امروز: پنج شنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ میلادی
کد خبر: 268010
۶۳۳
۱
۱
نسخه چاپی

زبان بدن و زنان عاشق

حتی در عهد باستان نیز مردم معتقد بودند باید به حالات بدن زنان توجه کنید تا کشف کنید او به شما علاقه مند است یا خیر. بر خلاف مردان که بیش از 10 یا 15 علامت برای نشان دادن علاقه خود ندارند، زنان بیش از 50 ژست دارند که برای نشان دادن علاقه خود از آنها استفاده می کنند. در این مقاله مهمترین ژست ها را به شما آموزش می دهیم

زبان بدن و زنان عاشق

زبان بدن زنی که عاشق است

تحقیقات روانشناسان ثابت کرده است که انسانها بخشی از پیام‌های ناخودآگاهشان را از طریق زبان بدنشان انتقال می‌دهند. در واقع شخص منتقل کننده پیام ممکن است از آنچه از طریق لحن صدا و حرکات بدنش به مخاطب منتقل می‌شود ناآگاه باشد.

اگر شما از لحاظ احساسی جذب زنی شده باشید، بسیار کنجکاو خواهید بود تا احساس او را نیز نسبت به خودتان بدانید و دانستن زبان بدن زنان عاشق در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

حتی در عهد باستان نیز مردم معتقد بودند باید به حالات بدن زنان توجه کنید تا کشف کنید او به شما علاقه مند است یا خیر. بر خلاف مردان که بیش از 10 یا 15 علامت برای نشان دادن علاقه خود ندارند، زنان بیش از 50 ژست دارند که برای نشان دادن علاقه خود از آنها استفاده می کنند.

1- بالا رفتن ابروها

این حالت در موقعیت های مختلفی به کار می رود، اما در اکثر مواقع، نشانه خوبی است. وقتی بالا رفتن ابروها با لبخند و سر تکان دادن همراه باشد، به معنای آن است که با صحبت های شما موافق است حتی اگر فقط به خاطر آن باشد که گوینده اش شما هستید. زنان ابروهای خود را بعد از ارتباط چشمی هم بالا می اندازند تا نشان دهند آنچه می بینند را می پسندند.

2- لب های ناآرام

اگر در هنگام فکر کردن یا گوش دادن به صحبتهای شما لبهای خود را میجود، میخواهد توجه شما را جلب کند و بنابراین، احتمالا به شما علاقهمند است.

3- لبخندها

اگر دیدید دختری لبخند حاکی از خجالت می‌زند و بعد بلافاصله بعد از این که شما سریع متوجه نگاه گذرایش شدید نگاهش را به پایین انداخت، می‌توانید با اطمینان تصدیق کنید که آن دختر مجذوب شما شده است. وقتی یک دختر هنگام صحبت با شما لبخند می‌زند، وقتی چیز خنده‌داری می‌گویید یا با او شوخی می‌کنید می‌خندد، وقتی آنچه که می‌گویید چندان هم خنده دار نیست باز هم می‌خندد، همه اینها معنای خوبی دارد. اگر فرد مذکور واقعاً عاشق شما باشد، خنده های او به سرعت محو نخواهد شد.

4- اتساع مردمک چشم

هم در مردان و هم در زنان، هنگامی که فرد با شخص مورد علاقه اش در حال صحبت باشد، مردمک چشمش باز می شود. این پدیده زمانی بهتر ظاهر می شود که در محیط روشن قرار داشته باشید؛ وگرنه قرار گرفتن در محیط تاریک به طور طبیعی موجب اتساع مردمک می شود.

5- پلک زدن بیش از حد

زنی که به شما علاقه مند باشد، هنگام مواجهه با شما کمی سریعتر از حالت معمول پلک می زند.

6- بازی با موها

زنی که با دست موهایش را به پشت سر می‌اندازد تلویحاً می‌گوید: «به من نگاه کنید، من احساس اطمینان، شادمانی و سلامتی می‌کنم». این حرکت نشان دادن گردن از نظر بیولوژیکی باعث ترشح هورمونها در زنان می‌شود و به آنها حس خوبی می‌دهد. به همین علت این کار به صورت ناخودآگاه انجام داده خواهد شد. همچنین وقتی یک زن حرکات ملایمی مثل کشیدن انگشتهایش به آرامی داخل یک رشته مو یا بدون فکر پیچیدن این رشته مو به دور انگشتانش انجام می‌دهد، این‌ها نشانه‌ای هستند مبنی بر این که او به شما علاقمند است.

زبان بدن و زنان عاشق

7- لب‌ها

وقتی صحبت از یادگیری درک زبان بدن زنان عاشق می‌شود، این یکی از مرتبط‌‌‌‌ترین‌ موارد است. اگر زنی لب‌هایش را هر چند دقیقه یک بار خیس کند، یا این کار را از روی عادت انجام می‌دهد و یا این که مشتاق است که نظر شما را نسبت به لب‌هایش جلب کند. اگر زنی لب‌هایش را می‌جود ممکن است گاهی ناشی از استرس فرد باشد و یا اینکه به طور غیرمستقیم و ناخودآگاه قصد جلب توجه شما را دارد.

8- لمس اشیاء

عقیده بر این است که آدم‌ها معمولا احساسات و عواطف درونی‌شان را به اشیاء خارجی انتقال می‌دهند. بنابراین، با نوازش کردن پایه‌ی یک لیوان، یک دختر از زبان بدنش استفاده می‌کند برای این که تلویحا بگوید "مرا نوازش کن". البته این علامت‌ها نباید با آن نشانه‌های حاکی از آشفتگی اشتباه گرفته شوند که نشان می‌دهند آن دختر حواسش جای دیگری است، در هنگام آشفتگی حرکات متلاطم و تند خواهد بود.

9- نزدیکی و تعیین موقعیت

وقتی کسی علاقمند به شما باشد نسبت به زمانی که با دیگران است فاصله شخصی کمتری را حفظ خواهد کرد. این کار ناخودآگاه روی می‌دهد و فرد مذکور دوست دارد فاصله خود با شما را مدام کمتر کند. لازم به ذکر است که انتظار نداشته باشید اگر رابطه شما هنوز تصمیمی نیست این نزدیکی به صورت اغراق آمیزی رخ دهد. بلکه همین که فرد سعی می‌کند اطراف شما باشد و به بهانه‌هایی در کنار شما حضور یابد این مورد یک سیگنال واضح از جانب ناخودآگاه اوست. همچنین دختری که هنگام گوش دادن یا صحبت کردن با شما به جلو متمایل می‌شود یا پاها و زانویشان را به سمت شما می‌چرخاند، این علامت یعنی این که من دارم به این شخص توجه می‌کنم. وقتی شانه‌هایش موازی شانه‌های شماست و پاهایش به سمت شما اشاره می‌کند یک نشانه قدرتمند از زبان بدن او و ضمیر ناخودآگاه است که باید به آن توجه کنید.

10- به انگشتان او توجه کنید

زنانی که به شما علاقه مند باشند، از انگشتانشان برای به حرکت در آوردن جواهراتی که دارند، یا بازی با عینکشان استفاده می کنند. وقتی یک زن در اطراف کسی که به او علاقه مند است قرار داشته باشد، ضربان قلبش سریعتر می شد. این باعث می شود او احساس هیجان عصبی کند. برای خروج از این تنش، حلقه ای که دستش هست را پیچ و تاب می دهد، با گوشواره هایش بازی می کند، یا گردنبندش را می کشد و رها می کند. همچنین ممکن است پاهایش را مدام تکان دهد تا از شر این انرژی اضافه خلاص شود.

وقتی یک دختر با بینی اش بازی می کند، معمولا تلاش می کند آن را پنهان کند، اما شما باید به او بگویید که بینی اش زیباست. این کار موانع روانشناختی را از سر راه بر می دارد و شما و شریکتان را در سطح بالاتری از صمیمیت قرار می دهد.

11- حرکات آیینه‌ای

در مورد زبان بدن زنان عاشق گفته می‌شود اکثر زنانی که به یک مرد علاقمند هستند ناخودآگاه حرکات او را تقلید خواهند کرد. برای مثال اگر شما یک جرعه از نوشیدنی‌تان سر بکشید و او هم بلافاصله همین کار را بکند. حرکات آینه‌ای نشان خواهد داد که شما و آن زن با هم سازگار هستید و می‌توانید در رابطه‌تان با او به صمیمیت فزاینده‌ای برسید. با وجود این، نبود حرکات آینه‌ای نمی‌تواند دال بر نبود توجه باشد.

12- تماس فیزیکی

اگر می‌خواهید بدانید چگونه زبان بدن زنان عاشق را درک کنید، می‌توانید از طریق معنی تماس فیزیکی زنان این کار را یاد بگیرید. بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که تماس فیزیکی می‌تواند محبت، اعتماد، و توجه به وجود بیاورد. به عنوان مثال، یک زن به شما اجازه می‌دهد دست یا پای‌تان با او برخورد داشته باشد. این معنی خوبی دارد. یک زن خودش شما را لمس می‌کند (هل دادن از سر شوخی، تماس ملایم) این معنی خوبی دارد.

13- به پاهایش توجه کنید

زنی که به شما علاقه مند باشد در مقابل شما پاهایش را روی هم می اندازد. اگر پای بالایی به سمت شما باشد، علامت ویژه و خوبی است.

14- شور و هیجان

شور و هیجان نشان دهنده‌ی خوشحالی و حتی تحریک شدگی است، به عنوان مثال، هنگام ملاقات با شما، صاف می‌نشیند و سعی می‌کند دقیق‌تر شود. هنگام صحبت با شما با شور و حرارت حرف می‌زند و سرعت گفت‌وگو و شدت صدای او به آرامی افزایش می‌یابد، این نشانه‌ی خوبی است. همچنین بیشتر زنان، وقتی که به مردی علاقمند باشند چهره‌شان سرزنده‌تر و برانگیخته‌تر می‌شود.

15- نگاه

یک تماس چشمی عادی نشان دهنده‌ی توجه و تعهد است. به عنوان مثال، اگر یک زن از دور با شما تماس چشمی برقرار می‌کند، در حالی که لبخند می‌زند و با اضطراب اطراف یا پایین را نگاه می‌کند، این نشانه‌ی خوبی است. اگر می‌بینید که زنی هنگام صحبت با شما تماس چشمی پیوسته‌ای برقرار می‌کند، می‌توانید به حس او به خودتان امیدوار شوید. یک نگاه از پهلو با شانه‌های بالا انداخته می‌تواند انحنای بدن آنها و همچنین گردی صورت زنانه‌ی یک زن را برجسته تر کند. یک زن وقتی که سعی دارد برای مرد مورد علاقه‌اش طنازی کند ناخودآگاه این کار را انجام می‌دهد. ابرو بالا انداختن زنان نیز نشان می‌دهد با آن چه می‌گویید موافق هستند. همچنین اگر یک زن به شما علاقمند باشد تا حدودی تند تند پلک می‌زند و مردمک چشمان مردان و زنان وقتی با شخصی که به او علاقمند هستند صحبت می‌کنند، گشاد می‌شود.

زبان بدن و زنان عاشق

16- عوامل خنده او را پیدا کنید

دقت کنید که او وقتی کنار شماست، در مقایسه با وقتی که با افراد دیگر است، چقدر لبخند می زند یا می خندد. اغلب اوقات، زنی که به شما علاقه مند است، برایش سخت است در حضور شما خنده اش را متوقف کند. این می تواند در طی یک مکالمه با شما باشد.

او در طی مکالمه با شما مدام لبخند می زند، و حتی به بی مزه ترین جوک هایتان می خندد. همچنین زمانی که در یک مکالمه ی متفاوت در همان اتاق شرکت دارد، به هر صدای بلند و رفتار خشن و بی ادبانه او هم توجه کنید؛ این ها علائمی قطعی هستند که نشان می دهند او توجه شما را می خواهد.

17- به حرکات انعکاسی اش توجه کنید

اغلب اوقات، زنی که به شما علاقه نمند است به شکل ناخودآگاهی کارهای شما را تکرار می کند. این نشان می دهد که هر دوی شما روی یک طول موج حرکت می کنید و بنابراین می توانید صمیمیت را در رابطه خود افزایش دهید.

18- قوز می کند (پشت خود را خمیده می کند)

وقتی زنی پشت خود را خمیده می کند، باعث می شود که پاها و سینه هایش در مرکز توجه قرار بگیرند. او به طور ناخودآگاه سعی می کند تا بر روی بدنش تاکید کند تا توجه شما را به خود جلب کند. غالبا دختران این کار را انجام می دهند تا توجه مطلق را از دور جلب کنند. تنها مطمئن باشید که این تلاش را با سعی او در کشش بدنش اشتباه نگیرید.

20- تندتر نفس می کشد

هنگامی که دختری واقعا جذب مردی می شود، نفس کشیدن او واقعا تندتر می شود. فقط به این دلیل نیست، شما مطمئنا متوجه این مساله خواهید شد. به عبارت دیگر، اگر او به نوعی حمله اضطرابی داشته باشد، این لزوما به این معنا نیست که آن زن به شما علاقه دارد. تشخیص آن کاملا واضح است.

زبان بدن و زنان عاشق

دیگر علائم رفتاری و زبان بدن زنان عاشق

- وقتی یک زن سینه‌اش را صاف می‌کند این یعنی مضطرب است.

- وقتی با حالتی باز مستقیما با شما روبه‌رو می‌شود- او علاقمند است و شما توجه‌اش را جلب کرده‌اید

- وقتی یک زن از کف دست باز استفاده می‌کند، و گاهگاهی دست روی سینه‌اش می‌گذارد، با این کار صداقت خود را نشان می‌دهد.

- حرکات دست روبه بیرون و روبه بالا نشانه انتقال یک پیام مثبت و روشن است.

- یک زن با جواهراتش بازی می‌کند، به عنوان مثال، گردنبندش را لمس می‌کند یا حلقه‌اش را می‌چرخاند.

- در زبان بدن زنان عاشق طرز تفکر خود زن در مورد دست‌هایش بسیار مهم است. اگر او برای مدت طولانی به آنها خیره شود، شاید از علاقه او به شما باشد.

- یک زن وقتی مجذوب یک مرد شده‌باشد، کیف‌ش را یک طرف بدن‌ش نگه می‌دارد، در واقع نمی‌خواهد چیزی سر راهش باشد.

- در زبان بدن دست کشیدن روی ابروها با انگشتان و تنظیم کردن عینک بدین معناست که از چیزی خوشتان آمده است. حال اگر کسی هر بار شما را می‌بیند این حرکات را انجام دهد معنی آن این است که عاشق شماست.

- دقت کنید که تمامی زنان زبان بدن یکسان ندارند و واکنش‌های آنها ممکن است ناشی از خجالتی بودن یا عوامل دیگر باشد. در واقع یادگیری و درک زبان بدن زنان عاشق هرگز کار ساده‌ای نیست.

  • منبع
  • ویستا
  • برنا
  • سلام دنیا

۱ دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید