امروز: دوشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۲۹ صفر ۱۴۴۴ قمری و ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
کد خبر: 263615
۱۵۴۲
۱
۰
نسخه چاپی
تایلند

راهب بودایی پس از نبش قبر لبخند بر لب داشت

طرفداران لوآنگ پور پیان پس از نبش قبر وی از عدم پوسیدگی جسدش شگفت زده شدند. این در حالی است که به گفته آنها به نظر می رسد این راهب بودایی «لبخند» بر لب دارد

نبش قبر این راهب بودایی که روز ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) در سن ۹۲ سالگی در بانکوک درگذشت بنا به رسمی سنتی صورت گرفت. او که اصالتا کامبوجی بود لوآنگ پور پیان نام داشت و اکثر سالهای حیات خود را نزد مرشد معنوی خود در مرکز تایلند گذرانده بود.

طرفداران لوآنگ پور پیان پس از نبش قبر وی از عدم پوسیدگی جسدش شگفت زده شدند. این در حالی است که به گفته آنها به نظر می رسد این راهب بودایی «لبخند» بر لب دارد.

تصاویری از جسد او توسط افراد حاضر و علاقمندانش در محل نبش قبر به ثبت رسیده است. هواداران لوآنگ پور پیان بنا به سنت و با هدف پوشاندن ردای پاکیزه و جدید دست به نبش قبر او زدند.

بنا به گزارش رسانه های محلی جسد این راهب بودایی دو ماه پس از تدفین مانند جسد فردی بوده که تنها ۳۶ ساعت پیش به خاک سپرده شده است.

علاقمندان به لوآنگ پور پیان آرامش ظاهری او را نشانه «رستگاری» وی ارزیابی کرده اند. آنها تا زمان آخرین مراسم خاکسپاری که در صدمین روز درگذشت او برگزار خواهد شد برای او آمرزش طلب خواهند کرد.

انتهای پیام

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید