآورده کنید و برای حفظ شور و عشق بین خودتان، وضعیت های متفاوت را امتحان کنید.

رابطه جنسی

21. نوشیدنی الکلی نخورید و سیگار نکشید

ثابت شده که هم سیگار و هم نوشیدنی های الکلی موجب کاهش میل جنسی می شوند. کشیدن سیگار جریان خون در بدن را سخت کرده، از آنجا که تحریک جنسی به آن وابسته است، برای بهتر کردن زندگی جنسی خودتان هم که شده باید از آن دوری کنید. با اینکه برخی افراد تصور می کنند مشروبات الکلی تحریک کننده هستند، از نوشیدن آن نیز باید پرهیز کنید چون این نوشیدنی ها کارایی جنسی را پایین می آورد. اگر قبل از رابطه میل به خوردن دارید میوه و سبزیجات بخورید که قدرت باروری را بالا می برد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید